Фан Клуб: Реал Мадрид

Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Ја погледав утакмицана и надеж ми се врати за сезонава. Колку се отепани тоа е чудо. Малага 3 пати подобро изигра, а овие од 10 шута на гол ни еден во рамките..
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
Ќе биде многу жалосно ако не е победиме на бернабе оваа закржлавена барса која се ваѓа со својот јебен посед и непримен гол..многу некако ми се здрвени сите утакмици досега...
против виљареал со овој состав би било најдобро да се игра
=====Кејлор=====
Карвахал-Варан-Рамос-Коентрао
Модриќ-Иљара
Иско
Бејл-Бенз-КР
па второто да влезат Хамес Кроос и Чича :)
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Инаку за Хесе последно што прочитав пред малку е ова

http://www.defensacentral.com/tertulias/111932-real-madrid-tertulias-pipi-estrada-el-chiringuito-jese-recuperacion-retraso-lesion/

Google Translate ми заврши работа, е сега незнам колку може да се верува на вебсајтов, гуглав најнови вести поврзани со Хесе и на ова наидов. Во кратки црти - ке се забави надвор од терените подолго од очекуваното.
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
Уште не го знаете менталитетот на РОналдо :D?
Па Роналдо ќе остане во реал се додека не ги достигне сите легенди во голови и сите рекорди кога ќе ги помине па тогаш можеби ќе замине :D
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Реал Мадрид има план!

- Клубот ја размислува опцијата да игра во формација без класична 9ка.
- Трансформацијата започна уште од ова коло.

(y)
Без класична деветка??? ПА КАЈ КЕ ОДИМЕ БЕЗ

Karim....
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Се е џабе..Кога Роналдо ќе ги види натписите од фановите на УТД и зимава бега...се е џабе...

Башка и не е задоволен во Реал со својот успех..а и никогаш немало да го постигне успехот од УТД тука во Мадрид... :( :( :(
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.763
Поени од реакции
20.485
Се е џабе..Кога Роналдо ќе ги види натписите од фановите на УТД и зимава бега...се е џабе...

Башка и не е задоволен во Реал со својот успех..а и никогаш немало да го постигне успехот од УТД тука во Мадрид... :( :( :(
Мислиш Роналдо го повторува успехот од Јунајтед во Реал.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Мислиш Роналдо го повторува успехот од Јунајтед во Реал.
Не реков јас ништо..само читам..еве


Се ова убаво и така и е, но заборавате кој му е агент и му ја полни главата од време на време. Ништо не би ме чудело во иднина иако јасно е дека Роналдо со Мадрид уште го нема ни израмнето, не па надминато успехот што го имаше со Манчестер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom