Фан Клуб: Рома

Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Steta za Roma koja spored mene pokraj Liverpool , Juve i Valencia bese eden od favoritite za osvojuvanje na Evropa Ligata . Da ne bese dosviren penalot nemase da bidat dadeni ni drugite dva gola , vo toa sum siguren.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.267
Ај свртете ја, бар тие што ја играат кец у кладилница да ги огрее сонце. :)
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Ај свртете ја, бар тие што ја играат кец у кладилница да ги огрее сонце. :)
Како мене, со ливче од вторник до четврток, и ја чекам/в Рома последна само таја за денес :O Нема логика...

Мајката грчка да му ја ебам!!!
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
LELELLLE ROMA nemoj sega site ne izvadi od igra....................................
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
Многу ги има кои фудбалот го следат само од материјална природа. Заради такви фудбалот се уништи. Клубовите повеќе мислат како да наместат одколку со срце да изиграат натпревар. А навивачите и не се навивачи ако следат фудбал само затоа што имале пишано во обложувалница.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.992
Кое местење ?
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
другари има проблем во одбраната на Рома не сакам да кажам но тоа е факт, во моментот Бурдисо е подобар дефанзивец од Мексес:toe: се надевам дека Филип ќе се врати во форма и тоа да го покаже со Наполи но сега можеби ќе ја изгуби довербата... ајде не се нервирајте уште сме во игра за Купот на Италија, титула која повеќе ја посакувам од онаа во Л.Европа
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
РОМА = најпостранио клуб за 21 век! Поздрав
Ај бе бегај лајнарко ти ке кажиш тука шо како мочко еден .
да ти се посерам во 100 денари шо ке ги добиеше вошкар еден ајде гледај таму Реал и немаш тука работа.



А и не ми е некој шок дека испаднавме појке ми смета противникот од кој изгубивме. Јас се фокусирам на Наполи во моментот кои не се во форма а јас сметам дека Раниери ке се консолидира и НАЈМАЛКУ нерешено ке има во недела. Иако е претешко дома кај Наполи мене ми се големи очекувањата ... а ке бидат назад Пизаро се надевам Тони ке одигра малку заедно со Тоти.

А за мечот огромно значење отсуството на Пизаро , се забележа и со Катаниа за класи послаб тим а сепак 1-0 минимална победа. нема плејмејкер како него без него многу помалку шанси ствара Рома.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.893
Поени од реакции
8.755
едвај чекам враќање на Пизаро,Тоти и Тони... неможам да кажам дека слабо игравме до сега, ама неможам да ги трпам играчите како Черчи,Баптиста и Менез нека идат у пм
 
П

Паган-др

Гостин
Неможеме асален состав да склопиме од повредиве. Немаме одбрана, центар, напад. Го изедовме од гејциве што го изедовме, повеќе би се фокусирал на купот и серија а. Што е тука е.

Forza Roma!:рома3:
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Толку е нашата приказна во европа, заврши прерано ни останува купот и калчото кој сите највеќе го посакуваме.И преку к . . ми е веќе од играчи во тимот кој не заслужуваат да го носат дресот.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Кое местење ?
Како кое местење бре ? Рома, која ви се доближи на неколку бода разлика, која во последно време е во неверојатна форма, која можеше да го тепа Панатинајкос на гости, сега за неполни 5 минути прими 3 гола, дома, од прост противник? Епа пријателе, или гледаш само на Лајвскор, или имаш гледано различна утакмица. Без навреда, ама и вчера ми одеше нешто контра, кое се виде дека е така како шо реков на сите снимки, само не сакав да ти рплицирам. Поздрав!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom