Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Не оди 4то европа? Ако биде куп победникот некој од топ 3? Грешка сум ваљда ко се маваш по чело :D
mava na celo bidejki e smesno sto nekoj veruva deka pobeda so aktuelniot sostav moze da zavrsi na cetvrto mesto.

nekoi navivaci epten go precenuvaat sostavot, osven 4-5 igraci site ostanati se amateri koi nemaat vrska od fudbal i povise se za vo 2. odkolku za vo 1. liga. i lani nekoi se silea demek trebaat uste 2-3ca igraci za da se borite za pogornite mesta, pa se vide koj na kraj imase potocna prognoza (i togas kazav deka mozete da bidete srekni ako ne ispadnete).

problemot e sto ljuge koi cesto go pratat intenzivno samo nivniot tim, a malku drugite gubat na objektivnost. jas nemam omilen tim vo makedonija i okolu deset godini nanazad ja pratam intenzivno 1. MFL, nema igrac od ligata koj ne mi e dobro poznat, site koi poslednite 10 godini zaigrale barem na 10 natprevari mi se dobro poznati i im go znam kvalitetot, taka sto mislam deka mozam objektivno da kazam koj kolku go biva. golem del od igracite na pobeda za zal se potprosecni. nekoi fudbalerski se slabi, drugi fizicki otepani, nekoi i dvete mani gi imaat.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Не оди 4то европа? Ако биде куп победникот некој од топ 3? Грешка сум ваљда ко се маваш по чело :D
Која црна европа бе другар? Така ве лажи Гоцката? Ај вака, размисли едно 2 минути, па врати се и кажи дали оваа победа има услови и можност да игра во европа.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.534
Поени од реакции
1.517
Ренова,Силекс,Пандевци па и Работнички не се ништо поквалитетни од нас во моментов така да имам некоја надеж за 4то место.За опстанок немам дилеми, доста сум сигурен дека че опстаниме,освен ако не направат 4 екипи да испаѓаат(ффм и се е можно).Досега немам слушнато како че биди со испаѓање ако знај некој нека пиши.
не знам за Пандевци ама сите други што ги наброја имаат состави за класа подобри од Победа. си го преценуваш тимот.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Академија Пандев не била ништо поквалитетна од Победа, мајко мила. Како е можно бе вакви глупости да тресите не ми е јасно? Во ред да го сакаш клубот за кој навиваш само ингилизо и дпмне дупка во главата ви отвориле. Академија Пандев во овај момент е Реал Мадрид за победа буквално во секој можен смисол.
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
На пријателска пред 2 недели Победа 1-0 Академија П.Не дека е то некое мерило ама сепак дека се Реал за нас мало морген.Че видиме времето че покажи,не велам дека Победа е нешто јака,туку и другите се тука негде колку нас квалитетни т.е подобро речено отепани.Исто така во Победа има неколку млади играчи кои допрва треба да прераснат во солидни прволигашки играчи(Мустафов,Наумоски,Илиески,Шаркоски).Како и да е очекувам да е тесно и ситници да решаваат за конечниот пласман на тие екипи шо ги набројав погоре.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
На пријателска пред 2 недели Победа 1-0 Академија П.Не дека е то некое мерило ама сепак дека се Реал за нас мало морген.Че видиме времето че покажи,не велам дека Победа е нешто јака,туку и другите се тука негде колку нас квалитетни т.е подобро речено отепани.Исто така во Победа има неколку млади играчи кои допрва треба да прераснат во солидни прволигашки играчи(Мустафов,Наумоски,Илиески,Шаркоски).Како и да е очекувам да е тесно и ситници да решаваат за конечниот пласман на тие екипи шо ги набројав погоре.
Кое време бе другар? Ми зборуваш за пријателска утакмица? Ти дали си свесен кој и колку инвестира во Академија Пандев? Годишна инвестиција кај нив е еднаква на 10 години кај нас. Дали имаш претстава во какви услови се тренира? Дали си бил воопшто да видиш? Дали си запознат со каков комплекс располага? Абе сега да појдиме на стадион 3 топки ако има јас глава ја сечам, за теренот да не прајме муабет. Прашак за перење нема еве да ти кажам од 100 посто сигурни извори. Загревота сме. Незнам како уште не можите да сфатите дека таа победа што беше останува за тогаш и толку. Па уште за европа муабет се прај.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.074
Поени од реакции
11.059
Која црна европа бе другар? Така ве лажи Гоцката? Ај вака, размисли едно 2 минути, па врати се и кажи дали оваа победа има услови и можност да игра во европа.
Врати се малце пријателе.Прочитај на темава што имам пишувано после цитирај ме ;)
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Не сте ни вие нешто посебно макар шо имате нешто поквалитетен тим од лани ама ако играте тежок анти фудбал на дерби утакмиците само затворено назад ништо не прајте.
Другарот погоре зеде Пандевци ги напрај Реал Мадрид...
Пандев вистина е дека почна да вложува ама тој комплексот уште не е готов како прво немат кузнај какви услови за тренинг и тие ама во секој случај се подобри од вашите услови.
Околу тимот не се ништо посебно на исто рамниште се со вас на гости тие незнам дали ќе победат некаде со кој бе друже со Сашко Пандев со тој србинот шо го зедоја за штопер или со тие црнчињата??? Ај да не осудвам пред време ама не зедоја ништо посебно во преодниот рок а сите останати играчи му се македонски просек полојната од нив немат поќе од 10 утакмици изиграно во прва лига. Единствено Балдовалиев напаѓачот е добар и искусен играч ама сепак колку толку ова е прва лига не е втора па лесно да турни 20+гола ама ајде ќе видиме времето ќе покажи можи ќе изненадат ама моја прогноза е од 6 место надолу за нив а и вие сте тука негде :)
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Другарот погоре зеде Пандевци ги напрај Реал Мадрид..
Другар, незнам од кај си ама од Прилеп сигурно не си. Пошто секој НОРМАЛЕН чоек би го кажал истото. Кога зборувам за нормален, мислам на чоек кој ја гледа реалноста и кој не е ЗАДОЕН од ингилизо и компанија. Прво дојди, види, па после кажувај

Едит, битолчанец си бил :)
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Добро јас си кажав независно мислење во право си незнам како ви е во Прилеп ама ве пратев и во втора лига и минатата сезона и сега и мислам дека во ростерот не се ништо поквалитетни од вас можи се лажам ќе видиме ке покажат наредните месеци.
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
И јас прам муабет за играчки кадар нигде не спомнав услови,инфраструктури,школи и незнам ти шо.И самите најавија дека сезонава че се задоволат со опстанок и дека тоа им е главна цел така да нема шо да зборуваме појче...[DOUBLEPOST=1501180959][/DOUBLEPOST]http://www.gol.mk/fudbal/sashko-pandev-ne-se-zaletuvame-nasha-cel-ovaa-sezona-e-opstanokot
Еве и доказ.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
И јас прам муабет за играчки кадар нигде не спомнав услови,инфраструктури,школи и незнам ти шо.И самите најавија дека сезонава че се задоволат со опстанок и дека тоа им е главна цел така да нема шо да зборуваме појче...[DOUBLEPOST=1501180959][/DOUBLEPOST]http://www.gol.mk/fudbal/sashko-pandev-ne-se-zaletuvame-nasha-cel-ovaa-sezona-e-opstanokot
Еве и доказ.
За да имаш екипа/играчки кадар потребни се финансии и школа. Кажими која од овие две работи ги има во победа моментално? Дали можиш да разликуваш кој и колку инвестира во Академија Пандев а кој колку и КАКО инвестира во Победа.

Прво како шо спомнав, на стадион нема 3 топки. Со едни дресој се игра ЦЕЛА СЕЗОНА. Нема стадион, има изорана нива спремна за садење кромид благодарение на дпмне и ингилизо кои уште таму го немаја пикнато носо. Значи зборуваме за ОСНОВНИ услови за тренинг/работа.

Победа за жал нема никогаш да биди то шо беше порано. Во ред е да се има љубов кон клубот но треба и да се прифати реалноста.

Се што е надвор од од одпаѓање за Победа е ПРЕМИЈА!
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
vo vrska so akademija pandev sekako malku rano e za seriozni prognozi bidejki kako sto kazavte nemaat golem broj dokazani igraci i prasanjeto ke bide pred se kolku dobro ke odigraat mladite. postarite im se ok igraci, tie kako sasko pandev, baldovaliev, varelovski i markov sekako mozat da igraat vo 1. MFL. so doriev, ivanov, atanasov, manevski, atanaskoski, milovanovic, stoilov, trapanovski, misov itn imaat golem broj mladi igraci. del od niv kako stoilov i ivanov veke imaat iskustvo vo 1. liga i pokazale deka tamu im e mesto, prasanjeto e drugite kako ke odgovorat na predizvokot. ako go isrcpat potencijalo del od niv mozno e timot da iznenadi i da zavrsi vo pogorniot del (4 do 6), ako ne mozda ke se borat za opstanok.

iako malku se enigma spored mene za preku cela sezona mislam deka imaat podobri igraci od pobeda bidejki imaat soliden tim so golem prostor za podobruvanje, dodeka kaj pobeda ima mnogu igraci koi veke go dostignale krajot, a toa nivo ne e ni mnogu visoko. uste eden aspekt vo koj sto pobeda e poslaba e kondicijata, za zal pobeda ima nekolku igraci koi fizicki ne se mnogu spremni dodeka akademija pandev rabotat dobro na toj plan i imaat mnogu igraci koi mozat da trcaat 90 minuti pod visok intenzitet.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Во каква состојба е стадионот Гоце Делчев,нели најавија реконструкција?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom