Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
26 август 2009
Мислења
1.875
Поени од реакции
2.255
Ги боли увото нив бе. Не се платени доволно за да внимаваат што зборат, па лепат глупости на квадрат. Шо ги ебам, барем прават друштво, ако им опнам mute нема да е како што треба филингот. :D
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.386
Поени од реакции
758
Со Хихон играчите на Реал беа уште на одмор особено: Модрич, Крос, Роналдо, Бејл, Јесе и Марсело ...
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.875
Поени од реакции
2.255
Додај ги и другите де, шо ги штедиш :)
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.386
Поени од реакции
758
Додај ги и другите де, шо ги штедиш :)
Тешко на вас со овој тренер не знае да мотивира следната утакмица сосема нов состав нова тактика и така ќе заврши првенството :pos:
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.875
Поени од реакции
2.255
Тешко на вас со овој тренер не знае да мотивира следната утакмица сосема нов состав нова тактика и така ќе заврши првенството :pos:
Абе и Мурињо и Анчелоти почнаа со нерешено, со тапа игра, така да би му дал и на Бени шанса да се оправи. Се научивме не се секирај. ;)
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
7.425
Поени од реакции
9.314
Хамес кога влезе не знаеше кај тера и на кој подава :pos:
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
742
Поени од реакции
321
Уште од старт да ги бркаш Барса за 2 бода ма јебо те сезона ...Само Ел Класико гледање оваа сезона и тоа е тоа

А Роналдо нека намали со селфиња оти требит страм да му бидит да се појавит обичен напаѓач од 3та македонска лига
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.332
Поени од реакции
1.198
Уште од старт да ги бркаш Барса за 2 бода ма јебо те сезона ...Само Ел Класико гледање оваа сезона и тоа е тоа

А Роналдо нека намали со селфиња оти требит страм да му бидит да се појавит обичен напаѓач од 3та македонска лига
Роналдо беше солиден синоќа..Имаше неколку шутирања,неколку пробиви,и 95% прецизни подавања..Некако гледам дека не се вклопува да биде истурен напаѓач,поарно да си биде лево крило,како што си беше..Анчелоти не правел ротации,не правел она,не правел ова..Абе ќе го бараме тој тренер,ќе видите..Бенитез има фора максимум до декември..
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.472
Поени од реакции
2.511
Некаде пред 2 месеци ви пишав дека Рафа ќе биде до Декември,тогаш Клоп. Уште стојам на истиот став.

И сезоната ќе биде за никаде доколку не се зема шпиц,па макар и од типот на Лордот.
 

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.388
Поени од реакции
1.076
И сезоната ќе биде за никаде доколку не се зема шпиц,па макар и од типот на Лордот.
Факт е дека се дури е Бензема во тимот тој мора да биде стартер. Никој друг од класата напаѓачи шо посакуваме да дојдат не би се нафатиле да бидат негова замена односно да чекаат да се повреди или да влегуваат во игра како џокер. Затоа цело време носат играчи од типот на Чичарито и Адебајор кои немаат проблем да седат на клупа и да влегуваат по 15-20 минути на утакмица. Овие двајца не беа од никаква корист така да подобро нека не носат никој оти само џабе ќе фаќа место.

Едноставно треба да прифатиме дека синот на Мијалков ќе игра во прв состав се додека не се пензионира па после ќе правиме муабети за кои врвни напаѓачи би ги купиле :D
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.472
Поени од реакции
2.511
Таман до дека се пензиорнира Бензема можда и некој наш син ќе заигра таму...арно викаш..да си почекаме :D
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
5.098
Поени од реакции
4.338

Нема да се откачите од овој. :icon_lol:
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
7.425
Поени од реакции
9.314
^Шо ти се вика Германец...сако секаде си чува :)
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Ве читам цело време искењавте све и сешто по ред...алоо, прв официјален меч сезонава ни е, нов тренер нови тактики, нормално е така да почнеме то ти е исто ко од нула да почнуваме. Сетете се каков старт имаше Анчелоти кога дојде и после тоа како се одвиваа работите...значи рано е да се збори, времето ќе каже. Мислам оти годинава имаме многу поквалитетен состав од лани, само шо треба да се уигра и да влезе во ритам, тогаш сигурен сум оти ќе газат се шо ќе им дојде. Така да дајте малце оптимизам, биче боље...надам се :D[DOUBLEPOST=1440438184][/DOUBLEPOST]Ве читам цело време искењавте све и сешто по ред...алоо, прв официјален меч сезонава ни е, нов тренер нови тактики, нормално е така да почнеме то ти е исто ко од нула да почнуваме. Сетете се каков старт имаше Анчелоти кога дојде и после тоа како се одвиваа работите...значи рано е да се збори, времето ќе каже. Мислам оти годинава имаме многу поквалитетен состав од лани, само шо треба да се уигра и да влезе во ритам, тогаш сигурен сум оти ќе газат се шо ќе им дојде. Така да дајте малце оптимизам, биче боље...надам се :D
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.550
Поени од реакции
10.994
Абе читам ви треба некој шо знае дупли пасови да изигра ?
А да ви го даеме ние Жиру, а вие да ни го дадете Бензема и уште 15-16 милиони, зошто Жиру бар е машина за дупли пасеви :D
 
На врв Bottom