Фан Клуб: Реал Мадрид

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Не реков јас ништо..само читам..еве
дај бе мисли малце што сакам да кажам, све готовани. За лигашките титули зборев, змеј горјанин види како убаво ме сфати, требаше само да читнеш подоле. Манчестер тогаш имаше доминација во лигата пред Челзи и Арсенал во период кога ПЛ беше најсилна на свет. Му фали такво нешто во Реал, како што нацрта горјанин, да ја види Барса понижена, како вас што ви направија три по ред со масакри во дербињата. Ако мислите дека Роналдо не го посакува ова тогаш не знаете што чудовиште имате. Уште нешто?
 
Последно уредено:
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
дај бе мисли малце што сакам да кажам, све готовани. За лигашките титули зборев, змеј горјанин види како убаво ме сфати, требаше само да читнеш подоле. Манчестер тогаш имаше доминација во лигата пред Челзи и Арсенал во период кога ПЛ беше најсилна на свет. Му фали такво нешто во Реал, како што нацрта горјанин, да ја види Барса понижена, како вас што ви направија три по ред со масакри во дербињата. Ако мислите дека Роналдо не го посакува ова тогаш не знаете што чудовиште имате. Уште нешто?
Немав време да ги читам на долу постовите..ај нека биде моја грешка :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.782
Поени од реакции
18.393
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.463
Поени од реакции
10.162
Роналдо ја има топката и замавнува со намера да расчисти, овој отпозади му излегува. Ова ни на средина на терен не е фаул а не па у 16ник каде треба јасна намера за фаул да има за да се суди пенал. Не знам тебе што не ти е јасно, освен ако си очекувал кошаркарски натпревар каде се суди секој контакт.
Мене уште не ми е јасно како можеше тоа да биде пенал...
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
И има ли новости за тоа кој ќе биде замената на Роналдо?

140 милиони фунти ќе давале другарите...
Можно е уште во Јануари да си замине ако стане најдобар стрелец на ЛШ до тогаш..И во договорот ќе имало дека УТД гарантира дека Меси нема да дава повеќе голови во ЛШ,за Роналдо да остане најдобар стрелец (пошто мали се шансите да играат ЛШ следните 2-3 години :D )
 
A

apidrone

Гостин
Мене уште не ми е јасно како можеше тоа да биде пенал...
Мислам дека и Клос Гомез увиде дека се изглупира, па ја искористи првата шанса да компензира (Марсело, пошо и тоа е премногу лабаво за пенал). Е третиот пенал е веќе чист.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom