Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 декември 2008
Мислења
656
Поени од реакции
37
Ако отиде Маикон одбраната ке биде за нигде а и 60% од сите центаршутеви ти се на Маикон...
Тоа ти е зошто си попален како што кажа а Бензема и Кака ти се камења сега за сега...
Камења? Ау дечко...


Champions for Africa
Икер је ушао у напад :) :) :tv::smir:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Би требало да се врати после јануари...
:pos2:Да не си Нострадамос ти бе?Се нешто ќе си кажеш по твое.Јас мислам дека погодно е да се донесе некој одбранбен играч(било централен,било бек)но и немора.Би можеле со овој состав да догураме далеку.Инаку имам фрлено око на Налдо,многу добар играч.:toe:
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.281
Поени од реакции
273
.Јас мислам дека погодно е да се донесе некој одбранбен играч(било централен,било бек)но и немора.Би можеле со овој состав да догураме далеку.Инаку имам фрлено око на Налдо,многу добар играч.:toe:

Добар е Налдо го имам гледано неколку пати стабилен е а што е најважно го бива за со глава да дава голови:toe:
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
што бе ау дечко??? и тоа дека се тапа во право сум се губат во натревари против јаки екипи а против сарагоса и на мене ке ми биде лесно а другиве само да ми ги местат...:wink:
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
што бе ау дечко??? и тоа дека се тапа во право сум се губат во натревари против јаки екипи а против сарагоса и на мене ке ми биде лесно а другиве само да ми ги местат...:wink:
Абе шо ти е на тебе ти гледаш ли ги утакмиците како можеш да кажеш за Кака оти е камен? :nesvest:
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Некој изгледа очекувал од Кака да даде 23 голови до сеа. Малце размисли што кажуваш, Кака е играчиште. Секогаш игра на ниво.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
аииии што зборите вие бе??? кака добар :tapp: кака бесе порано добар ама сеа е слаб...јас би му забранил да настапува за прв тим се додека не ја подобри играта...кај се тие пасови што ги гледавме коа играше во милан тие прецизни центаршутеви таа техника, а многу голови не очекувам од него зошто има кој да дава...дечкото незнае да трча секогаш коа го гледам се сопнува како мало дете абе ајде:nesvest:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
аииии што зборите вие бе??? кака добар :tapp: кака бесе порано добар ама сеа е слаб...јас би му забранил да настапува за прв тим се додека не ја подобри играта...кај се тие пасови што ги гледавме коа играше во милан тие прецизни центаршутеви таа техника, а многу голови не очекувам од него зошто има кој да дава...дечкото незнае да трча секогаш коа го гледам се сопнува како мало дете абе ајде:nesvest:
оф мори Господи... слези долу и собери си ги вересиите :kesa:
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
ај кази што е добро кај Кака???
Како прво Кака неможе да игра и да биде како во Милан од две причини: Прво, во Реал не игра на иста позиција (позади напаѓачите) и не може да постигнува многу голови, Кака не е задолжен да дава голови. Второ, во Реал е задолжен за креирање на играта и е втора виолина (се знае прва е Кики). Ај одговори ми кој беше најдобар против Атлетико, Милан во гости, Цирих дома, кој направи пресврт во играта против Херес дома (на полувреме 0-0, на крај 3-0, Кака стрелец) итн.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
аииии што зборите вие бе??? кака добар :tapp: кака бесе порано добар ама сеа е слаб...јас би му забранил да настапува за прв тим се додека не ја подобри играта...кај се тие пасови што ги гледавме коа играше во милан тие прецизни центаршутеви таа техника, а многу голови не очекувам од него зошто има кој да дава...дечкото незнае да трча секогаш коа го гледам се сопнува како мало дете абе ајде:nesvest:
Да, ја со закон би му забранил се додека не ја подобри играта, да не смее во прв тим да игра!!! :tapp::tapp:
 
Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
KOJ JА НАПРАВИ АСИСТЕНЦИЈАТА ЗА НАЈДОБРАТА ШАНСА ПРОТИВ БАРСЕЛОНА. ДАЛИ БЕШЕ СЕБИЧЕН? ДАЛИ МОЖЕШЕ ДА ШУТНЕ САМИОТ?
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
За тоа што е послаб отколку во Милан е послаб,но тој не знае што треба да очекува од Кака.За разлика од Кака ,Роналдо е истиот како и во Манчестер па затоа му изгледа слаб Кака.Некои истото го викаат и за Алонсо.Алонсо вака играше и во Ливерпул,не знам некој што гледале Алонсо да дава голови и да дрибла и не знам што.Тој си е врши неговата работа.Е сега некој натпревар подобро,некој полошо.:uvo:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Се извинувам што ви упаѓам во дискусија ама ме интересира горе на видеото од хуманитарниот натпревар го забележав Де ла Ред... Што се случува со дечкото има шанси да заигра сезонава? До кај е со опоравувањето?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom