Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Се извинувам што ви упаѓам во дискусија ама ме интересира горе на видеото од хуманитарниот натпревар го забележав Де ла Ред... Што се случува со дечкото има шанси да заигра сезонава? До кај е со опоравувањето?
Уште не се знае, се прават постојано анализи едно друго...Оваа сезона нема шанси, а за од наредната ќе видиме, дај боже, со господ напред.
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
Штета за Рубен де ла Ред, ќе беше одличен фудбалер, за среќа Реал во неговата ситуација излегоа навистина ГОЛЕМИ. Оние што незнаат Рубен де ла Ред е официјален член на тимот на Реал, а со тоа е згрижен. СЕКОЈА ЧЕСТ
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Шо сторивме со таа екипата од Албанија? Дали се одигра мечот? Гледам немате дискутирано мн за тоа. Ај ако може некој нека објасни.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Како прво Кака неможе да игра и да биде како во Милан од две причини: Прво, во Реал не игра на иста позиција (позади напаѓачите) и не може да постигнува многу голови, Кака не е задолжен да дава голови. Второ, во Реал е задолжен за креирање на играта и е втора виолина (се знае прва е Кики). Ај одговори ми кој беше најдобар против Атлетико, Милан во гости, Цирих дома, кој направи пресврт во играта против Херес дома (на полувреме 0-0, на крај 3-0, Кака стрелец) итн.
како прво ако не си прочитал убаво да те потсетам: не очекувам голови од него зошто има кој да ги дава (имаме премногу добар напад по мое само уште бензема да почне да игра како во лион).
како второ кака не игра ни 50% од тоа како што играше во милан и мене тоа ме курчи свакаш. ТО ЈЕ ТО јбг:smir:
за со барса добра асистенција нема што ама таа е 1 од 20 успешни асистенции.

реално гледано ни роналдо не е тој како во манчестер (ама пак си е ѕверка и ке остане) а може им треба уште време за да ја играат таа игра од поранешните клубови(да се вратат во форма).
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
како прво ако не си прочитал убаво да те потсетам: не очекувам голови од него зошто има кој да ги дава (имаме премногу добар напад по мое само уште бензема да почне да игра како во лион).
како второ кака не игра ни 50% од тоа како што играше во милан и мене тоа ме курчи свакаш. ТО ЈЕ ТО јбг:smir:
за со барса добра асистенција нема што ама таа е 1 од 20 успешни асистенции.

реално гледано ни роналдо не е тој како во манчестер (ама пак си е ѕверка и ке остане) а може им треба уште време за да ја играат таа игра од поранешните клубови(да се вратат во форма).
Ако не ти текнува, Кака во првите 5-6 утакмици беше најдобар асистент, скоро по една на натпревар.




Hohohooo, Merry Christmas! :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.146
aбе све е ок ама не е тоа тоа како порано:toe:
Не може ни да биде толку добро, затоа што Кака во Реал е опколен со многу добри играчи, и ја нема таа слобода што ја имаше во Милан, затоа што може да се каже дека во Милан играше сам, и сите акции одеа преку него.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Не може ни да биде толку добро, затоа што Кака во Реал е опколен со многу добри играчи, и ја нема таа слобода што ја имаше во Милан, затоа што може да се каже дека во Милан играше сам, и сите акции одеа преку него.
и тоа има до негде врска ама пак секој добар играч може да се уигра кај и да отиде.
чист пример ти е зидан...кај и да игра добар е исто како сега роналдо...толку години играше во ман.утр. само што дојде во реал дечкото си продолзи во ист стил, значи не му сметаше што се игра другше во шпанија од колку во англија.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.146
и тоа има до негде врска ама пак секој добар играч може да се уигра кај и да отиде.
чист пример ти е зидан...кај и да игра добар е исто како сега роналдо...толку години играше во ман.утр. само што дојде во реал дечкото си продолзи во ист стил
А се сеќаваш какви скептици имаше за Зидан кога дојде ? После два месеци во Мадрид го прогласија за промашен трансфер. А сите знаеме што правеше подоцна Зидан во белиот дрес. Така да, има време и за Кака. :wink:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
А се сеќаваш какви скептици имаше за Зидан кога дојде ? После два месеци во Мадрид го прогласија за промашен трансфер. А сите знаеме што правеше подоцна Зидан во белиот дрес. Така да, има време и за Кака. :wink:
ејјјјјјјјјј да да ми текнува на тоа...човекот играше како некој аматер на почетокот ама после тоа здивување...:vozbud::smir:
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
ејјјјјјјјјј да да ми текнува на тоа...човекот играше како некој аматер на почетокот ама после тоа здивување...:vozbud::smir:
епа тогаш затни ја муцката :pos2::pos2:

шала...почекај..ќе видиме што ќе покаже кака!
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
епа тогаш затни ја муцката :pos2::pos2:

шала...почекај..ќе видиме што ќе покаже кака!
абе ке видите некој нема да се уигра како што треба или кака или бензема еден од нив...ке видите
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
никој во блиска иднина нема да го достигне успехот на Зизу, така се збореше за Робен,ВДВ,Шнајдер... бие глејте задржете го што подолго Бензема... само ако успеете некако и Кун да го вметнете како негов партнер, тоа ќе биде најсилниот тандем во светот... знам дека е скоро невозможно али бар ја на ФМ го напраив тоа реалност :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom