Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
1 октомври 2013
Мислења
742
Поени од реакции
321
бензема ќе може во среда... сега ради претпазливост го чуваат аман колку години навивате за реал не е сваќате филозофијава..
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
Што го ставате сите Хамес крило кога тој најдобро игра АМ?
Ако го гледаше првото класико на Бернабе, а сигурен сум оти си го гледал, тогаш знаеш оти е подобро да игра десно крило. Како прво у таа формација ги користиме најдобрите играчи шо ги имаме за во среден ред, знаејќи дека со 4-3-3 еден од нив мора да седи на клупа, во тој случај Иско кој мислам оти многу добро игра и е корисен на позиција лево крило во 4-4-2 зад Роналдо. Е сега у целата таа филозофија пречка е Бејл, кој според незнам кои причини ‚‚мора‘‘ да игра на секоја утакмица, а доколку учествува и он во 4-4-2 би бил десно крило, и автоматски повторно еден од средината ќе мора да седи на клупа. Е сеа, шо е тоа е, in Carlo we trust, па ќе видиме :)
 
A

apidrone

Гостин
Ако го гледаше првото класико на Бернабе, а сигурен сум оти си го гледал, тогаш знаеш оти е подобро да игра десно крило. Како прво у таа формација ги користиме најдобрите играчи шо ги имаме за во среден ред, знаејќи дека со 4-3-3 еден од нив мора да седи на клупа, во тој случај Иско кој мислам оти многу добро игра и е корисен на позиција лево крило во 4-4-2 зад Роналдо. Е сега у целата таа филозофија пречка е Бејл, кој според незнам кои причини ‚‚мора‘‘ да игра на секоја утакмица, а доколку учествува и он во 4-4-2 би бил десно крило, и автоматски повторно еден од средината ќе мора да седи на клупа. Е сеа, шо е тоа е, in Carlo we trust, па ќе видиме :)
Клипов баш и не се согласува со тебе. За да може да се каже дека Хамес игра добро на крило, треба маме да ебава на бековите, да растура со странични продори, а тоа на видеово не е случај. Играше лево на класикото затоа што го немаше Бејл, ама сите обиди му беа влегувања во средина. Он ти е типичен AM, или со други зборови, Озил што дава голови.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.037
Поени од реакции
52.233
Без класични крила ја игравме 4-4-2 бе, бековите шибаа напред. :D
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.111
Поени од реакции
4.784
^
За муабетов од погоре на смеење кажуваше еден човек од Охрид за едно село Рамне блиску тука до Охрид кога решиле да прават фудбалски тим имале 2ца цигани и не можеле да се погодат за формација и едниот им рекол крилите бекој бекојте крили ќе игрет ! Така и во реал крилата во средина на АМ а бекојте крила . И после ќе речит рамос како еден од кај нас се вртам барам бек бек немат .
 
A

apidrone

Гостин
Ам ко крилата не си ја вршет работата... Него мене ме интересира дали финансиски се исплатеше трансферот на Бејл. После две години сигурно има некакви резултати, позитивни или негативни.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
7.912
Секако дека да. Секој трансфер е финансиски исплатлив за нас.
Флорентино ни е прецедник, не за друго. :kafence:
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.039
Поени од реакции
481
Parite Real si gi vratija i od edniot i od drugiot i toa duplo,e sega kolku napravija za klubot e diskutabilno
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.472
Поени од реакции
2.511
Стартна 11-ка за денес:
Casillas; Arbeloa, Pepe, Ramos, Marcelo; Isco, Modric, Kroos, James; Bale y Cristiano.

клупа: Keylor Navas, Nacho, Carvajal, Lucas Silva, Illarra, Jese, Chicharito.
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.123
Поени од реакции
1.561
Се повреди Бејл а мене малце ми е мерак...
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.331
Поени од реакции
1.885
fala ti. bez tebe I da izgubeme u sreda krivo da ne mi e
 
На врв Bottom