Фан Клуб: Рома

П

Паган-др

Гостин
Денес играме со Катанија во Рим, баш ме интересира што ќе направиме со оглед на тоа што Серџо е повреден, главниот кривец што извојувавме толку победи. Не би сакал да го видам Дони на гол, би сакал да го видам Либонт, Дони сите знаеме што ќе направи.

Forza Roma! :рома3:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
почнаа дежурните гомнојадци со посерките дека Рома не можеле да продужат со вршење на притисок над Интер... добро икој од нас не очекува да го симнеме Интер ама не се потребни лигушиве за да го потврдат тоа...

Doni; Motta, Mexes, Juan, Riise; De Rossi, Pizarro; Taddei, Perrotta, Baptista; Vucinic

стартен состав... само смирено како што знаат дечките и нема да има проблем...

4-0 според мене :tv:
 
П

Паган-др

Гостин
почнаа дежурните гомнојадци со посерките дека Рома не можеле да продужат со вршење на притисок над Интер... добро икој од нас не очекува да го симнеме Интер ама не се потребни лигушиве за да го потврдат тоа...

Doni; Motta, Mexes, Juan, Riise; De Rossi, Pizarro; Taddei, Perrotta, Baptista; Vucinic

стартен состав... само смирено како што знаат дечките и нема да има проблем...

4-0 според мене :tv:
0 не верувам, Дони да не прими гол на утакмица, малку чудно.
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
0 не верувам, Дони да не прими гол на утакмица, малку чудно.
добро Катанија имаат бедна гол статистика, имаат помалку дадени од што се имаат утакмици досега изиграно... па и Дони некогаш беше солиден, мислам дека останало нешто од него :)

има и доста измени во првиот состав, Касети,Бурдисо,Бриги,Черчи и Менез...

е сеа дефинитивно нема да иаме 4 позитива
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
предност минимална... некако ко да не им се игра, двете главни гол шанси произлегоа од нафрлање на тепка... нема баш организирана игра, дали поради тоа што играме со полувтор тим или нешто друго...

во второ очекувам еден гол на старт но претходно замена Бриги - Баптиста.
 
П

Паган-др

Гостин
Минимална победа, но сепак победа.

Задоволен сум од резултатот, со оглед на тоа што игравме со пола прв состав, и со Дони на гол. Сега сме поблиску до Интер, чекам да видам вечер Милан што ќе направат.

Forza Roma! :рома3:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.232
Поени од реакции
8.120
Честито победа. Серијата ви нема крај ако се изземе Панатинаикос:helou:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
плус пет од Милан, минус пет од Интер... се наоѓаме во позиција на сендвич измеѓу Миланезиве :)

очекував малку поголем придонес сепак игравме на Олимпико против екипа која се наоѓа на еден бод до зоната за испаѓање...

како и да е сега природно е да се очекува еден дисбаланс во резултатите... нагости со Наполи, дома со Милан, гости со Ливорно па дома со Удине, Болоња гости, Интер дома...

значи немојте у никој случај да се разочарувате ако Интер киднат и со 10 бода... јас сум задоволен со тоа што изборивме пласман за ЛШ, ќе бидам презадоволен ако се освои купот на Италија и Лига Европа.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.914
Поени од реакции
8.788
Честито победа. Серијата ви нема крај ако се изземе Панатинаикос:helou:
фала брат нека ви е честита и на вас победата:helou:

јас едноставно сум изненаден од сите играчи на Рома играат феноменално, многу ми е мило кога ги гледам вака како победуваат се надевам дека ваквата форма ќе продолжи уште многу време и нема да влезат во некоја голема криза... следната недела не очекува исклучително тежок натпревар, искрено доколку излеземе со овој состав како денеска би бил задоволен и со нерешен резултат, но доколку ги видам Тоти,Тони и Мексес во стартната постава би се надевал и на победа:toe:
голем поздрав до господинот Клаудио Раниери бидејќи сметам дека тој најголемиот "виновник" за ова ренесанса на Рома поздрав до сите фанови на волчицата
 
Ф

Фил Ајви

Гостин











Честито победа, интересно ќе беше да се залупаат на крај. :)

Сепак не очекувајте да останете долго на втора позиција. :tv:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.914
Поени од реакции
8.788
плус пет од Милан, минус пет од Интер... се наоѓаме во позиција на сендвич измеѓу Миланезиве :)

очекував малку поголем придонес сепак игравме на Олимпико против екипа која се наоѓа на еден бод до зоната за испаѓање...

како и да е сега природно е да се очекува еден дисбаланс во резултатите... нагости со Наполи, дома со Милан, гости со Ливорно па дома со Удине, Болоња гости, Интер дома...

значи немојте у никој случај да се разочарувате ако Интер киднат и со 10 бода... јас сум задоволен со тоа што изборивме пласман за ЛШ, ќе бидам презадоволен ако се освои купот на Италија и Лига Европа.
го делам истото мислење со тебе во однос на амбициите на тимот, задоволен сум и со второ место и не би бил изненаден доколку Интер ја зголемат разликата во однос на Рома во текот на сезоната, а титулите во Куповите на Италија и Европа се доста реални, повеќе би го сакал Купот на Италија бидејќи за новата сезона ќе си купам дрес со ѕвездичка :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom