Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Остајте го Бејл до јануари, еве дел од вечерашниот прес:

Mou: We are prepared to play with a 4-4-2, 4-4-3, with Robinho and Ronaldinho playing further back. We must only focus on ourselves and be prepared. The team is as strong as it was on Saturday or perhaps even stronger. We will pressure, but not a lot."

"We are in good shape. Perhaps better than we could have imagined after little over three months of working together. Positive results are the best way to help build a team. They boost your confidence and make you happy. Happiness creates miracles. We are good to go, but things are decided in May, not now."

За нас decided in February, тогаш е осмина финалето :pos:

инаку се сложувам со Рамос за ова...

Ramos No one questions the talent of players like Ronaldinho or Robinho. They are game-breakers, but I am more concerned about the entire squad. They have very talented and experienced players. We all have so much at stake."

Најголемата опасност е од Пирло, Сидорф, Инзаги...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Најголема опасност доаѓа од нашата одбрана....4 од 5те гола ги примивме при нафрлени или одбиени топки. Ако му се остави таков простор на Ибра како што ги имаа Трезеге и останатите пред него ќе биде погубно за Реал. Да се надеваме дека Мур ги е увидел тие празнини и дека им дал некој совет на момците како да се справат во такви ситуации. Ако не ќе биде пеколко тешко
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Пепе игра несигурно сезонава, али не верувам дека и утре ќе изигра катастрофално како со Херкулес. За Рамос пишав веќе, би било добро Арбелоа да стартува, а од Карваљо и Марсело не очекувам кикс. :)


Мене најмногу ме плаши некој слободен удар на Пирло или некој удар од далеку, индивидуален потег... али за тоа ќе треба Кедира да си изигра како на Бернабе. :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.507
Поени од реакции
58.920
Мур во последните 5 натпревари има скор од 11:0 против Милан. Така да треба некој од одбраната озбилно да заебе за да примите гол... Ги чита како селски буквар.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
^ Се надевам дека си во право :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.538
Поени од реакции
14.272
Добар си е Пепе бе, со Херкулес беше тапа, ама затоа пак со Милан на Бернабе одигра без грешка. Таа партија нека ја повтори, јас сум задоволен.



Не ми се верува Мурињо да излезе со овој состав, се си мислам ќе излезе со некој ултра дефанзивен, како со Оксер, со 3 DM. :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Да го купиме Маикон за 35 миљони шо викате?
Бога ми,сега да му кажеш на некој дека за Маикон ти бараат 30 мил,будала ќе те направи. Одличен потенг на Реал што не фрлија пари летото за него.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Остај тоа на крај ќе испаднеше дека Реал го уништил а златен играч бил претходно. И Милито иста приказна.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Има ли слики нешто од пристигањето на Реал во Милано? Заради ОВА???
mouuzuu.jpg


Арбелоа > Маикон :)
Вечер очекувам 1-1 точен резултат. И онака како први ке поминеме во група, а со овие од Милано сме добри пријатели, така да нерешено ке биде најреално. :D
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Не ми се верува Мурињо да излезе со овој состав, се си мислам ќе излезе со некој ултра дефанзивен, како со Оксер, со 3 DM. :)
Nema potreba da iskoci so 3 DM, koga gleda deka ovoj sostav najdobro funkcionira i mu treba uste vreme za da se zapoznaat podobro:smir: Togas so Auxerre bese seuste pocetok na sezonata koa se uigruvase timot, a sea veke samo treba redovno da iskaca so istite igraci za da si se znaat, ODLICNO.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Пораз во никој случај нема да има,за тоа не се секирајте не го се ми оди на нерешено утакмицава.А да победиме би било премногу за Милан а би му го донеле и 1/8 финалето во прашање.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom