Фан Клуб: Рома

Член од
27 септември 2009
Мислења
2.176
Поени од реакции
1.042
Добивте играч кој има страшен потенцијал, играч кој може да стане врвен голгетер, а и верувам во тоа... Ми се допаѓа тоа што можеме да си го вратиме некој ден...

П.С Ви дадовме прст, сакате цела рака :))) Монтоја, а особено Тиаго нема шанси да се продаваат тие се ни двајцата најдобри играчи од младинциве, Џефрен веројатно оди во Удинезе за Санчез...
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Значи сепак одиме на тоа дека Рома ќе земи само еден од овие
--- надополнето: Jun 23, 2011 12:07 AM ---
Инаку се шушка нешто за Аквилани да се врати......добра зделка ќе направите добар играч е :D за едно 13 милиони е ваш. 20 зедовте сега 13 давате и си го имате играчот само малку позајакнат физички играјќи во ПЛ :ROFLMAO::D
Јас тоталнo никаде немам стретнато ваква информација, можеш да ми пратиш линк од каде ти ова ??
--- надополнето: Jun 23, 2011 1:12 PM ---
Meрак ми е што Бориело го откупивме. Не го делам истото мислење со Pupone, сметам дека треба да остане во тимот, гледам потенцијал во него ;)
1. причина зошто сакам да си оди, човекот на полусезона беше пуштен од резерва и беше фатен од камерите како ги изговара зборовите: "дадов 25000 гола и му текна да ме пушти"(во тој фазон), во тоа време тренер беше Раниери, епа такви како него, во Рома не треба, плус се сеќаваш кога толку многу сакаше да шутира пенал против Шахтјор и го промаши, за малку ќе направеше скандал со Пизаро кој да го шутира....

2. Втората причина е напиот нов тренер Луис Енрике и неговата тактика 4-4-3 во која нема потреба од напаѓач од стилот на Бориело, еве веќе тука ќе биде Тоти прва опција, втора е Бојан иако Бојан ќе игра и на левата страна, значи Бориело поретко ќе добива шанса а ќе седе на клупа и ќе прима плата од 4 и повеќе милиони по сезона, затоа Бориело не сакам да остане, повеќе го сакам Мирко па и Менез :)
--- надополнето: Jun 23, 2011 1:38 PM ---
Ламела може ќе оди во Рома, но за Алварез Интер понуди најдобра понуда но не пишува колкава
Еве денес прочитав Арсенал имале најдобра понуда од 15мил, цена која е реална и од која не би требало да се плати повеќе за овој играч, можеби уште 1-2мил доколку има голема конкуренција за него па така да му се качи цената, го гледав еднаш и ме импресионираше :)
-Интер пробувале преку Занети да го наговорат, Занети лично контактирал со него :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.505
Поени од реакции
11.293
Поима немам кај беше тоа за Аквилани. Секако е само шпекулација ама би било одлично доколку си го вратите :D Би си го вратиле и ние ама ете не сака во Англија плус нашиве имаат друг план. Како и да е мислам дека Рома ќе направи силен тим.
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
официално е дека потпишал за вас Кркич или само уште една шпекулација?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Јас тоталнo никаде немам стретнато ваква информација, можеш да ми пратиш линк од каде ти ова ??
--- надополнето: Jun 23, 2011 1:12 PM ---

1. причина зошто сакам да си оди, човекот на полусезона беше пуштен од резерва и беше фатен од камерите како ги изговара зборовите: "дадов 25000 гола и му текна да ме пушти"(во тој фазон), во тоа време тренер беше Раниери, епа такви како него, во Рома не треба, плус се сеќаваш кога толку многу сакаше да шутира пенал против Шахтјор и го промаши, за малку ќе направеше скандал со Пизаро кој да го шутира....

2. Втората причина е напиот нов тренер Луис Енрике и неговата тактика 4-4-3 во која нема потреба од напаѓач од стилот на Бориело, еве веќе тука ќе биде Тоти прва опција, втора е Бојан иако Бојан ќе игра и на левата страна, значи Бориело поретко ќе добива шанса а ќе седе на клупа и ќе прима плата од 4 и повеќе милиони по сезона, затоа Бориело не сакам да остане, повеќе го сакам Мирко па и Менез :)
--- надополнето: Jun 23, 2011 1:38 PM ---

Еве денес прочитав Арсенал имале најдобра понуда од 15мил, цена која е реална и од која не би требало да се плати повеќе за овој играч, можеби уште 1-2мил доколку има голема конкуренција за него па така да му се качи цената, го гледав еднаш и ме импресионираше :)
-Интер пробувале преку Занети да го наговорат, Занети лично контактирал со него :)
Да бидеме реални, Тотти веќе не може да биде оној што беше. Омилен играч ми е, но неговата форма ќе паѓа со текот на времето. Башка лесно се повредува, нема да може да ги игра сите утакмици, така што баш Бориело е играч кој ке игра како централен напаѓач и кон коого ќе треба да одат сите топки.
Сите играчи имаат свои испади, се сеќаваш и ти на Тотти и неговите со Поулсен, или Балотели.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
сабатини рече ќе има околу 5 засилувања и тоа мислам дека ќе е максимум. прво засилување ќе е кркич второ ќе биде некој голман и трето би требало да биде еден од ламела-алварез. јас повеќе би сакал да дојде ламела според она што го имам видено, но и алварез да дојде ќе сум задоволен. и последното засилување ќе биде во одбраната за таму не знам што се дешава ама сеуште е рано. исто така се спомнуваа игуаин и шакири со рома па останува да видиме што ќе се случи на крајот
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Да бидеме реални, Тотти веќе не може да биде оној што беше. Омилен играч ми е, но неговата форма ќе паѓа со текот на времето. Башка лесно се повредува, нема да може да ги игра сите утакмици, така што баш Бориело е играч кој ке игра како централен напаѓач и кон коого ќе треба да одат сите топки.
Сите играчи имаат свои испади, се сеќаваш и ти на Тотти и неговите со Поулсен, или Балотели.
Тоти каков таков на своите 34 години минатата сезона ја изигра дупло подобро од Бориело, Вучиниќ и Менез, затоа јас сеуште сметам на него барем оваа година, на тие утакмици на кои нема да игра Кркич ќе биде главен шпиц !
--- надополнето: Jun 24, 2011 8:31 AM ---
официално е дека потпишал за вас Кркич или само уште една шпекулација?
па 99% е сигурно :)
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Рики Алварез ќе ни отиде во Арсенал.... не знам што прават Рома...Го гледаат Џермејн Џонес, а вакви таленти им бегаат од рука...:cautious:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Вивиано по се изгледа отпаѓа, се префрламе на Стекелнбург, што воопшто не е лоша варијанта, човекот е 28год. и за голман може да брани на ниво барем 5-6 години, плус договорот му истекува за 1 година, нема да кошта повеќе од 7-8мил, а за тие пари ќе добиеме ѕвер голман !!
Шпекулаци има како и секогаш, најнови се:
Левиот бек на Спортинг Хихон Jose Angel Valdes бил посакуван од Енрике
Десниот бек на Нант некој си Loic Nego, имал 20години и бил перспетивен бек, ги поминал сите младински категории на Франција
Се спомнува нешто Лучо Гонзалес, али мислам дека му мина времето на овој играч ....
Бореило баран од ПСЖ .... и тако даље, тоа се шпекулациите за денес !!! :D
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Вивиано по се изгледа отпаѓа, се префрламе на Стекелнбург, што воопшто не е лоша варијанта, човекот е 28год. и за голман може да брани на ниво барем 5-6 години, плус договорот му истекува за 1 година, нема да кошта повеќе од 7-8мил, а за тие пари ќе добиеме ѕвер голман !!
Шпекулаци има како и секогаш, најнови се:
Левиот бек на Спортинг Хихон Jose Angel Valdes бил посакуван од Енрике
Десниот бек на Нант некој си Loic Nego, имал 20години и бил перспетивен бек, ги поминал сите младински категории на Франција
Се спомнува нешто Лучо Гонзалес, али мислам дека му мина времето на овој играч ....
Бореило баран од ПСЖ .... и тако даље, тоа се шпекулациите за денес !!! :D
и официјално Рома се откажа од Рики Алварез. Не знам што просперитет видоа во Лучо Гонзалес. И од Ламела се откажаа... Ќе бркаат сега некои нубови (исклучок Бојан и Стекеленбург)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
^сеуште е рано за предрасуди !! :) до 31.8 има време ;)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Рома и среќата, два различни поими !:(
--- надополнето: Jun 26, 2011 3:41 PM ---
Рома и среќата, два различни поими !:(
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.505
Поени од реакции
11.293
И од Ламела сте се откажале? Аман бре
Сепак Бојан,Стекеленбург,Шакири, би ви завршиле голема работа. Е сега одбрана и такви чуда не знам како стоите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom