Фан Клуб: Рома

Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Излезе инфо дека наводно се договориле за трампа Џенгиз и Рикарди за Милик.
Тоа значи дека Џексон ќе си оди.
Според мене глупа зделка, но којзнае што намислиле.
Исто имаше шпекулации за тоа дека наполи го сакаат Верету. Не смеат да помислат да ја продадат машинава. Топ играч е.
Шпекулации за заминување има само за некои играчи кои не би требало да си одат. За ѓубрето ништо нема.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.154
Интер загризал за Коларов.. Шансата да се отарасиме сега е..
И последна шанса е да се извлече нешто за Џеко а тоа се 15 мил..
Да се паметни продај го Џеко и дај го Ундер 30 +10 од Џеко за Милик 40 колку што го вреднуваат.. Рикарди и такви млади деца не би пуштил да сум јас..
Многу тивко се работа во тригорија,како прво не се знае со која формација ќе се игра и какви играчи треба да се бараат..
Ништо од Пероти во Фенер, Турците се откажале поради високата плата.. Еден тон играчи имаме што треба да се продадат а овие уште седат..
Рома сака Шик и доплата за Белоти но Чехот сака во Германија Лајпциг/Баер и настап во ЛШ не во умренана екипа на Каиро..
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
И јас сум за да си оди Коларов. Сезонава се виде дека падна многу во форма. Има искуство, но е играч што една игра, а 5 го нема никаде.
Патем, точно е дека имаме еден мал тон фудбалери кои мора да си одат и ќе си одат.
Ова е списокот и според мене и шпекулациите кој ќе може да си оди:

Mirko Antonucci (позајмица)
Pietro Boer (позајмица)
Devid Bouah (позајмица)
Riccardo Calafiori
Ante Coric (продавај)
Bryan Cristante
Amadou Diawara (Арсенал нуди 30 за него, ама јас не би го продал)
Edin Dzeko (Јувентус)
Federico Fazio (продавај)
Alessandro Florenzi (продавај)
Roger Ibanez
Juan Jesus (Каљари или Џенова)
Rick Karsdorp (продавај)
Justin Kluivert (заминува)
Aleksandar Kolarov (Интер)
Pau Lopez ?
Gianluca Mancini
Antonio Mirante
Henrikh Mkhitaryan
Robin Olsen (Германија)
Javier Pastore (ГОЛЕМ ПРОБЛЕМ)
Lorenzo Pellegrini
Bruno Peres
Carles Perez
Diego Perotti (заминува)
Alessio Riccardi (Наполи)
Pedro Rodriguez
Davide Santon (продавај)
Patrik Schick* (Германија)
Moustapha Seck (позајмица)
Leonardo Spinazzola
Cengiz Under (Наполи)
Jordan Veretout
Gonzalo Villar
Nicolò Zaniolo

Иако се молчи многу, очекувам да има големи промени во играчкиот кадар.
Наводно Фонсека две формации ќе форсирал. 3-4-2-1 и 4-2-3-1.
Ќе видиме како ќе ги комбинира. И за двете фалат по 5 играчи
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Играчи како Коларов и Џеко не се продаваат, не вреди ниту по 10мил да им земеш, бидејќи се корисни за тимот, на страна што се искусни.
Џеко оваа година, 19 гола и 14 асистенции, а Милик во Наполи 10-12 гола, а ќе го платиме 40мил и ќе ја замени платата на Џеко и што сме добиле??
Од друга страна Коларов како лев бек и како централен у тројка има 7 гола и 5 асистенции. Овие двајца имаат 50% учинок во напад од цела екипа, 26 гола плус 19 асистенции, епа сега замислите дали Милик, Спинацола и Калафиори ќе го имаат овој учинок.
Ја сум за продажба, ама да се донесат појаки играчи од Коларов и Џеко, вака како што стојат работите би ги оатавил до крај на договорите, по ќар така че имаме.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Тоа е така, ама никој не ти гарантира дека оваа сезона ќе биде исто. И јас не сум за Милик, ама сепак има 26 години ако не се лажам и може да врати форма кај нас.
Имаше шпекулации и за икарди, ама според мене е тешко изводливо.
Во однос на Коларов, треба да видиме колку голови паднаа по негова директна или индиректна вина.
Со тројца назад не може да игра Коларов.
Ќе видиме што ќе донасат, па ќе судиме :)
Инаку четворица фудбалери веќе се позитивни на Ковид 19 хахаха.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.154
Од Коларов никаков бенефит немаме кога е во прашање дефанзивата..
Дува фури промаја и како лев бек и како централен.. Слаб е во дефанзива и еден тон голови паднаја на негова сметка.. Ок сме давале и под негова заслуга ама што? 1 дај 2 прими..ако е одбрана одбрана нека игра со неговите години неможе модерен лев бек да игра ни па сме ние Реал Мадрид.. Не е веќе за во клуб како нашиот.. Ок ќе речете Интер ете го зема.. Друго е Интер има таму цврста рака која командува и играчи кои би покривале.. Он е земен како замена во нивната формација не викам може и ќе фати прва постава ако се мотивира но кај нас нема шанса да напредува веќе..Таму има играчишта нема како кај нас дечурлана и новодојдени па да им се курчи. А и таму ако игра ќе изигра 1 сезона на ниво..

Е сега кога сме кај Џеко.. Се сложувам нема ќар да се даде за толку пари.. Ама јас нагласив дека е последна шанса да се извади некое евро од него па со тие пари и нешто плус да се донесе квалитетен шпиц..
Пак ќе повторим не сме Реал Мадрид после истекот на договорот на Бензема да опнеме еден тон пари за врвен шпиц..
Кај нас така оди продај па купи..
И Милик е ок решение не очекувам да блесне првата сезона ќе се мачи како Џеко ама после ќе пика голоој мислим..
Фала му за се и секој со своите симпатии за одредени играчи ама ова е реалната слика..
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Приоритет треба да е одбраната. Назад сме лоши, а немаме ни играчи за формациите, вклучително бекови.
Мансини, Ибањез, Фазио и ЖЖ. Од овие последните двајца би требало да не напуштат, а од Мансини и Ибањез само првиот е за прва постава. Е сега и да успеат да го вратат Крис, сепак ќе треба уште еден солиден централен бек.
Лево ги имаме Калифиори и Спинацола, а десно ќе треба играч со оглед на тоа што Бруно Перез не е играч на кој може да се потпираш цела сезона, Флоренци би требало да биде продаден.
Карсдорпи, Сантон и друга боранија не би требало да останат.
Значи во одбрана ни требаат најмалку тројца играчи.

Во однос на голманската позиција и таму не се знае ништо. Знаеме дека Олсен заминува, а со Пау што ќе биде е енигма. Во првиот дел од сезоната бранеше на ниво, а после паузата лошо многу. И тука може да има измени. Фузато е на позајмица ако не се лажам, а Миранте ќе е повторно втор голман.

За среден ред ги имаме сигурни Верету, Кристанте :( и Вилар. Многу шпекулации има за Диавара дека ќе си оди, иако според мене е солиден. Пре би го продал Кристанте несреќата. И тука значи е потребен играч. Еден најмалку, а можи и двајца. Би било добро да се земе еден искусен играч од топ клуб. Имаше шпекулации за силва, ама стивнаа.

Напред сигурни ги имаме Карлес перез десно, Заниоло насекаде, Мики лево, Педро исто по крила. Останатите, Пероти, Клајверт, Ундер, Пасторе мислам дека ќе си одат. Ако не сите сега, тогаш некои од нив на зима.

Најголем проблем е што немаме СД да го изменаџира ова. Се плашам дека ќе играме со крпен состав сезонава баш поради оваа причина.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Грешките на Коларов дојдоа до израс кога играше како цб во 3ка формација назад, а како лев бек играше коректно. Освен Смолинг, другите сите имаат направено повеќе грешки во одбрана од Коларов.
Требаше да остане да му биде ментор на Калафиори, како крилести бекови ќе крпат со Спинацола и Калафиори, али ако му текне Фонсека да игра 4ка позади тогаш кај ќе ни биде крајот, Спинацола е дупка а Калафиори неискусен. Незнам што толку ќе добијат од тие 1.5мил од Интер и ослободување од коректна плата од 3мил?? Ние на Хуан Хесус, Фазио и Пероти даваме такви плати, проблем бил Коларов..
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Грешките на Коларов дојдоа до израс кога играше како цб во 3ка формација назад, а како лев бек играше коректно. Освен Смолинг, другите сите имаат направено повеќе грешки во одбрана од Коларов.
Требаше да остане да му биде ментор на Калафиори, како крилести бекови ќе крпат со Спинацола и Калафиори, али ако му текне Фонсека да игра 4ка позади тогаш кај ќе ни биде крајот, Спинацола е дупка а Калафиори неискусен. Незнам што толку ќе добијат од тие 1.5мил од Интер и ослободување од коректна плата од 3мил?? Ние на Хуан Хесус, Фазио и Пероти даваме такви плати, проблем бил Коларов..
И вториве треба да си одат. :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Па нема некој редослед :D
Треба да почнат со продажби од најнепотребните, а не од оние кои како така можат да вршат работа и следната сезона :)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Наполи запнале за Верету. Мислам и се надевам дека нема да си дозволат ни да преговараат за него.
Кои лудаци еј. Ако е виситна дека за Милик ги барале двајца играчи + 20 милиони. Божем меси го продаваат.
:)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.154
Гомно екипа се за преговори ама кој ни е крив нашите што не пумпаат цени..
Ја би Ундер и 10 за Милик и ни евро појќе.. И тоа им е многу..
Икарди би било права бомба за плата може да се соберат пари само Џеко зема 7.5 да се ослободат од Пасторе и ете ти ќе има и за Ванда нешто..
Пасторе може и да остане ништо од Америка.. Единствено не спасуе некоја Кинеска или Арапска понуда..
Чупо Мотинг од 31.08. е слободен можно е и по него да тргнат нашиве..
Автоматски споено мислење:

Најново од денеска Милик и Максимович за Ундер и Верету..
Одбиено (y)
 
Последно уредено:

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.846
Поени од реакции
8.693
Од поштовање и љубовта спрема клубот би го тргнал Флоренци од оваа листа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom