Фан Клуб: Рома

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.455
Поени од реакции
11.135
Клиши е следен на листата "шпекулации" . Околу 8 милиони фунти даваат Рома, без замена за Менез. Ливерпул дале пет, али Рома се фаворити.
Аааа Клиши може за братучедите од Рома :D Абе тешко дрво е тоа не знам што ќе му е на Рома. Не знам ни Ливерпул како дојде до тоа дереџе да го бара Клиши ама ајде.......
Кркич,Кјаер,Ламела,Подолски,Стекеленбург би ви завршиле страшна работа. Плус да ги задржите Де Роси,Менез и уште некој таму што би ви се нашол и на коњ сте.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
савич е на чекор до рома... супер потег... уште игуаин да го земиме и топ сме :ROFLMAO:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
^Добро би ни дошол, млад талентиран, се надевам дека ќе потпише и ќе добива шанса во првиот тим на Рома !!!
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Манчестер сити се залетал по Де Роси, ама не верувам дека ќе отиде. Исто Галакси му понудиле на Тотти 14 милиони долари по сезона, ама ќе си седи мирен овој! :) Рома без Тотти, не е Рома....
--- надополнето: Jun 18, 2011 12:59 PM ---
и најбитното... Бојан Кркич неделава ќе биде играч на Рома... аирлија ... и подобро да не зборам пред рука... :cool:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
^Ќути трај си, така пишува демек другата недела треба да го купат :) ... Инаку официјално Ди Бенедето ќе биде претставен на 1 Јули како нов газда и претседател на А.С.Рома, на тоа дато треба да бидат претставени и некој засилувања, ова се зборови на Сабатини !
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Рики Алварез и Кркич..... ;) Доста се тие за преставувањето
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Се чека и официјална потврда за трансферот на Кркич во Рома.... за арно нека е:D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.418
Поени од реакции
22.015
Часови или минути го делат Бојан од Рома. Нека ви е со среќа, му посакувам се најдобро во Рома, има голем потенцијал детето, само да игра редовно и ќе ги полни противниците. :)
--- надополнето: Jun 22, 2011 12:37 PM ---
WELCOME Бојан Кркич !!! :D
Ова е од денешната насловна од каталонскиот Спорт:


Иначе:
Sabatini confirma el acuerdo por Bojan
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
^да да, сеуште не е реализиран трансферов, но 90% е готова работата, неможев да издржам а да не кажам WELCOME Бојан Кркич ! За напатени навивачи како нас ова е тропска плажа во сред пустина со ладни коктели !!!:D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.418
Поени од реакции
22.015
^ Му личи и дресот. :):) Искрено, не е ни мало засилување Бојан. Кај нас не добиваше доволно шанса, ама има огромен потенцијал. Да игра поредовно, чудо ќе биде. Лани он ја реши титулата во Ла Лига. Кога во крајот Ибрахимович беше изгубен, Бојан одлично го замени. Не да го замени, туку подобар од него се покажа и заслужено му ја зема 9-ката.
Само не знам точно колкава е висината на трансферот. Вчера се зборуваше за сума од околу 10 милиони, денеска прочитав околу 15.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.879
Поени од реакции
8.739
Неможам а да не сум задоволен од овој трансфер, земавме играч кој веќе докажа дека може да игра во најдобриот клуб во светот, не е некој феил бидејќи се работи за голема конкуренција и затоа тој си оди, јбг на некој начин жртва ... неможам да се навикнам дека сеуште има само 20 години, се го терам постар :D
И нормално дека ова е големо засилување за Рома !!
--- надополнето: Jun 22, 2011 1:21 PM ---
кој е следен сеа??? ајде давајте :p
Полека ... :D

Според мене следен најблиску до трансфер е Рики Алварез, со доаѓаето на Бојан ја осигуравме левата страна во формација 4-3-3 и плус си имаме веќе сигурна замена за Мирко, доколку дојде Алварез нека му ја мисли Менез, бидејќи десната страна ќе му припадне на Рики !!
И што е најдобро, оваа година нема да го платиме, веројатно оваа година ќе биде на позајмица, па така да парите тука сеуште стојат за други засилувања !!!
--- надополнето: Jun 22, 2011 1:22 PM ---
кој е следен сеа??? ајде давајте :p
Полека ... :D

Според мене следен најблиску до трансфер е Рики Алварез, со доаѓаето на Бојан ја осигуравме левата страна во формација 4-3-3 и плус си имаме веќе сигурна замена за Мирко, доколку дојде Алварез нека му ја мисли Менез, бидејќи десната страна ќе му припадне на Рики !!
И што е најдобро, оваа година нема да го платиме, веројатно оваа година ќе биде на позајмица, па така да парите тука сеуште стојат за други засилувања !!!
 
B

Beck's

Гостин
Cestito neka vi e Bojan ,zedovte odlicen igrac,koj poseduva golem potencial,i istiot siguren sum deka ke go pokaze vo Roma .
A i da,mu lici dresot majka mu :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom