Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Aу, ми застана срцето на крајов :)))
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Убав фудбал, добри индивидуални потези, се враќаме повторно од 0:1, 3 бода, и мисијата на Рамос и Чаби е извршена успешно :)) Шо сакате поарно од ова ? :D

ПС: Коментаторов рече " во интерес на вистината " преку 15 пати :tv:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Игуаин го стаса Меси или уште е позади него???
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Ми се пресекоа нозеве у последнава акција.Ахх Форлане ми го скрати живото коа се мрдна мрежата.
Добро е добро е друг пат вакви завршници НЕ!А сеа пак на врвот.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Честито победа, уште еднаш се докажа дека кога ќе дадеме гол набрзина следат уште 2-3 и го решаваме мечот. Него ми застана срцево на крај, исто како на гости кога у последна минута Агуеро промаши еден на еден.

Иначе да, во право бевте за Гранеро, голема работа врши...само што ја врши за противниците а не за нас. Значи нема акција а да не ја закочи, како да има 50 години а не 20 и нешто. Додека ја прими, па се мисли 5 мин. на кого да ја додаде, па уште ќе го погреши додавањето. Од наредна утакмица ако не го стае на клупа МП, да му е*ем све!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Во интерес на вистината честито победа!:vozbud::vozbud:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Ај нека ни е честито победата! 11-та победа по ред во добра серија сме :icon_lol:
Oдлична игра, незнам само што му требаше на Чаби да игра со рака глуп потег ама во целина добро беше.

Наредната со Сантандер ги газиме и после тоа следува големото дерби :wink:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
3 гола, 3 бода, прво место. Чаби и Рамос жолт, перфект :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.267
Убаво е што победивме, ама играта ни малку не ми се свиѓаше. Ги немаше оние течни додавања како со Гетафе, но можеби причината за тоа е што со Гетафе успеавме да постигнеме ран погодок, за подоцна да имаме повеќе простор за игра. И вечерва ако постигневме ние први погодок, ќе беше многу поразлично.

Како и да е, многу слаба игра, игра на памет, без многу размислувања, единствено акцијата за вториот гол беше убаво смислена, останатите два гола беа случајни. Во натпреварот со Гетафе видов огромно подобрување во играта, се надевам дека ова беше само случајност, и од наредниот натпревар повторно ќе продолжиме со добрите игри.

Честито нека ни е победата.
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Честито победа!

Одличен гол на Арбелоа, каков штоп...па дриблинг...браво за него

Рамос е феноменален централен дефанзивец, да не беше тој вечерва...ќе беше далеку пострашно за одбраната, кој по завршувањето на кариерата на Раул мислам дека треба да ја земе капитенската лента...прав лидер е!

А Гранеро...у затвор:tapp:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.961
Поени од реакции
57.702
Игуаин го стаса Меси или уште е позади него???
Mеси 25, Игуаин 23.

Добро најважно зедовме 3 бода пак на врвот.
Но лоша игра, особено во прво. Фали Кака многу.

Тепавме пред се заради добрата игра на Гаго и Чаби во второ полувреме.
Гранеро пак ја ебе работата, Арбелоа најдобар но сепак неможе како Рамос десно. Фалат тие продори и центаршути.
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Да не се надоврзвам на претходните коментари,честито победа,сега одам малце на пулмологија,да ми средат со душников,не можам воздух да земам:):):)..
A иначе,колку само фали Кака...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom