Фан Клуб: Рома

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
антониоли хм... не се сеќавам баш најдобро на него тој беше во 2001-2002 но се сеќавам на пелицоли кој дојде после него и кој беше ѕвер сега е во каљари
за заедничкото дружење нема да бидам тука :) евентуално за вториот меч
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Николас Бурдисо и официјално во Рома за "само" 8мил евра, денеска само треба да потполни формалности и за натпреварот со Чезена нема да биде во состав... да им заблагодариме на управата на Интер кои ги чекавме цели 3 месеци да го дадат играчот и тоа за бедни 8мил, веројатно ова беше одмаздата кога во Јануарскиот преоден рок не им го дадовме Баптиста, морам да признаам на убав начин ни се одмаздија... али доколку Бурдисо ја повтори ланската сезона на се ќе заборавам и нема да ми биде криво, уште помило би ми било доколку Мексес се разигра, па да немаме никаква потреба од Бурдисо... најважно од се е што сме обезбедени со 3-ца квалитетни централни дефанзивци плус младиот Гилермо Бурдисо... исто така купивме и замена за Рисе така да за во одбрана не треба да му ја мислиме, малку десната страна ме плаши,имаме три десни бека но никој од класата на Рисе, се надевам барем еден ќе се погоди еве Роси на пример...


за вечер очекувам тешка победа, само победа не ми е битно како, многу е важно вечер да победиме!!!
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
53
Поени од реакции
2
Николас Бурдисо и официјално во Рома за "само" 8мил евра, денеска само треба да потполни формалности и за натпреварот со Чезена нема да биде во состав... да им заблагодариме на управата на Интер кои ги чекавме цели 3 месеци да го дадат играчот и тоа за бедни 8мил, веројатно ова беше одмаздата кога во Јануарскиот преоден рок не им го дадовме Баптиста, морам да признаам на убав начин ни се одмаздија... али доколку Бурдисо ја повтори ланската сезона на се ќе заборавам и нема да ми биде криво, уште помило би ми било доколку Мексес се разигра, па да немаме никаква потреба од Бурдисо... најважно од се е што сме обезбедени со 3-ца квалитетни централни дефанзивци плус младиот Гилермо Бурдисо... исто така купивме и замена за Рисе така да за во одбрана не треба да му ја мислиме, малку десната страна ме плаши,имаме три десни бека но никој од класата на Рисе, се надевам барем еден ќе се погоди еве Роси на пример...


за вечер очекувам тешка победа, само победа не ми е битно како, многу е важно вечер да победиме!!!
Брат у право си за у одбрана сме обезбедени , едино овој Симоне Лориа ни квари просек , типот е ептен дрво , ама ептен ... ај да се надеваме дека ако ништо друго барем Сисињо ке му биде добра замена на Касети . Касети порано беше ептен дрво , али сеа у последно време ептен се има подобрено ... Се на се очекувам Вучиниќ да ја пронајде вистинската форма као минатата сезона да почне да растура со голови , а истото го мислам и за Адријано. Мора да тепаме вечер !!! :se_ molam
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Брат у право си за у одбрана сме обезбедени , едино овој Симоне Лориа ни квари просек , типот е ептен дрво , ама ептен ... ај да се надеваме дека ако ништо друго барем Сисињо ке му биде добра замена на Касети . Касети порано беше ептен дрво , али сеа у последно време ептен се има подобрено ... Се на се очекувам Вучиниќ да ја пронајде вистинската форма као минатата сезона да почне да растура со голови , а истото го мислам и за Адријано. Мора да тепаме вечер !!! :se_ molam

нов фан на Рома?? како и да е добредојде!!!
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
очекувам сисињо или роси да му го земат местото на цедејки ова касети...:) а гледам сити ни го бараат дони... 100% сакаат некој кој ќе дреме на клупа ќе зема помалку пари хахаха
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
очекувам сисињо или роси да му го земат местото на цедејки ова касети...:) а гледам сити ни го бараат дони... 100% сакаат некој кој ќе дреме на клупа ќе зема помалку пари хахаха
го нудат Шеј Гивен за возврат, малку е постар од Дони но јас би се сложил за оваа трампа, макар и да не земеме пари, али мислам дека Рома пари ќе бара за Дони 4-5мил би биле доволни, али Сити можеби ќе дадат повеќе :)
 
П

Паган-др

Гостин
Дони и за беспари да го дадат ќе бидам среќен. Треба да си оди тој човек од Рома дур може, понатаму многу потешко ќе можат да го продадат.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
53
Поени од реакции
2
нов фан на Рома?? како и да е добредојде!!!
Да , фан сум на Рома од коа знам за себе , поточно од коа играше Батистута , Алдаир , Кандела , Монтела итд ... искрено незнаев за ова дека има фан секции на форумов иначе одамна ќе бев активен ... мило ми е што конечно најдов место за фановите на Рома . Фала за добредојдето и се надевам вечер ке ги искинеме второлигашине Чезена ! :vozbud:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Да , фан сум на Рома од коа знам за себе , поточно од коа играше Батистута , Алдаир , Кандела , Монтела итд ... искрено незнаев за ова дека има фан секции на форумов иначе одамна ќе бев активен ... мило ми е што конечно најдов место за фановите на Рома . Фала за добредојдето и се надевам вечер ке ги искинеме второлигашине Чезена ! :vozbud:
епа ајде добредојде и од мене :) а чезена не мора ни да излезат на терен :)))
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
епа ајде добредојде и од мене :) а чезена не мора ни да излезат на терен :)))
немој така да зборуваш, сега Рома не е во ритам и може да се случи да киксне, сепак почеток на колото е... затоа ми е многу страв, се надевам ти си во право!!!
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
53
Поени од реакции
2
немој така да зборуваш, сега Рома не е во ритам и може да се случи да киксне, сепак почеток на колото е... затоа ми е многу страв, се надевам ти си во право!!!
Фала јовановски , иначе сериозно така е , Рома со јаки екипи игра добро со послаби кикснува ... сетете се минатата сезона у последните неколку кола Интер го тепавме а сампдорија дома ни напраи пресврт 1-0, 1-2 и баш ради тоа не освоивме титула ... со среќа вечер ! :tv:
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
ако сакаме барем да ја повториме минатата сезона ќе мораме да победуваме а натпреварите како овој мора да се добијат
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
53
Поени од реакции
2
Фала јовановски , иначе сериозно така е , Рома со јаки екипи игра добро со послаби кикснува ... сетете се минатата сезона у последните неколку кола Интер го тепавме а сампдорија дома ни напраи пресврт 1-0, 1-2 и баш ради тоа не освоивме титула ... со среќа вечер ! :tv:
Ете , испадна гомнарија баш како што реков ... поготово Вучинич - НУЛА! :nerv:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
немој така да зборуваш, сега Рома не е во ритам и може да се случи да киксне, сепак почеток на колото е... затоа ми е многу страв, се надевам ти си во право!!!
абе јас ли зборувам тиникии ли тропат??
за утакмицата незнам што да кажам, нервозен сум и не ми се зборува!!!
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
На Раниери му треба стап !
Не го ставил Сисињо ми го ставил Касетата..:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom