Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
***ЛЕГЕНДО СРЕЌЕН РОДЕНДЕН*** поим за играч од кои многу играчи земаат пример, играч кој направил многу за фудбалот, поготово за РЕАЛ, човек великан кој заслужува и би било фер да ја заврши кариерата во Реал. Име кое што засекогаш ќе остане врежано во фудбалот, како пример од кого учат сегашните а и идните фудбалери.
Денес и ја праам една год. како сум зачленета на кајгана и ми е посебно мило и драго што се поклопува со роденденот на големава фудбалска легенда!!! <3 :back:

- Cristiano Ronaldo starts the first spark: “We will beat you Ramos.”

- Ramos replied to Cristiano Ronaldo: “You are dreaming.”

Серџо :pipi:
Си знае детето, нема лабаво:) се надевам дека ќе се врати здрав и жив иначе тешко Кики:Р:)
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
Реал подготви 40 милиони фунти за Тевез

Според британските медиуми, мадридски Реал подготвил понуда од 40 милиони фунти за Карлос Тевез.

Жозе Мурињо сака да го засили нападот и во договор со управата на клубот ќе се обиде да го ангажира Аргентинецот.

Тевез во Манчестер Сити дојде од градскиот ривал Јунајтед и има добра сезона зад себе, но во редовите на Реал ќе се обидат да го искористат фактот дека Аргентинецот има лош однос со тренерот Роберто Манчини, а се надеваат дека 40 милиони фунти ќе бидат доволни "граѓаните" да го пуштат.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас мислам легенда е премал збор за Раул Гонзалес.....тој веќе има прераснато во Митски фудбалер или предание.....!
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Реал подготви 40 милиони фунти за Тевез

Според британските медиуми, мадридски Реал подготвил понуда од 40 милиони фунти за Карлос Тевез.

Жозе Мурињо сака да го засили нападот и во договор со управата на клубот ќе се обиде да го ангажира Аргентинецот.

Тевез во Манчестер Сити дојде од градскиот ривал Јунајтед и има добра сезона зад себе, но во редовите на Реал ќе се обидат да го искористат фактот дека Аргентинецот има лош однос со тренерот Роберто Манчини, а се надеваат дека 40 милиони фунти ќе бидат доволни "граѓаните" да го пуштат.
Порано имав лошо мислење за него... не оти мислев оти е лош туку некако не ми се допаѓаше...
Нема да ми пречи ако Реал го купат, во последно време игра одлично и би бил одличен тандем со Игуаин а од позади Роналдо :back:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Нека му е среќен роденден на Раул, се што би кажал би било премалку за него. Нешто посебно...жално би било и би ги проколнал цела управа доколку не го остават уште една сезона а потоа да му се даде некаква функција во клубот. Едноставно неможем да го замислим во друг дрес.

Иначе Пипита :pipi:

Иначе Контрао е истиот за кого зборевме пред некое време? Го гледам за Португалија како игра и ми прае ќејф, не би имал ништо против да го земеме.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Среќен роденден легендо! Се надевам оти нема да си одиш.

Кентрао, Маикон, Пепе, Рамос. Замени: Арбелоа, Албиол, Гарај, Марсело. Повеќе од солидно. :pipi:

Ел Пипита повторно ве поздрави. :)
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
feliz cumpleaños Raul..!! :back:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Реал подготви 40 милиони фунти за Тевез

Според британските медиуми, мадридски Реал подготвил понуда од 40 милиони фунти за Карлос Тевез.

Жозе Мурињо сака да го засили нападот и во договор со управата на клубот ќе се обиде да го ангажира Аргентинецот.

Тевез во Манчестер Сити дојде од градскиот ривал Јунајтед и има добра сезона зад себе, но во редовите на Реал ќе се обидат да го искористат фактот дека Аргентинецот има лош однос со тренерот Роберто Манчини, а се надеваат дека 40 милиони фунти ќе бидат доволни "граѓаните" да го пуштат.
најдобро решение за напад... трча се бори за секоја топка, за градење прв, шут феноменален видовте и вечерва, техничар... многу подобро решение од Марика и тие оние шо се спомнуваат....
-----------касиљас-------
маикон--пепе--рамос--(кол/лам)
------------чаби----------------
-------вдв-------кака-----------
роналдо-------------тевез
-----------игуаин---------
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.146
Според италијанските медиуми, Реал денеска ќе испрати нова подобра понуда за Маикон, и се очекува таа да биде прифатена од страна на Интер.

За Коентрао, Баерн е во пол-позиција за негов потпис, но тој има изјавено дека сака да игра во Примера, и доколку пристигне некоја понуда од таму веднаш ќе ја прифати.

Агентот на Кака негира дека неговиот клиент ќе оди на операција после Светско.

На 22 август изгледа ќе играме пријателска со Стеауа Букурешт во Романија.
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Да ве прашам дали нешто сте прочитале за Санчез од Чиле што игра во Удинезе да се поврзува со Реал Мадрид? Бидејки коментаторот на HRT2 кога играа Шпанија - Чиле рече дека работите околу трансфер на Санчез во Мадрид се речиси завршени... ?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Да ве прашам дали нешто сте прочитале за Санчез од Чиле што игра во Удинезе да се поврзува со Реал Мадрид? Бидејки коментаторот на HRT2 кога играа Шпанија - Чиле рече дека работите околу трансфер на Санчез во Мадрид се речиси завршени... ?
Санчез го поврзуваат со Манчестер е сега или ти не си слушнал добро или тој го има помешано со некого друг.Како и да е,нема врска од тоа а и не е нешто посебно тој Санчез.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.412
Поени од реакции
29.654
Јас порчитав некаде дека Фабио Центрао веќе се договорил со Баерн Минхен :toe:
 
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Санчез го поврзуваат со Манчестер е сега или ти не си слушнал добро или тој го има помешано со некого друг.Како и да е,нема врска од тоа а и не е нешто посебно тој Санчез.
Не слушнав грешно 100%. АМа не е битно. Иначе Кентрао ми се свиѓа мног како игра. Брз, борбен, снаодлив и има добар центаршут.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.412
Поени од реакции
29.654
Не слушнав грешно 100%. АМа не е битно. Иначе Кентрао ми се свиѓа мног како игра. Брз, борбен, снаодлив и има добар центаршут.
Па нормално кога станува збор за класично крило, он игра лев бек принудно не е тоа негова природна позиција.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom