Фан Клуб: Рома

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.418
Поени од реакции
22.015
со доаѓаето на Бојан ја осигуравме левата страна во формација 4-3-3
Бојан е мноогу многу поопасен кога игра како шпиц во 4-3-3, отколку како лево крило. ;)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
^Епа сега ... за шпиц кога Тоти нема да биде во комбинација, јбг :) сепак мислам дека ќе има шанса да игра и како шпиц бидејќи Тоти од можни 50 натпревари по некоја логика би требало да изигра околу 30, али тоа се претпоставки, ќе видиме што како, прво Бојан нека потпише официјално :)
--- надополнето: Jun 22, 2011 2:30 PM ---
Бориело кој беше окарактеризиран како "проблем" во новата Рома од страна на Сабатини до вечер вајда и официјално ќе биде откупен, сите знаеме дека таков беше договорот со Милан минатата сезона и тоа не може да се промени, Рома ќе го купи за 10мил е потоа не се знае дали ќе остане, можно е веднаш да тражат купец за него, така би било најдобро ! :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.455
Поени од реакции
11.135
Ајде честитки за Бојанчо! Да се истури од голови давање. А не би било пологично да игра шпиц а за лево да си купите некој? Менез да си остани десно па така би имале златна тројка во нападот. Оставете вие Тоти полека старее човекот време му е да одмори малку :D Се за доброто на клубот нели. А за во средина да не го сакате Аквилани назад? :D:D Бтв што се случи со Ламела?
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Ајде честито прво засилување, по него уште многу да има ова лето..... нека се покажат малку американците, некако ститнто делуват до сега. А за дресот добро му стои ама не е до Бојан, дресот ни е убав!! :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Баталете Бојан,мене радува Бориело што сте го откупиле. :D
Мораше да го купиме, таков беше договорот, малку чуден бидејќи оваа година играше како на позајмица кај нас а ние дадовме гаранции на Милан дека ова лето ќе го купиме за 10мил и така испадна, ма да сега може да го продадеме, за истата цена да го продадеме јас ќе бидам задоволен ! :)
--- надополнето: Jun 22, 2011 7:45 PM ---
Ајде честитки за Бојанчо! Да се истури од голови давање. А не би било пологично да игра шпиц а за лево да си купите некој? Менез да си остани десно па така би имале златна тројка во нападот. Оставете вие Тоти полека старее човекот време му е да одмори малку :D Се за доброто на клубот нели. А за во средина да не го сакате Аквилани назад? :D:D Бтв што се случи со Ламела?
Абе и ние така си викавме па цела оваа пролетна полусезона на еден меч даваше по два гола и трчаше за сите во тимот, барем дупло повеќе од Менез и Мирко заедно !

Ламела доаѓа следен на ред, со него Рома има договор за личните услови, само уште да се договорат за оштетата со Ривер Плата, се шпекулира дека и Алварез и готова работа, но ќе видиме .... да ги имаме во составот Кркич, Ламела, Алварез плус Тоти и Менез ќе бидам презадоволен, со овие играчи Тоти немора ни да трча само нека стои на терен :)
--- надополнето: Jun 22, 2011 7:57 PM ---
Сабатини во Барселона прашал и за уште 3-ца млади играчи на Барселона кои се првенството за млади играчи, тоа се: Монтоја, Џефрен и Тиаго Алкантара, овој последниот ептен ми го прави меракот (y)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.418
Поени од реакции
22.015
Сабатини во Барселона прашал и за уште 3-ца млади играчи на Барселона кои се првенството за млади играчи, тоа се: Монтоја, Џефрен и Тиаго Алкантара, овој последниот ептен ми го прави меракот (y)
Монтоја ништо чудно да си дојде кај Луис Енрике, Џефрен можно е да заврши во Удинезе(дел од трансферот на Санчез во Барса), а Тиаго тешко дека ќе си замине.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.455
Поени од реакции
11.135
Монтоја може да го добијат, Џефрен пошто не сака да оди во Удинезе може Барса да го продаде на Рома а пак Тиаго може само на позајмица пошто не верувам дека ќе го продаваат. Само пак не знам што ќе прават и со Ламела и со Алварез ама ајде....подобро 2ца него 1 :D
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Meрак ми е што Бориело го откупивме. Не го делам истото мислење со Pupone, сметам дека треба да остане во тимот, гледам потенцијал во него ;)
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Монтоја може да го добијат, Џефрен пошто не сака да оди во Удинезе може Барса да го продаде на Рома а пак Тиаго може само на позајмица пошто не верувам дека ќе го продаваат. Само пак не знам што ќе прават и со Ламела и со Алварез ама ајде....подобро 2ца него 1 :D
Алварез не е официјално во Рома ниту Ламела
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.455
Поени од реакции
11.135
Алварез не е во Рома ниту Ламела
Засега не....ама гледам засилено се шпекулира а и овие од Рома си ги планираат двата па чудно ми е малку.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Баш ме интересира тактикава на шпанскиов тренер .. сакал да ја наметне играта на Барселона живо ме интересира дали ќе упали таја игра во Италија..
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Засега не....ама гледам засилено се шпекулира а и овие од Рома си ги планираат двата па чудно ми е малку.
Ламела може ќе оди во Рома, но за Алварез Интер понуди најдобра понуда но не пишува колкава
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.455
Поени од реакции
11.135
Ламела може ќе оди во Рома, но за Алварез Интер понуди најдобра понуда но не пишува колкава
Значи сепак одиме на тоа дека Рома ќе земи само еден од овие
--- надополнето: Jun 23, 2011 12:07 AM ---
Инаку се шушка нешто за Аквилани да се врати......добра зделка ќе направите добар играч е :D за едно 13 милиони е ваш. 20 зедовте сега 13 давате и си го имате играчот само малку позајакнат физички играјќи во ПЛ :ROFLMAO::D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom