Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.528
Поени од реакции
14.208
Од сите ово годишни трансфери највеке ке се докажат со текот на времето Роналдо и Бензема, а поготово Арбелоа во одбраната...Роналдо веке почна да се исплаќа за таа сума, јес да премногу пари се фрлени...јас би очекувал сите енергии што ги има да ги дае на теренот за тие пари, ама пак да кажам човекот е ѕвериште. Бензема ке се докаже само му треба уште малце време и повеке шанси да му се даваат. Типот што правеше во Лион памтам коа изгубија од Марсеј, тројца до него дечкото ги избутка како ( Ибра што знае) ама не даде гол штета. Највеке во Реал ми се свиѓаат Бензема и Хигуаин така да ги подржубам, и се надевам ке успеат и ке им донесат многу успех на Реал со нивните голови...:drk::smir::wink:
Роналдо моментално вреди три пати повеќе од дадената сума за него. :tv:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
sporet mene benzema e noviot ronaldo no imra vreme ke go pogaze svojot nesporen talent stilot na igrata mu e isto kako fenomenot sporet mene eden ot najdobrite mladi igraci vo svetot :smir:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.528
Поени од реакции
14.208
sporet mene benzema e noviot ronaldo no imra vreme ke go pogaze svojot nesporen talent stilot na igrata mu e isto kako fenomenot sporet mene eden ot najdobrite mladi igraci vo svetot :smir:
Стилот на движење, потезите им се исти, само што Бензема го нема потребното искуство, и потребното чувство за гол.

Стај го и него во потпис. :smir:
 
Член од
23 ноември 2009
Мислења
88
Поени од реакции
3
Абе Батистута различен тип на играчи се двајцата и ваљда приметуваш Реал игра брза динамична игра, Роналдо, Кака, Игуаин, Бензема се се тоа брзи фудбалери, Хунтелар е топ играч ама ке ја успорува играта,не би се вклопил во овој тим на Реал, како што е случајот кога игра Раул,мислам дека сте приметиле успорување на играта... И има многу фактори за формата, засто Бензема како играч е веќе докажан, само јазикот др земја начин на живот и сево ова си го праи своето, само бидете трпеливи и ке заблеска поише од сите, ке видите:pehar:
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
291
Поени од реакции
11
Стилот на движење, потезите им се исти, само што Бензема го нема потребното искуство, и потребното чувство за гол.

Стај го и него во потпис. :smir:


нема место за него аххах не се зезам анелка и кануте ми се еден од најомилените играчи а особеноо КАНУТЕ сепак имам усте резервии
М.Диара Бензема Јаја Туре Мунтарии аххах :smir:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Стилот на движење, потезите им се исти, само што Бензема го нема потребното искуство, и потребното чувство за гол.

Стај го и него во потпис. :smir:
не заебавај роналдо на негови години веќе на сосема друга димензија во однос на другите фудбалери ... едноставно нема споредба , најдобриот на сите времиња . бензема е преценет и во лион не беше ништо посебно. раул па и рвн многу покорисни се од него. за игуаин нема потреба да се коментира
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Јас викам Игуаин да се продаде дрво е :pos:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
http://sportdenes.com/mеdjunarodеn-fudbal/shpanija/bеnzеma-kagja-„nе“-na-prеmiеr-ligata.html

Ич немаш среќа Батистута уште долго ќе го гледаш
чекај малце,самиот изјавува (така беше и со робен,снајдер)

sporet mene benzema e noviot ronaldo no imra vreme ke go pogaze svojot nesporen talent stilot na igrata mu e isto kako fenomenot sporet mene eden ot najdobrite mladi igraci vo svetot :smir:
ако овој е роналдо до сега требаше 4-5 избран за најдобар фудбалер на на светот :tv: , нормалнили сте со кој правите споредби :uvo:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
има некои играчи добри се и све ама не се за во јаки клубови :toe:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Стилот на движење, потезите им се исти, само што Бензема го нема потребното искуство, и потребното чувство за гол.

Стај го и него во потпис. :smir:
премотај си филм за роналдо на негови години во барселона и интер :lud: пошто најверојатно ти кажувале за него а не си го гледал сега ве спасува технологијата youtube, ова она...
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
премотај си филм за роналдо на негови години во барселона и интер :lud: пошто најверојатно ти кажувале за него а не си го гледал сега ве спасува технологијата youtube, ова она...
...Роналдо немозеш да го споредуваш со Бензема, тој е измислен за него, а и што има све постигнато...ама како играл Роналдо во ПСВ, Барса и Интер лудница...за Бензема немозеш така да збориш, чекај ке видиме до крај на сезоната што како ке биде со него!!! а иначе Бензема моментално не показува од тоа што го очекувавме сите тоа нормално, ама јас мислам чим Зидан одлучил да го доведат, мора да вреди Бензема...:wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom