Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
И Винициус треба да се спомне..последните утакмици дечково почнува да функционира како треба...
Убеден сум дека реализацијата ќе дојде сама по себе, ама тие утакмици паѓа ептен у око..башка и дефанзица игра ка за еден играч плус.
Браво,со оглед шо има само 19 години, можеби и премногу и прерано очекувавме да видиме замена на Роналдо од детето...

Имаме и те како добра иднина.само да имаат правилен развој..
Кубо,Одегард, Винициус,Хакими, Бензема ...... :)
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.613
Поени од реакции
5.122
И Винициус треба да се спомне..последните утакмици дечково почнува да функционира како треба...
Убеден сум дека реализацијата ќе дојде сама по себе, ама тие утакмици паѓа ептен у око..башка и дефанзица игра ка за еден играч плус.
Браво,со оглед шо има само 19 години, можеби и премногу и прерано очекувавме да видиме замена на Роналдо од детето...

Имаме и те како добра иднина.само да имаат правилен развој..
Кубо,Одегард, Винициус,Хакими, Бензема ...... :)
Одегард се некако иам осет дека нема да го задржиме у клубов, игра некоја позиција што Зизу не ја практикува ( позади шпицот) евентуално лево крило (кај што очекувам Родриго и Асенсио да си бидат на долг рок стандардни) или поназад кај што се Модрич и Валверде.
Кога ќе сфатиш дека Валверде и Асенсио се погоре на листата на приоритети на Зизу и дека не би се сложил сигурно Одегард да биде резерва... Да не забораиме сега на тие позиции играат и Хамес и Бејл (иако 90% очекувано е да си одат уште летово).
Хакими доаѓа сигурно, Зизу тип на играч е.
А за Кубо мислам дека и у него е заљубен Зизу, уште на припремите сезонава го утепа од фалење, како не се плашел да игра, како бил фудбалско гение, на поише позиции можел да игра и сл. Плус и он горе доле игра на иста позиција ко Одегард, ете уште еден минус за Одегард.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.272
Ваш играч е? Малиот има ептен добар дриблинг.
Наш е да, сезонава е на позајмица во Мајорка.
За следната сезона исто ќе се праќа на позајмица, само во појак клуб. Заинтересирани за него се Реал Сосиедад и Бетис. Исто и Леверкузен ми се чини се заинтересирани за него, ама Реал ќе настојува ако може да остане во Шпанија за да може да земе шпанско државјанство.
Многу таленти земаа Реал, тука вреди да се спомнат Реиниер Жезус кој исто така ќе иде на позајмица и Родриго кој сезонава доста играше првотимски статус, а најверојатно и он ќе се испрати на позајмица следна сезона.
Потврдија дека Одегард и официјално ќе остане уште една сезона во Сосиедад, што според мене мислам дека е супер потег.
Хакими се враќа, се надевам само дека ќе го решат Брахим Диаз со позајмица или продажба. Понудена му беше неколку пати позајмица али он настојуваше да остане во Реал демек ќе се борел за прв тим, али пропаѓа.
Себаљос исто е на позајмица во Арсенал и со него не се знае што ќе се прави и он настојува да се врати во Реал, сепак мислам дека ќе го продадат, зашто не е желба на Зидан.
Веќе во екипава се имплементираа Асенсио, Винисиус, Валверде, Јович, Милитао, Менди и ниту еден од овие нема повеќе од 23 години.
И Винициус треба да се спомне..последните утакмици дечково почнува да функционира како треба...
Убеден сум дека реализацијата ќе дојде сама по себе, ама тие утакмици паѓа ептен у око..башка и дефанзица игра ка за еден играч плус.
Браво,со оглед шо има само 19 години, можеби и премногу и прерано очекувавме да видиме замена на Роналдо од детето...

Имаме и те како добра иднина.само да имаат правилен развој..
Кубо,Одегард, Винициус,Хакими, Бензема ...... :)
Не ме чуди воопшто прогресот кај Винициус. Сите ве убедував дека ќе изгази, а изгледа и дечкото озбилно си ја сфатил работата и стварно сака да успее во екипата. Додека сите се замараа со глупости за време на карантинот, типот му го побарал цел тренинг план на Роналдо за подобрување на нивото на фитнес, сменил план на исхрана и диета и со личен тренер секој ден тренирал.
Кај него највеќе ми се свиѓа што сезонава секогаш кога ќе дојдеше голем натпревар и ќе му се дадеше шанса, дечкото испорачуваше. Нема слаба утакмица кога играл од прва минута.
Има уште мноооооогу мани кои треба да ги среди во поглед на завршен пас, шут, трошење на топки, али многу ми се свиѓа како му иде кариерата и како се развива.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Рано е, ако некој знае да заебе работа, тоа е Реал...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Како што рече Кике Сентетиен и Реал нема да ги тепа сите до крај.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.030
Поени од реакции
981
Туку , не коментирате на вероватно (ако се случи) најглупавиот потег на управата?
На големо се пишува дека Хакими ќе биде продаден на Интер. Ако е стварно така, а да не можеа да најдат некој модус да го задржат,
стварно е разочрувачки.
Моментално е во топ 5 десни крилни играчи во светот. Од твоја школа, туку-така да се откажеш, за на Реал некои мизерни 40 милиони, доста глупо (n)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Глупав потег. Моментално ни е само Карва во тим , тој Одриозола нека го остават уште една година во Баерн а Хакими да го вратат ќе е најдобро, па да се изгради во првотимец али тешко..
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.030
Поени од реакции
981
По се изгледа Зидан не е спремен да го укомпонира Хакими во неговата идејна поставеност на тимот.
И до негде гледам зошто. Хакими е некако многу повеќе класично бек-крило, кое држи цела страна , ама кое остава доста простор позади.
Се некако повеќе е ко за некој 3-5-2 систем , отколку она што стандардно го игра Зидан со 4 позади , во кои бековите и те како му се офанзивно
настроени, ама сепак се бара од нив доста јака дефанзивна работа (осим нели ако не се викаш Марсело и да имаш 33 години ;) ),

Да смета на него па како офанзивен играч (нешто како кога од Бејл во Тотенхам направија крило од бек) , пак не иде. Нема доволно квалитети да замени некој како Винисиус, Родриго , Азар итн. Еден Лукас Васкез веќе имаме.

Од друга страна не му замерувам и на Хакими. Баш и ми се допаѓа таа негова дрскост што моментално пре ги играл загарантирано во Интер, отколку да
се надева на "трошки" минутажа во Реал.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Веројатно самиот Хакими не е задоволен со статусот што ќе го има во Реал.
Покрај Карвахал во најдобар случај не би имал некои 50% од минутажата.

Не ми се допаѓа што е продажба и најверојатно без buy back.
Мораше барем уште една сезона да се прати на позајмица ако се уште нема место во прв тим за него.

Околу играчките способности, како што пишав и во другата тема, Интер поради формацијата која што ја игра (3-5-2) ќе му одговара повеќе него Реал.
Доста офанзивно настроен бек, па искрено со Марсело во комбинација ми е малку страв да ги гледам :D
Но, во секој случај, ние изгубивме со трансферов.
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.613
Поени од реакции
5.122
Оправдано е за Хакими ако избрал да игра прва постава у Интер, место реално да останеше со нас и да биде бекап на Карвахал.
У Карва има уште мин 3 години на ниво, за тоа време формата ќе му падне и тоа како на Хакими, ако се одлучеше да се врати и да чека...
Само бар една бајбек клаузула да му стаиме на 55/60 мил.
До тогаш го имаме Одриазола :D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Добро бре што е со формацијава шо ја играт само пимплаат како барса ... нема брз играч да продре по страна , во второ мора некој од Вини , Асенсио или Родриго да уфрли ..
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.613
Поени од реакции
5.122
Ова со врски Хазард почнува пред Вини ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom