Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Зошто не се ни размислува за продажба на Бејл мене не ми е јасно. Јас мислев дека ќе го биде во Примера и дека покрај такви фудбалери ептен ќе напредне и тој ама изгледа целосно е посветен само во теретаната на клубот.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Ве читам цело време искењавте све и сешто по ред...алоо, прв официјален меч сезонава ни е, нов тренер нови тактики, нормално е така да почнеме то ти е исто ко од нула да почнуваме. Сетете се каков старт имаше Анчелоти кога дојде и после тоа како се одвиваа работите...значи рано е да се збори, времето ќе каже. Мислам оти годинава имаме многу поквалитетен состав од лани, само шо треба да се уигра и да влезе во ритам, тогаш сигурен сум оти ќе газат се шо ќе им дојде. Така да дајте малце оптимизам, биче боље...надам се :D[DOUBLEPOST=1440438184][/DOUBLEPOST]Ве читам цело време искењавте све и сешто по ред...алоо, прв официјален меч сезонава ни е, нов тренер нови тактики, нормално е така да почнеме то ти е исто ко од нула да почнуваме. Сетете се каков старт имаше Анчелоти кога дојде и после тоа како се одвиваа работите...значи рано е да се збори, времето ќе каже. Мислам оти годинава имаме многу поквалитетен состав од лани, само шо треба да се уигра и да влезе во ритам, тогаш сигурен сум оти ќе газат се шо ќе им дојде. Така да дајте малце оптимизам, биче боље...надам се :D
Само тренерот е сменет,цела постава со исклучок на Данило беше иста..Синоќа го гледаше ли натпреварот?Виде ли дека катастрофа бевме,33 минута шут во оквир на голот немавме.Среќа што не игравме со Барселона,ќе не подуеа..И Дортмунд имаат нов тренер,па гледај ги,растураат..[DOUBLEPOST=1440449931][/DOUBLEPOST]
Зошто не се ни размислува за продажба на Бејл мене не ми е јасно. Јас мислев дека ќе го биде во Примера и дека покрај такви фудбалери ептен ќе напредне и тој ама изгледа целосно е посветен само во теретаната на клубот.
Перез има некои планови за бизниси во Велс..
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Зошто не се ни размислува за продажба на Бејл мене не ми е јасно. Јас мислев дека ќе го биде во Примера и дека покрај такви фудбалери ептен ќе напредне и тој ама изгледа целосно е посветен само во теретаната на клубот.
Затоа што е златна кокошка во поглед на маркетинг приходи, втор во клубот после Роналдо. Од друга страна Перез е решен да го прави главна фаца во Реал па затоа е форсиран. Имено, агентот на Бејл има побарано од управата Бејл да игра АМ бидејќи му била најдобра позиција додека бил во Тотенхем, па ете АМ е сега, се му е исполнето и пак ако не го биде незнам што да речам. Шо ги ебам другите играчи на Реал, важно на Бејл да му се угоди.
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
На Бабунски му ги удриле клоците од кај нас
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Исто и на Иљараменди. 90 % e назад веќе во Сосиедад. Околу 16 милиони ќе биде трансферот.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.897
Коентрао ПСЖ, Черишев Валенсија, Силва Марсеј...
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Б.Милевски не го повикал за у21 за Македонија затоа што немал клуб
Од младинците од Реал биле "отпуштени" 40 играчи,некоја си политика на Перез била.Сега барал клуб во Англија
То е сега засега :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Ако Черишев иде во Валенсија зошто не се земе Негредо да му биде конкуренција на Бензема, јес да е 30 годишен ама и Љоренте е. Знам дека нешто не се прослави во Валенсија али ипак е висок, јак за гурање у 16 ник.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Ако Черишев иде во Валенсија зошто не се земе Негредо да му биде конкуренција на Бензема, јес да е 30 годишен ама и Љоренте е. Знам дека нешто не се прослави во Валенсија али ипак е висок, јак за гурање у 16 ник.
negredo veke ima igrano u LS, neseriozno ke e da zemat igrac sto ne bi mozel da igra vo LS a i Valensija da go dadat Negredo tesko, eden od klucnite igraci im e.
Ljorente e ok opcija, ali za sve sto ne e derbi i utakmici kade Real diktira sve, tamu i apla korisen ke e, i ke otvara prostor za krilnite igraci bajagi, protiv ekipi ko Barsa tesko, apla nego mu e potreben ofanziven fudbal, se gubi koga timot igra popovleceno.
Samo sto sea gleam mozno e vo Sevilja da ide.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom