Фан Клуб: Реал Мадрид

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Не ме чуди воопшто прогресот кај Винициус. Сите ве убедував дека ќе изгази, а изгледа и дечкото озбилно си ја сфатил работата и стварно сака да успее во екипата. Додека сите се замараа со глупости за време на карантинот, типот му го побарал цел тренинг план на Роналдо за подобрување на нивото на фитнес, сменил план на исхрана и диета и со личен тренер секој ден тренирал.
Кај него највеќе ми се свиѓа што сезонава секогаш кога ќе дојдеше голем натпревар и ќе му се дадеше шанса, дечкото испорачуваше. Нема слаба утакмица кога играл од прва минута.
Има уште мноооооогу мани кои треба да ги среди во поглед на завршен пас, шут, трошење на топки, али многу ми се свиѓа како му иде кариерата и како се развива.
Само да се надоврзам на муабетот пред некој ден за Вини.

 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.031
Поени од реакции
992
Само да се надоврзам на муабетот пред некој ден за Вини.


За "work rate" и залагање , никој не смее збор да каже за детево.
Робињо да беше пола од него, во однос на ова, немаше да заврши сега негде по фавелите на Рио.
Се се надевам дека во наредниот период ќе поработи многу повеќе на опции при завршница и сама завршница.

Туку што е работава со Азар? Само мене некако ми се чини дека е тотално невкомпониран во тимот или преголеми ми се очекувањата?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Само наместо мускли, треба топка да земе и да се затвори на стадион додека не подобри завршница.

Се, се, се океј, ама тој последен допир никако да го направи како што треба. Без разлика дали е пас или шут. А без тоа се е бадијала.

Како лесно влегува во шанси детето, брз, продорен, жално е ако остане само на тоа.

Јас се уште во Родриго гледам поголем потенцијал и сметам дека треба почесто да добива шанса.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Само наместо мускли, треба топка да земе и да се затвори на стадион додека не подобри завршница.

Се, се, се океј, ама тој последен допир никако да го направи како што треба. Без разлика дали е пас или шут. А без тоа се е бадијала.

Како лесно влегува во шанси детето, брз, продорен, жално е ако остане само на тоа.

Јас се уште во Родриго гледам поголем потенцијал и сметам дека треба почесто да добива шанса.
Брат 19 години има. :D
Уште не е созреан како човек, а не па како фудбалер.
Знам дека на негова возраст Мбапе освои СП како еден од клучните играчи, ама батали тоа, Мбапе не е пример, него отстапка.
Се учи се тоа, со тек на време и со утакмици у нозете ќе научи.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.614
Поени од реакции
5.124
Само да се надоврзам на муабетот пред некој ден за Вини.

Оби како имаш бе живци да си ги бараш од пред година мислењата :)

Иначе ја неможам да ги барам моите, ама малиов ми е фаворит, го фалам уште од старт. Ми се свиѓа таа дрскост и тие продори негови, ама завршницата му е стварно килава. И се слагам дека се учи тоа, ама има и нешто што се вика вроден сенс за гол да се дае.
И знам дека за Хазард толку пари се дадоа, и дојде ради Зизу најповеќе у клубов. Ама при ваква форма на Вини да седи на клупа ради оваков Хазард е грев у пм. Вчера со Вини прва, ќе ја решевме уште у прво пол утакмицата, ама тоа е...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Како лесно влегува во шанси детето, брз, продорен, жално е ако остане само на тоа.
Никад нема да го заборавам оној гол кога Крос со рака му покажуваше каде да втрча во празно, по општинска лига гол нема никад пак да видиш на таква сцена.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Getafeto ќе ни направи проблеми или
Welcome Laliga ќе биде ?
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Ако не го тепаат Гетафе, сакам да ја изгубат титулава...матер да им ебам, да покажеа шампионски менталитет, да сомелат се до крај, они се влечкаат секоја утакмица.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Две живи легенди еден до друг.
 

Attachments

  • 112,9 KB Прегледи: 33
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Утре на +7 или +1? :D

Барса е у добра серија,не гледам причина зошто да не ја продлжат..имаат потенцијал дечките

Нашиве мислам дека полесно од очеквањата ќе поминат во билбао...само мислење.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Овие Родриго и Винисиус никогаш нема да станат големи играчи баш поради тоа што промашуваат вакви чисти зицери.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.614
Поени од реакции
5.124
Нели поприродно и поопасно би било лево Родриго, десно Асенсио :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
Со оглед на околностите, што играчиве се преморе, Рамос и Бензема буквално не пропуштија натпревар, минатата утакмица ја игравме во четврток во 22:00, а сега во 14:00 на 500 степени.. со нерешено тука би бил задоволен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom