Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
ah potpisal so korintijas sakav u real pak karlos legendata :D :D lelele perez trebase da go zemes be:nesvest:
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Дали ?????????????? не заебавај бе. :)))))))))))))))))))) Ако дојди во Реал .. го сакам Баерн во Лига на Шампиони нареден.. :) па од 30 метра од Слободен да му дава :))))))).
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.225
Дали ?????????????? не заебавај бе. :)))))))))))))))))))) Ако дојди во Реал .. го сакам Баерн во Лига на Шампиони нареден.. :) па од 30 метра од Слободен да му дава :))))))).
Абе потпиша официјално за Коринтијас. Тоа на сликата не знам што е, не разбирам шпански. :toe:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.530
Поени од реакции
14.225
Јас уште помалце.
Толку гласови имало на анкетата која ја спровел весникот. (100 000) :smir:

Иначе ми се свиѓа тоа за Маркос Алонсо од кантерата, супер играч е, може да се искористи како замена за Пепе. Игра лев бек мислам, и со тоа Арбелоа би преминал на десна страна, а Рамос централен. Може да се проба таа комбинација со Сарагоса.

Руд во Челзи, Карваљо во Реал ?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Заврши ова за Карлос, џабе толку потписи...

http://www.corinthians.com.br/site/capa.asp

Иначе реално е да се напрае трампа Руд-Карваљо, со оглед на тоа што Челзи ќе остане без клучните играчи (Дрогба најважен) сега за африканскиов куп на нации. Ама колку Челзи би сакал да го земе Руд, посебно што нонстоп е повреден у последно време незнам. А и Карваљо никогаш не ми праел ќејф, така да ја си остануем на своето, да се позајми некој кој што ќе биде замена за Гарај и Албиол, све со цел да не се менува ништо во одбраната. Таман се уиграа вака, нека остане како што е.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Толку гласови имало на анкетата која ја спровел весникот. (100 000) :smir:

Иначе ми се свиѓа тоа за Маркос Алонсо од кантерата, супер играч е, може да се искористи како замена за Пепе. Игра лев бек мислам, и со тоа Арбелоа би преминал на десна страна, а Рамос централен. Може да се проба таа комбинација со Сарагоса.
Подобро би било Опаре да се испроба одколку Маркос Алонсо
Или у др случај можат двајцата да ги пробааат со што едниот ќе игра од почеток др да влезе во 2 полувреме
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Velayos, Gary, Mosquera, Marcos Alonso and Mateos
треинраа со првиот тим....се бара замена за Пепе...
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Заврши ова за Карлос, џабе толку потписи...

http://www.corinthians.com.br/site/capa.asp

Иначе реално е да се напрае трампа Руд-Карваљо, со оглед на тоа што Челзи ќе остане без клучните играчи (Дрогба најважен) сега за африканскиов куп на нации. Ама колку Челзи би сакал да го земе Руд, посебно што нонстоп е повреден у последно време незнам. А и Карваљо никогаш не ми праел ќејф, така да ја си остануем на своето, да се позајми некој кој што ќе биде замена за Гарај и Албиол, све со цел да не се менува ништо во одбраната. Таман се уиграа вака, нека остане како што е.
Ејјјј поштуем:back: е ова брат и мене ми беше онојпат муабетот, али коа више ќе се бара некоја замена да се најде нешо стварно асално а не нешо само ради реда и таква асална замена шо ќе може да и игра и у ЛШ.....:pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom