Фан Клуб: Реал Мадрид

Статус
Затворена за нови мислења.

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Во одбрана катастрофално Каморанези Џовинко и Амаури кичмите ни ги искрсија секој барем по 2 пати , во средина - средина немавме Гути и Гранеро нешто пробаа ама... Напад Раул имаше неколку полушанси Бензема тотално се изгуби така да со еден збор катастрофално посебно одбраната

2 стативи погодија еднаш ја вадевме топката од гол линија 3 пати судијата им скрати чисти шанси свиреше офсајд и имаа барем уште 2 стопроцентни шанси

Само мн ме зачуди Дренте најбоље од коа знам за него изигра

Си создаде некоја слика барем?

Забораив само 2 гола од корнер ги примивме ама имаше мн муви пред гол па дудукот си имаше друга занимација
Значи одбраната катастрофа ко секогаш да се надеваме со Албиол и Арбелоа ке се зацврстиме доста..и да не се загрижуваме ова е пријателски натпревар.:nesum:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.138
Поени од реакции
8.208
Да не набројувам кој се' фалеше во Реал. А да го браниш голот 90 минути не е праење парче. Its the italian way :)
Не те разбирам кај изгубивте па уште се превеличуваш ко да сте тепале нема врска бранење ова она го јадевте и точка нема тука што да се прави лошо ке беше ако играше и Кака па да го јадевте ке беше уште поголема брука, искрено и со тој состав со го имаше Реал каде каде е подобар од Јуве,,,
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Не те разбирам кај изгубивте па уште се превеличуваш ко да сте тепале нема врска бранење ова она го јадевте и точка нема тука што да се прави лошо ке беше ако играше и Кака па да го јадевте ке беше уште поголема брука, искрено и со тој состав со го имаше Реал каде каде е подобар од Јуве,,,
Зарем од пријателски натпревари кои служат за собирање на пари за добротворни цели, заклучи дека Јуве е подобар од Реал ? Почекај, долга е сезоната, ќе дојде Мај месец, ќе видеме кој е подобар.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Значи одбраната катастрофа ко секогаш да се надеваме со Албиол и Арбелоа ке се зацврстиме доста..и да не се загрижуваме ова е пријателски натпревар.:nesum:
Уште е рано да се каже ама според ова што го видовме денес црно ни се пишува незнам колку Албиол и Арбелоа можат да помогнат и Виља ќе ни треба

Ама со тие играчи што ги имавме требаше да победиме комотно
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Не те разбирам кај изгубивте па уште се превеличуваш ко да сте тепале нема врска бранење ова она го јадевте и точка нема тука што да се прави лошо ке беше ако играше и Кака па да го јадевте ке беше уште поголема брука, искрено и со тој состав со го имаше Реал каде каде е подобар од Јуве,,,
Друже, Реал немаше одбрана. Не е само Кака. Само Пепе играше од тие што играат. Јуве се каде каде поуиграни од Реал, во тимот немаат големи промени. Не ме боли за пријателска, се знае кој се радува на ваква победа. Тој што неможе друго да освои.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Мецелдер мислам дека заслужува поголема шанса зошо мислам дека е у форма и сеа може да се докаже ама Дренте денес:vozbud:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Него, сакам да прашам, Пиратот како изигра ?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.138
Поени од реакции
8.208
Друже, Реал немаше одбрана. Не е само Кака. Само Пепе играше од тие што играат. Јуве се каде каде поуиграни од Реал, во тимот немаат големи промени. Не ме боли за пријателска, се знае кој се радува на ваква победа. Тој што неможе друго да освои.
Реал ми е 2 тим после Челзи и да знаеш ке го искршев ТВ пријателска непријателска требаше да се покажат во нивно светло а не да ми изгубат, Тој Раул ке го извади ли веќе некој или не, неможам веке да го гледам, Или па Пелегрини ке го папа ке видиме ама не ни се пишува на добро јебеш звезди ако нема игра,
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343
Реал ми е 2 тим после Челзи и да знаеш ке го искршев ТВ пријателска непријателска требаше да се покажат во нивно светло а не да ми изгубат, Тој Раул ке го извади ли веќе некој или не, неможам веке да го гледам, Или па Пелегрини ке го папа ке видиме ама не ни се пишува на добро јебеш звезди ако нема игра,
И што ако сега победат, а после губат ? Зарем сега не е подобро да се испробуваат повеќе тактики, за на крајот да се одбери онаа најдобрата, и цела сезона да се игра сп таа. Затоа служат и овие припремни натпревари.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Реал ми е 2 тим после Челзи и да знаеш ке го искршев ТВ пријателска непријателска требаше да се покажат во нивно светло а не да ми изгубат, Тој Раул ке го извади ли веќе некој или не, неможам веке да го гледам, Или па Пелегрини ке го папа ке видиме ама не ни се пишува на добро јебеш звезди ако нема игра,
Како што кажав. Играта ја имаше, подобри беа од Јуве освен во одбрана. Одбраната е шит на чело со Дудек. Изгубија, али ништо не значи тоа, посебно во ваква утакмица. Уште се тестира кој ќе остане, кој ќе си оди. Веќе треба да му е јасно на Пелегрини кој заслужува да игра а кој не.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.569
Поени од реакции
14.343

Eб*те теренов, ко божем се игра македонска 3 лига север.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Сега и теренот ви е крив ... како за вас така и за нас бе друже :smir:
Па добро де, теренот беше лош и за двете страни. Срамота е во ова време на таков терен да се игра.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom