Фан Клуб: Рома

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
ајде сега следен меч против каљари ако ништо помалце да му ги вратиме 5-те :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Другари ни доаѓа Кајари и прв збор кој ни доаѓа на памет е ОДМАЗДА!!! Оние 5-1 во првиот дел на сезоната не се забораваат...
од играчки кадар на располагање ги имаме повеќето играчи... важен играч кого го нема веќе подолго време ради повреда е Пизаро, Перота исто влече некоја ситна повреда и најново Адриано ќе отсуствува минимално 3 недели!!
имам спомнато дека Раниери има проблеми со односот кон играчите, имаме многу незадоволни играчи, замислете успеа да влезе во конфликт и со оние "најмирните" Пизаро и Рисе, можеби ситни работи,ама не е случајно! Јас мислам дека сите сакаат Раниери да си отиде, бидејќи внесе голем неспокој кај играчите... Тоти на пример секоја втора недела се жали кога не игра прва постава, нормално и тоа влијае на Ранко, еве сега наместо Мирко да игра прва постава, Тоти ќе игра и се надевам барем ќе оправда што игра прва постава!!!

Roma (4-3-1-2): J. Sergio, Cassetti, Mexes, Juan, Riise; Simplicio, De Rossi, Brighi; Menez; Totti, Borriello.


Cagliari: (4-3-1-2): Agazzi, Pisano, Canini, Astori, Agostini; Biondini, Conti, Nainggolan; Cossu; Matri, Acquafresca.

првата замерка ја кажав дека Тоти треба да биде на клупа, друга работа е позицијата десен бек, сите видовме против Лацио дека Бурдисо,Мексес,Хуан и Рисе е најдобра варијанта во одбраната на Рома, значи Касети аут, а Бурдисо ин!! Сепак иако ова е официјално нашиот "мислитет" во последен момент ќе не изненади!!!


He wants to stay to win the Scudetto. Then, even if Rome does not reach an agreement, will never go away on a free transfer!!
-А еве зошто го сакам Мексес, тој е редок пример за тоа како фудбалерот треба да игра со срце за клубот, не ради парите!!!

--- надополнето ---

имам грешка, Бурдисо е суспендиран!!! едниот пасус од постот не ми важи:pos:

ајде Форца Рома!!!

--- надополнето ---

на што се должи посетата на Платини на мечот Рома-Кајари, ако знае некој??
вајда затоа играчите на Рома трчат како коњи, обично кога дадат гол се повлечуваат, но зега Платини е тука и срам ги фаќа :)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Matri sega ke vleguva? ne go gledav prvoto. samo od nego se plasam hahaha no koga tuka e mexes i mesi neka go zemat ako sakaat :D se izviuvam za latinicava...
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
ФеноМенез ... детево колку само порасна .. ц ц ц,следната година во топ 10 играчи во светот,гарант :P.

Анивај,честито победа Римјани,нека се множат .. бај де веј = 2ро место сме еј дај боже да се задржиме тука бар некоја недела .. :$
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
^мислиш додека не го стигнеме милан и бидеме први? :Р
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
ајде малку:drk::drk: ваков тип на играч не памтам во Рома :)

 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
добро е што и де роси се врати во форма тоа многу ме радува
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
овие двајца ме потсетија на Тоти и Касано на времето!!
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Изгледа Американскиот конзорциум ќе не купи :D
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
се спасивме од бехрами замина во фиорентина хахахахха

ај нека идат американциве па налето КОНЕЧНО да се засилиме малце со 2-3 поасални играчи. ни треба нов голман нов десен бек некој за средина и еден просечен напаѓач :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Вечерва имаме натпревар со Јувентус од Купот на Италија, незнам што да кажам, од една страна треба да не ме интересира купот бидејќи се бориме на два други фронта, плус го победивме Лацио и мислам дека нашата цел во Купот оваа година се оствари, НО од друга страна сакам да го освоиме за да бидеме првиот тим кој освоил 10 титули во Купот, а со тој чин добиваме и сребрена ѕвеѕда на нашиот амблем, тоа убаво звучи!!! Можеби вечер е најдобро да се одморат некои играчи, па што биде нека биде, да гледаме онака релаксирана утакмица, само да не се посрамиме, се друго се јаде :)

но како што гледам Раниери не мисли така, нормално играме против Јуве и тој сигурно не би сакал да изгуби, дури ни ако е пријателска
Probabili formazioni:

Juventus: Storari, Grygera, Bonucci, Chiellini, Motta, Martinez, Melo, Sissoko, Pepe, Amauri, Del Piero. A disp: Manninger, Sorensen, Grosso, Marchisio, Sissoko, Krasic, Iaquinta. All.: Del Neri.

Roma: Julio Sergio, Cassetti, Mexes, Burdisso, Riise, Taddei, De Rossi, Simplicio, Perrotta, Borriello, Vucinic. A disp: Doni, Juan, Castellini, Rosi, Brighi, Greco, Menez. All.: Ranieri

ова почна да станува карактеристика на Раниери да го започне мечот без Менез, го пушта во второ кога играчите и на двата тима се прилично изморени, па човекот си прави соло акции и се прославува, ќе видиме оваа како ќе помине!!
Се се но само да не се играт 120мин. тоа највеќе го посакувам!!!
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.206
Поени од реакции
7.992
Честито победа и браво што им покажавте на моиве бедници кај им е местото. Можеби ќе му ги отворите очите на слепецон Марота дека со овој тим ни 5 место не ни е загарантирано а не па место во ЛШ. Уште еднаш браво за лекцијата што ни ја одржавте.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Честито победа и браво што им покажавте на моиве бедници кај им е местото. Можеби ќе му ги отворите очите на слепецон Марота дека со овој тим ни 5 место не ни е загарантирано а не па место во ЛШ. Уште еднаш браво за лекцијата што ни ја одржавте.
Со ваква игра срамота е да се презентираме таму ќе ни се смеат.Честито на рома поштени 2 комада тоа е тоа имаме промаја по страните
 

Kajgana Shop

На врв Bottom