Фан Клуб: Рома

Член од
25 мај 2010
Мислења
3.155
Поени од реакции
6.363
супер победа, Греко ја мислам не треба да биде у први 11, не само што лошо игра има и многу лоша фризура.. Иначе каде е Борини? ќе се уигра екипава ќе напраи Енрике добар тим
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Честита победа, навистина ме изненадивте вечерва :)))
Него ќе ве замолев нешто.... од Ламела да ми дајте неколку сликички ми се бендиса фризруката :X3: , па утре таман одам да се стрижам да му покажам како да ме истрижи? :love:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Драги романисти, дојде време да кажам дека се плашам Наполи, дојде време кога на спортска Рома има 3,5 коефициент против неаполците, а пред две години си пишувавме "ајде да ги изедеме наполитанките" бла бла .. сега веќе го нема тоа, сега Наполи е моќен тим(многу ми е жал што го кажувам ова), па и ситуацијата моментална во нашиот тим ги прави Наполи фаворити ...

- гледам составот повторно десеткуван, Гаго не се оправил, Пизаро не е во состав, Кјаер исто не се залечил на време, разликата од утакмицата со Јуве е што ги имаме на располагање Хуан и Кркич, ама Хуан не е веќе оној силниот дефанзивец, еве како што гледате еден Хајнце прикажува подобри партии од него ...

можните состави:
Corriere dello Sport: Stekelenburg; Rosi, Juan, Heinze, Taddei; Perrotta, De Rossi, Greco; Totti, Lamela, Osvaldo

Gazzetta dello Sport: Stekelenburg; Rosi, Juan, Heinze, Josè Angel; Simplicio, De Rossi, Greco; Totti, Lamela, Osvaldo

Il Messaggero: Stekelenburg; Rosi, Juan, Heinze, Taddei; Simplicio, De Rossi, Greco; Lamela, Totti, Osvaldo

Il Romanista: Stekelenburg; Rosi, Juan, Heinze, Taddei; Viviani, De Rossi, Greco; Lamela, Totti, Osvaldo

Il Tempo: Stekelenburg; Rosi, Juan, Heinze, Taddei; Greco, De Rossi, Simplicio; Totti; Lamela, Osvaldo

Corriere della Sera: Stekelenburg; Rosi, Juan, Heinze, Taddei; Greco, De Rossi, Simplicio; Totti; Lamela, Osvaldo

La Repubblica: Stekelenburg; Taddei, Juan, Heinze, Josè Angel; Greco, De Rossi, Simplicio; Totti; Osvaldo, Lamela

Ме чуди ово Греко во секоја можна комбинација го има, незнам што гледа Енрике во него, нели забележа дека тој ни беше најслаб играч против Јуве, не знаеше кај тера :confused: Како можеме да ги тепаме Наполи ?? па треба најпрво сите да изиграат со срце и да дадат 100% од себе, што се однесува до Енрике, треба да направи нешто слично како со Јуве, многу агресивна игра, задача на напаѓачите да се враќаат во одбрана и да ги маркираат ултра офанзивните бекови на Наполи, тое се однесува на Ламела и Освалдо .. друга работа, Наполи немаат некој добар среден ред, но кај нив средниот ред служи само да ја изнесе топката од нивната половина и да пронајде некој од триото во нападот или да ги најде бековите кои за секунда телепортираат на противничката половина, значи треба како против Јуве голем пресин уште на нивната половина, бидејќи доколку нивните средњаци успеат да ја пласираат топката до некој од офанзивните играци, тоа автоматски претставува опасност за нашиот гол, триото на Наполи е толку моќно што може да ја совлада секоја одбрана доколку им се остави мал простор .. најбитно е одбраната да биде на големо ниво, како против Јуве, средњаците да трчаат цели 90мин а за нападот, што може да успеат да направат Ламела,Тоти и Освалдо нека направат(што дал Господ) :) Ќе кажам, би било убаво да останеме непоразени во овој меч ... Форца Рома !!

Ама не пишав дека сум на диета, сеуште си ги јадам !! :pos:

 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Честито победата и да ви се множат:D..(Пупоне пак намести?:pos:)
Без местење ништо не бива, морав !! :D нели видиш неколку кола сме без победа, оваа местенка беше неопходна :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Некој да ми кажи тука од вас фановите на Рома што е финтата што Наполи е омразен клуб кај вас???..а и гледам и навивачите на Лацио пеат песни против Наполи на секое....некое ривалство помеѓу градовите или???
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Некој да ми кажи тука од вас фановите на Рома што е финтата што Наполи е омразен клуб кај вас???..а и гледам и навивачите на Лацио пеат песни против Наполи на секое....некое ривалство помеѓу градовите или???

јужначки тимови се, Derby della sole(дерби на сонцето) ..
сонце=југ ... инаку, на почетокот ултрасите на Рома и Наполи биле во добри односи, бидејќи и двата тима биле од југот на Италија и двата тима ги мразеле оние од север,индустријалците :D ... ама во 80-тите незнам кога точно, се десила некоја случка по која фановите на Рома и Наполи се мразат до ден денешен .. знаев што беше причината, ама заборавив, доколку ми текне ќе ти кажам ..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Честита победа, навистина ме изненадивте вечерва :)))
Него ќе ве замолев нешто.... од Ламела да ми дајте неколку сликички ми се бендиса фризруката :X3: , па утре таман одам да се стрижам да му покажам како да ме истрижи? :love:



овие две треба да ти послужат ... и што ќе му кажуваш на берберот така да те шиша, можеби немаш глава за тој фриз :D
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
јужначки тимови се, Derby della sole(дерби на сонцето) ..
сонце=југ ... инаку, на почетокот ултрасите на Рома и Наполи биле во добри односи, бидејќи и двата тима биле од југот на Италија и двата тима ги мразеле оние од север,индустријалците :D ... ама во 80-тите незнам кога точно, се десила некоја случка по која фановите на Рома и Наполи се мразат до ден денешен .. знаев што беше причината, ама заборавив, доколку ми текне ќе ти кажам ..
мислам дека се десило нешто кога рома победила со 6-0 или така нешто :D
а еве видео од прославата за божик
сите се добро облечени на видеово ама мислам дека тадеи и пизаро се одсечени од снимката :pos:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Ова би требало да е официјалниот состав, доколку не тепаат значи стварно се идиоти :/
24 Stekelenburg; 87 Rosi, 4 Juan, 5 Heinze, 11 Taddei; 15 Pjanic, 16 De Rossi, 30 Simplicio; 10 Totti; 8 Lamela, 9 Osvaldo. (12 Curci, 3 J.Angel, 20 Perrotta, 92 Viviani, 23 Greco, 19 Gago, 14 Bojan)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
Ајде нека ни е честито втората победа по ред :D

Не ја гледав за жал, неможев, но велат најдобра партија оваа сезона, Тоти играл како луд :vozbud:
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Ајде нека ни е честито втората победа по ред :D

Не ја гледав за жал, неможев, но велат најдобра партија оваа сезона, Тоти играл како луд :vozbud:
се изнапромашија..... слаба реализација. Али ајде, да сме здрави и живи... добра игра прикажаа, најдобра до сега, дефинитивно.. Сеа пауза иде, таман се уиграа, ќе се улежат сеа :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom