Фан Клуб: Реал Мадрид

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
- Кристијано Роналдо никогаш нема да може да ја добие „титулата на ФИФА за најдобар фудбалер„ затоа што не е пример за младите фудбалери кои доаѓаат „на свет„, кој непотребно се дискредитира себе си со лежење, лажење и симулирање повреди. Комплетно непотребно. (од истите причини како што Никогаш таква награда нема да може да добие ниту Пепе, ниту Рамос)

- Моурињо е солиден стручњак, кој знае со квалитетни фудбалери многу да направи, но како личност ја покажува својата „фудбалкска малограѓанштина„. Тука не мислам само на „прстот во око„ и слични работи, но мислам на потценувањето, неетичноста и нефер-плеј играта (која ја наложува и УЕФА и ФИФА) праќајки го Каранка на денешните два ПРЕС-а. Потценување и навреда и кон Пеп и кон Барселона и кон сите навивачи на противничката екипа. Тоа е исто како на Финале во ЛШ, Пеп наместо да излезе на ПРЕС да го пушти Тито, а сите очекуваат одговори на нивните прашања.

- Реал Мадрид освојува титула со парите на Флорентино. Барса ја губи Ла Лига и оди уште на 4 трофеи со 1о првотимци од кантерата. На ред чекаат уште неколкумина од Барса Б. Чекаат и на „конечната одлука на Пеп„. Иднината на Барселона е во расадникот на сопствен кадар, а во Мадрид веќе сега се размислува за нови 120 милиони евра во новата сезона за засилувања од неколку европски екипи. Има разлика нели?

п.с. прва титула у мојава тема !!! The winter has come.... and it will be a loooooooooong one !!!! :D
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
936
Поени од реакции
741
Ете ме...заплакаф после представа,од емоции,од среќа..по шо беше добра.И кога само тон мајсторот ми се намсеа и ми намигна,знаеф дека сме победиле...и плачеф уште појке,преаф колук напред,скокаф урлаф.И се испијанаф,да максимум...и сите викаја за арно за убо,а јас велев за реал,за МАдрид. ХАЛА МАДРИД :)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Роналдо вака, Роналдо така... Ете им го Роналдо, го бараа и на сред Ноу Камп ги дупна... Ниту сум за Реал, ниту за Барса, ама на некој начин мило ми е што мојот омилен играч им ја прекина доминацијата на нарцисоидните... Честито титула :)
 

NovaLine

Not an idiot.
Член од
5 јануари 2011
Мислења
228
Поени од реакции
112
и сега нека ми кажи некој како би го мразел овај клуб?!
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.037
Поени од реакции
24.998
Незнам на што повеќе да се радувам, на титулата што ја освоивме, на прекинатата доминација од страна на Барселона, на тоа што во Каталонија ја обезбедивме 32рата титула, на тоа што extreme се врати, на тоа што Роналдо им ги запечати устите на сите и да видам пак да прават за него демотивации и да зборат дека не е играз за големи натпревари, на тоа што ги шинавме Барселона на нивни терен, или на тоа што ни претстои уште една титула, титула што сите ја очекуваме со нетрпение и што ќе ни биде помила од било која друга титула, да се радувам на тоа што Мурињо го продолжи договорот.

Излив на емоции, тоа е што да правам, само едно ќе кажам, убаво е да си Мадридиста во моментов, а се надевам дека поубаво ќе биде во среда. :)
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Neka mi kaze nekoj kako se stava slika?
--- надополнето: Apr 22, 2012 12:39 AM ---
aaa dobro najdov
--- надополнето: Apr 22, 2012 12:42 AM ---
eve go toa sto ni treba za so Baern
ТИ СИ ЅВЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕР хахахахахаххах леле кај беше до сега вакви луѓе ни требаат хахахахахахха
Инаку честитки на победата мадридисти, уживајте.

Edit: Уште се смеам на фаците на алонсо и ди мариа ахаххахаха
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Classy barca fan good guy Филе.

Кристијано Роналдо уште еднаш покажува дека е најбрзиот фудбалер на светот во трк од 20-25 метри, доволно за да направи предност и финализирање со гол.
- Кристијано Роналдо никогаш нема да може да ја добие „титулата на ФИФА за најдобар фудбалер„ затоа што не е пример за младите фудбалери кои доаѓаат „на свет„, кој непотребно се дискредитира себе си со лежење, лажење и симулирање повреди. Комплетно непотребно. (од истите причини како што Никогаш таква награда нема да може да добие ниту Пепе, ниту Рамос)
можда monkey алвес ќе ја добие,али да не навлагаме:P
--- надополнето: 22 април 2012 во 08:39 ---
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/1193040523907/GaleriaVideos/Videos.htm
Пепе во интервјуто со Роналдо:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom