Фан Клуб: Рома

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
лацио-кврц
јуве-кврц
следечи интер па потоа милан :) имаме можност сите ривали да ги тепаме :)
ако американците дојдат во рома најавија автоматско раскинување на договорот со винд и капа. во замена ќе добиеме дизајн на дрес од јадигаС хахаха :) стварно супер би било конечно и ние да добиеме спонзор како адидас :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Ајде честита победа романисти, исто така фала на честитките од јувенташите кои честитаа... искрено осеќав дека играме со некоја послаба екипа и како да сме оствариле рутинска победа, како да тоа не е Јувентус од кого Рома има најлош биланс на гости или па тим од кој Рома имаше fear factor... честитки за фудбалерите, неможам некој посебно да именувам сите одиграа солидно, полека нашиот тим си ја стабилизира играта како и тренерот Раниери... што друго да кажам освен да продолжиме со победите, нареден во купот ни е Интер, а веќе во Недела имаме меч со Болоња која мора да го добиеме... позз
 

johnyb

tutti pazzi per viola
Член од
11 декември 2009
Мислења
695
Поени од реакции
52
eve i od taborot na violetovite cestitki za vasata pred se dobra i igra i takticka postavenost koja vi donese golema pobeda.pozz i uspeh ponatamu....:smir:
 
Член од
23 јули 2010
Мислења
321
Поени од реакции
3
Мераци мераци ни појде и со Јуве тоа е добро имамо позитивен биланс у последниве утакмице...Во недела мора да ја победимо Болоња ништо друго не ни преостануе...
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Честито победа,

Екстра евро голови. Мајсторски....
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
во последно време се зборува за некоја суспензија која може да го снајде нашиот 1/8 финален противник и автоматски Рома да оди во 1/4 финале :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.504
Поени од реакции
11.286
Момци некој партнери на НЕСВ ќе ве купувале?
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
нее официјално :) не е ни блиску до официјално се само се одолговлекува
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
^поради лоши временски услови е одложен мечот....

--- надополнето ---

еве сликовито :)


--- надополнето ---

Окака повторно погоди за Бари, 2 гол во трети натпревар!

--- надополнето ---

и Корвиа погоди, ама тој веќе не е наш играч!

--- надополнето ---

како ги искомбинирале ова дресовите, у стил све ми боје лепо стоје:pos::pos: добро е што ја прекинаа барем да не се брукат!!! :)

 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
[/COLOR]како ги искомбинирале ова дресовите, у стил све ми боје лепо стоје:pos::pos: добро е што ја прекинаа барем да не се брукат!!! :)

Нoсат долен дел од дресовите за на домашен терен поради снегот, за да можат да видат кај да подаваат. Ако и долните ги оставиле бели тогаш исто како да играт у мрак со изгасено светло! :) У оваа ситуација фер ипаднала екипата на болоња што дозволила промена на долниот дел од дресот!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
лошо време...а требаше да бидат сигурни 3 бода :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom