Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
21 септември 2008
Мислења
14.458
Поени од реакции
13.928
Цело лето се спомнуваше Мариано али ништо конкретно ради цената која Лион ја бараше, околу 60 милиони, многу повеќе од таа понуда што ја прифати Лион од Севиља. Е сега Реал од кога увиде дека е можно Мариано да се донесе и за помали пари се решава да ја активира опцијата која ја има во договорот со Лион а тоа е доколку Лион се реши да го продава Мариано прв клуб што ќе може да го купи е Реал. Паметно го исчека цело лето ова Перез.

Шпекулациите ептен засилија во последните неколку саати, скоро сите медиуми пишуваат дека работата е 99% завршена. Последно е дека утрово Лопетеги го контактирал Мариано и му ветил дека ќе биде важен дел од тимот наредната сезона на што овој се согласил. А според квалитетите што ги располага мислам дека и те како заслужува многу повеќе од она што во моментов е Мајорал.

Денеска на Лопетеги му е роденден, ваљда ова е поклонот од Перез за него, напаѓач за кого пекаше цело лето да му го донесат. И мислам дека го направија правилниот избор.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
^прецедателот на Севиља потврди дека рејал ги информирал дека ќе ја активираат клаузулата за Мариано, така што 99% е готова работата.

Иначе Чаби Алонсо ќе биде тренер на младинците, Juvenil A. Тоа се играчи меѓу 17 и 19 години.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Одлична зделка е Мариано..
не само ради тоа шо ќе го имаме него како опција, туку и ради Бензема..
Сигурно нема да се однесува исто кога беше сам напаѓач,а и кога би имал опција за замена..
А некако ми се чини дека кај Лопетеги никој нема осигурено место(освен пимплачот ваљда), доказ - Марсело последната утакмица , за кој тренеро рече дека го извадил оти имал проблеми со високите топки и со играта на глава..
Се на се, супер.

Уште да излезе сеа ULTIMA HORA -казна на песеже, па да го пребереме и Мбапе..би имале повеќе од супер трансфер период..ама тоа у некој паралелен универзум,со казнување на шеиците..

Искрено мислам дека до 31ви ќе има уште еден играч,покрај Мариано..
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
за зимање ќе го земат, ама да не испадне последниот ден да го продадат за профит..
инале Мајорал мора на позајмица, му требаат минути, што тука нема да ги добие..има потенцијал, ама не верувам дека некогаш ќе заигра како прв напаѓач во Реал..
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Лион го ценеше на 60М додека беше отворен пазарот во ПЛ, после тоа им рекоа 50М на Севиља, па стигнаа до 30+5. Реал мирно си чекаа и вчера им кажаа дека ќе ја активираат клаузулата. Ги споебаа на циганите, ако нека им е, само така остро и на прва со сите шпански екипчиња, а посебно овие. Уште плачат и пцујат за клаузулата за Рамос, а на Барселона уште аблемот не им го имаат продадено.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.098
Поени од реакции
57.497
BREAKING: Real Madrid have confirmed their interest in signing Raheem Sterling from Manchester City. (Source: SkySports)


:);):(:mad::confused::cool::P:D:eek::oops::rolleyes::noze::cautious::cenzura::coffee::place:o_O:giggle::LOL::love::notworthy::ROFLMAO::sick::sleep::sneaky:(n)(y):unsure::X3::нинџ::гик::свиркам:
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
BREAKING: Real Madrid have confirmed their interest in signing Raheem Sterling from Manchester City. (Source: SkySports)


:);):(:mad::confused::cool::P:D:eek::oops::rolleyes::noze::cautious::cenzura::coffee::place:o_O:giggle::LOL::love::notworthy::ROFLMAO::sick::sleep::sneaky:(n)(y):unsure::X3::нинџ::гик::свиркам:
ако го земат Стерлинг, не навивам за Реал...:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
што подалеку од такви играчи како Стерлинг, Лингард и Рашворд..
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
такви ко стрелинг зедовме 9-10 играчи летово...acording to SkySports ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom