Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
23 октомври 2007
Мислења
926
Поени од реакции
823
Со оглед на дефанзивата вечер, нема да ме чуди да клизнеме.
Менди, Варан и Милитао се единствените дефанзивци од прв тим вечер.

Па по логиката на нештата, вечер и со Кастиља да излезат несмеат да кикснат.
Всушност, смеат. Ама ако тоа си го дозволат незнам колку заслужуваат да бидат шампиони.

Се освен лесна победа ќе е загрижувачки. Веќе 2-3 текми по ред се мачат и на мускули победуваат.
Време е да покажат нешто повеќе од бинарниот, ала "Чоло Симеоне" 1-0.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
13.497
Поени од реакции
9.974
Ја би пак 1-0 со гол од непостоечки пенал. Нека пукнат хејтерите. :icon_lol:
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.174
Поени од реакции
7.411
Со оглед на дефанзивата вечер, нема да ме чуди да клизнеме.
Менди, Варан и Милитао се единствените дефанзивци од прв тим вечер.
Ако не го добијат очајниот Алавес, нека го расформираат клубот. И што ако им фалат дефанзивци, планираат бункер да играат против Алавес?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
6.689
Поени од реакции
14.107
Ако не го добијат очајниот Алавес, нека го расформираат клубот. И што ако им фалат дефанзивци, планираат бункер да играат против Алавес?
Во нормални околности би се сложил со тебе, ама ова се далеку од нормални околности.
Да не заборавиме, искуството на дел од играчите беше една од поглавните причини зашто моментално се први на табела.
Е сега, тоа искуство ќе го нема, одбраната далеку понесигурна ќе биде без капитенот Рамос.
Не знам дали ги пратиш од кога се врати фудбалов, ама ако си ги гледал, ќе знаеш кое влијание го имаше Рамос врз екипата после паузата, а сега тој Рамос ќе го нема.
Да не се заборави и дека со овој натпревар, ќе играат 4 напревари во 10 дена.
Очекувам да победат, ама и да има кикс нема да бидат изненаден.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
13.497
Поени од реакции
9.974
Сите пенали досега беа постоечки, те молам не шири дезинформации...:D :ROFLMAO:
Се согласувам дека сите беа исправно досудени пенали. Сега сакам еден непостоечки за уште повеќе да плачат. :masa:
 
Член од
17 август 2009
Мислења
1.970
Поени од реакции
1.959
Се испод 3 гола вечерва само може да се каже дека е кикс
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.519
Поени од реакции
2.564
Менди која животиња е еј..браво

Може да се каже дека е најпогоден трансфер од ланската сезона.
Дефанзива коска, офанизива се повеќе и повеќе се подобрува, брзина има, стартна брзина мн јака..супер.
Не е Марсело стил, никој нема ни да биде, ама со него имаме и те како поголема сигурност во одбраната.

Туку,следната утакмица со Гранда ќе биде и ТЕ како потешка од Виљареал...ако се помине и Гранда без кикс со Виљареал играме за заверка на титулата и не гледам зошто да не примат 3-4 :)


едино ако провинцијалците не направат некоја збрка па со гранада да играме за титула
 
Член од
17 август 2009
Мислења
1.970
Поени од реакции
1.959
Што е со летаргичноста у второ. Ја освоивме више лигава ?
 
На врв Bottom