Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.764
Поени од реакции
18.338
Значи стварно нема потреба Бејл, Бензема и Роналдо да играат на секоја ебана утакмица. Пак пред крај на сезона ќе бидат ко издишан балон а и Хесе ќе си отиде. Еве ја неговата реакција вчера, го тераа да се загрева 40 минути за да влезе у 93 та минута.

 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Одличен Мората, дефинитивно најдобар поединец денеска. (y)
Од една страна сакам да го вратиме пошто е огромен потенцијал, а и во последно слабо излегуваат напаѓачи, ама па од друга страна кога ќе видиш дека воопшто не ги ротира ми се чини дека ќе го дозапусти.
Иначе не ми е верно дека ќе го откупат, све ми се чини дека е џентлменски договорот т.е. само на хартија. Колку да се рече дека не ги продаваат од кантерата само така, сепак Јувентус е институција не е Еспањол да ни прават нас играчи.
Единствена надеж е да биде првотимец за Шпанија и да брцне некое добро голче, тогаш Марка/Ас ќе исштампаат по некоја насловна, па можно е да се запали Флоро. :cool:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Марка се изнапишаа статии за овој Данило од Порто.
Кој курац им е не знам кога го имаме Карвахал и плус на 30М+ го проценуваат. :tapp:
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
И за Гаја од Валенсија пишуваат, 19-годишен лев бек.
Одличен е Гаја, ама тешко да го земеме дете на Валенсија е. Имаат кеш тие и огромни амбиции за во иднина ни под разно нема да го дадат, а посебно не во ривал. Скоро сигурно ќе му го продолжат договорот, веќе течат преговорите.
 
A

apidrone

Гостин
Одличен е Гаја, ама тешко да го земеме дете на Валенсија е. Имаат кеш тие и огромни амбиции за во иднина ни под разно нема да го дадат, а посебно не во ривал. Скоро сигурно ќе му го продолжат договорот, веќе течат преговорите.
Клаузулата ќе му била 40 милиони читав. А ако се земе предвид дека така беа земени Иско и Иљара...
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Клаузулата ќе му била 40 милиони читав. А ако се земе предвид дека така беа земени Иско и Иљара...
Ни тоа не е сигурно...
Све е сведено на шпекулации моментално. Како и да е тешко да го лапнеме според мене(ако би бил супер засилување).
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Абе нека остане барем 2 години овој истиов состав без смена на играчи..Силва дојде сега,Џејмс Родригез (тотално промашување според мене)Ди Марија си замина летоска..Само се менуваат играчи без потреба..Кој уште да го купиме?Нека тераат овака 1-2 сезони и готово..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom