Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Прв натпревар во лигата каде што за разлика од минатата сезона го добивме лесно и се имаше целосна контрола во натпреварот. Лани примаа голови на Бернабе и испуштаа бодови како просечна екипа, незнам како од еден натпревар заклучивте дека ќе биде со пимплање и без ефект. :)


Коа ќе дојде да играме со посериозни екипи кој имаат јак пресинг, пример билбао 4то коло, ке видите дека таа игра баш и не носи резултат, туку носи грешки во додавања и примање на голови.
Тоа се пишува последниве неколку страни, стегнување на одбрана за да не се примаат лесни голови. Пристапот против Билбао сигурно нема да биде како со Гетафе. :)
Незнам за вас ама јас доста оптимист сум сезонава, али ајде да почекаме уште некое коло да влезат во натпреварувачки ритам па да видиме работите како ќе се одвиваат.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.142
Поени од реакции
28.898
98% - @ToniKroos completed 98% of his passes against Getafe (116/118), the highest percentage of any Real Madrid player in a La Liga game with 100+ passes attempted (since 2005/06)




не знам за вас, и шо толку ви се допаѓа тоа,ама мене тоа ми е досаден фудбал...без ефект..вртење у место..нешто со што барса стана досадна после тика-таката...
секогаш сум за тренер кој би користел 2-3 додавања и шанса пред гол..нешто што Моу го усоврши со Реал, кога играа со Озил...
лично мое мислење..секогаш тој фудбал би го ставил пред 12301923139те пасови без видлив ефект и добар фудбал за око.
Коа ќе дојде да играме со посериозни екипи кој имаат јак пресинг, пример билбао 4то коло, ке видите дека таа игра баш и не носи резултат, туку носи грешки во додавања и примање на голови.
Тогаш ќе го стават Винчини да помине 4-5 играча да отвори простор :icon_lol:
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.142
Поени од реакции
28.898
Шо е работа со терминиве у никое време...нека стават нормално време 16h.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Courtois
Odriozola - Nacho - Ramos - Marcelo
Casemiro
Luka - Kroos
Bale - Benzema - Asensio


за вечер.најлогичното..ама ипак пимплачот ќе игра сигурно и ќе се тепаат на средина,без крило.(место асенсио)​
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
минатата сезона примија 44 гола, сезонава ќе се надминат изгледа...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
Неверојатно, ко да неаме средина, срединава со Крос, Иско и Касемиро е крш, премногу спора, премногу изнудени грешки во подавања. Е во вакви утакмици требаат играчи ко Ковачич, да трча ко коњ. Касемиро сиромашкиот колку пасови утна, ќе ни го свирнеа уште еднаш. Марсело ни е главен играч, од него почиња се, он набацува, он шутира, а Рамос игра 9 ка.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Роналдо сега си вика, ми недостасува Реал...и пеналите..:D:D

Бејл ослабел, не е веќе ко терминатор..или како Роналдо..:LOL::LOL:

Бенз има добра партија, ама пак не знае да дојде во ситуација гол да даде..

и мора да најдат формација каде подобро ќе го покриваат Марсело, сите шанси на Џирона во прво полувреме преку неговата страна одеа, а одбранава како муви без глави..
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Неверојатно, ко да неаме средина, срединава со Крос, Иско и Касемиро е крш, премногу спора, премногу изнудени грешки во подавања. Е во вакви утакмици требаат играчи ко Ковачич, да трча ко коњ. Касемиро сиромашкиот колку пасови утна, ќе ни го свирнеа уште еднаш. Марсело ни е главен играч, од него почиња се, он набацува, он шутира, а Рамос игра 9 ка.
А може многу едноставно да биде. Да го игра Модрич место Иско, Бејл да ја има улогата на Роналдо од минатата сезона, односно да се уфрла како втор напаѓач и Асенсио да ја игра улогата на Иско. Реално не изгледаме лошо, Асенсио може да ни биде најдобар играч сезонава ама се ќе зависи од Лопетеги. Очигледно дека најголема слобода во играта ќе има Иско, иако според мене таа слобода треба да му се даде на Асенсио, едноставно многу подобро изгледа Реал. Се додека игра Иско, Асенсио ќе биде закован на крило и освен набацување нема да може да се извади неговиот максимум. Натпреваров, а и минатиот Реал изгледа многу подобро откако излезе Иско, бидејќи слободата во игра кој он ја има ја превзема Асенсио, а моментално Асенсио многу повеќе одговара на овој Реал отколку Иско.
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
А може многу едноставно да биде. Да го игра Модрич место Иско, Бејл да ја има улогата на Роналдо од минатата сезона, односно да се уфрла како втор напаѓач и Асенсио да ја игра улогата на Иско. Реално не изгледаме лошо, Асенсио може да ни биде најдобар играч сезонава ама се ќе зависи од Лопетеги. Очигледно дека најголема слобода во играта ќе има Иско, иако според мене таа слобода треба да му се даде на Асенсио, едноставно многу подобро изгледа Реал. Се додека игра Иско, Асенсио ќе биде закован на крило и освен набацување нема да може да се извади неговиот максимум. Натпреваров, а и минатиот Реал изгледа многу подобро откако излезе Иско, бидејќи слободата во игра кој он ја има ја превзема Асенсио, а моментално Асенсио многу повеќе одговара на овој Реал отколку Иско.
баш така...најголема грешка ќе биде Модрич кога ќе се врати во прв состав, Асенсио да го изостават.
со овој тим и оваа формација, Иско е моментално вишок, ама за ротација, и те како може да придонесе за тимот..

иначе Навас..:bravobe::bravobe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.618
Поени од реакции
18.089
А може многу едноставно да биде. Да го игра Модрич место Иско, Бејл да ја има улогата на Роналдо од минатата сезона, односно да се уфрла како втор напаѓач и Асенсио да ја игра улогата на Иско. Реално не изгледаме лошо, Асенсио може да ни биде најдобар играч сезонава ама се ќе зависи од Лопетеги. Очигледно дека најголема слобода во играта ќе има Иско, иако според мене таа слобода треба да му се даде на Асенсио, едноставно многу подобро изгледа Реал. Се додека игра Иско, Асенсио ќе биде закован на крило и освен набацување нема да може да се извади неговиот максимум. Натпреваров, а и минатиот Реал изгледа многу подобро откако излезе Иско, бидејќи слободата во игра кој он ја има ја превзема Асенсио, а моментално Асенсио многу повеќе одговара на овој Реал отколку Иско.
Се слагам, а кој ќе игра на лева страна? Добар беше Бензема денес, стварно он , Марсело и Асенсио какви акции праат на гз да паднеш, ама ни он, ни Бејл се класични 9 ки. Ја уште стојам на ставот дека ни треба 9 ка, ќе дојде период кога ќе играме против бункер екипи, па ќе треба човек што ќе му треба малку простор и време за да се намести и шутира кон гол. Ни Бејл, ни Бензема нема да бидат многу од корист тогаш. А знам дека тоа нема да се случи, односно нема ни да пробаат да донесат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom