Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
@Gavrilo od Prilep
И во политикава не се парите и кредитите што се земаат во црни торби, па како се крадат тогаш?
Не бидете толку наивни.И не ме интересира мене дали крадат или не, мене ме интересира само како игра тимот, а тимот игра КАТАСТРОФА.На 5 метри неможат дасе најдат бе, незнаат да си подадат.Ги наредија сите утакмици на крајов, исто како и минатата сезона.Или ти стварно мислиш дека Победа со шипците и со вардар беа реални мечеви?? Абе 5 мечеви пред вардар гол неможеа да дадат,сите мечеви 0-0 им завршуваа неможеа да се пронајдат на 5 метри сами двајца играчи па на вардар ќе му вртат утакмици или на шкендија ќе му играат ко барса.И пеналон со силекс прејак.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
@Aleksandar91 џабе се објаснуваш со вакви партиски полтрони. Нели гледаш дека наредено ми е од штаб да шири пропаганда. Впрочем само во тоа ги бива.
Ко се градеше трибината тогаш беше легализитан, а сега за теренот не е, чекаат документи па да почнат да копаат, мајко мила.
Како шо рече, незнаат од 2 метри гол да погодат, а овој тука ни измислува топла вода.
 
Член од
16 мај 2017
Мислења
7
Поени од реакции
1
@Gavrilo od Prilep

Druze neka stoi mislenjeto ovde gledam si me citiral so ironicno "sigurno", jas ti se kladam deka naredna sezona site utakmici ke gi izgubite od Skendija ;)
Ajde se kladime,samo kako kje se realizira davanjeto na izgubenoto,kako kje se najdeme!?!? Gledam komentari i deka "garant 3 za 3 sme igrale so Shkupi,ama ne ispadna na kraj taka..i Bregalnica kje ni ja pushtashe,ama imaa 2 100% shansi poslednite 2 min.lizgaa shutevite pokraj stativa i pokraj prechka..ako vlezeshe,kje beshe redena "X" hahaha
I Shkupi ni ja pushtija,verojatno sakaat da ispadnat vo 2ra liga,a?
Sega i Gjorche kje ni ja pushtat i daj Boze site do kraj da ni gi "pushtat"!!![DOUBLEPOST=1494939989][/DOUBLEPOST]
@Gavrilo od Prilep
И во политикава не се парите и кредитите што се земаат во црни торби, па како се крадат тогаш?
Не бидете толку наивни.И не ме интересира мене дали крадат или не, мене ме интересира само како игра тимот, а тимот игра КАТАСТРОФА.На 5 метри неможат дасе најдат бе, незнаат да си подадат.Ги наредија сите утакмици на крајов, исто како и минатата сезона.Или ти стварно мислиш дека Победа со шипците и со вардар беа реални мечеви?? Абе 5 мечеви пред вардар гол неможеа да дадат,сите мечеви 0-0 им завршуваа неможеа да се пронајдат на 5 метри сами двајца играчи па на вардар ќе му вртат утакмици или на шкендија ќе му играат ко барса.И пеналон со силекс прејак.
Epa togash treba da im chestitate i da gi velichite,shtom uspeale cela Makedonija da ja naredat vo svoja korist..oti porano redea vo tugja polza![DOUBLEPOST=1494940071][/DOUBLEPOST]
@Aleksandar91 џабе се објаснуваш со вакви партиски полтрони. Нели гледаш дека наредено ми е од штаб да шири пропаганда. Впрочем само во тоа ги бива.
Ко се градеше трибината тогаш беше легализитан, а сега за теренот не е, чекаат документи па да почнат да копаат, мајко мила.
Како шо рече, незнаат од 2 метри гол да погодат, а овој тука ни измислува топла вода.
Hahah,toa e odgovorot za se sho nemash objasnuvanje i fakti..ajde pozdrav!
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Да им честитаме?? Знаеш ти како не гледаат нас ? Ко проста раја.И ајде сеа прилеп се пали по фудбалот па ајде ќе им ја внесеме партиски во прва лига.Сеа уште најотепани ко бевме оваа година се знаеше дека нема да испаднеме,погоди зошто?Затоа што се се знае пред време кој отпаѓа а кој не.
Ако имаа толакви амбици како што мислиш,ќе игравме европа вгодина или ќе бевме барем во борба за тие места.
 
Член од
16 мај 2017
Мислења
7
Поени од реакции
1
Ви пишувам точни податоци,кои можете да ги проверите..ама очигледно не ви се допаѓаат..тоа е[DOUBLEPOST=1494940446][/DOUBLEPOST]
Да им честитаме?? Знаеш ти како не гледаат нас ? Ко проста раја.И ајде сеа прилеп се пали по фудбалот па ајде ќе им ја внесеме партиски во прва лига.Сеа уште најотепани ко бевме оваа година се знаеше дека нема да испаднеме,погоди зошто?Затоа што се се знае пред време кој отпаѓа а кој не.
Ако имаа толакви амбици како што мислиш,ќе игравме европа вгодина или ќе бевме барем во борба за тие места.
После 8 години не е така лесно да се напрај нешто од ништо..мора да се стрпиме малку..неможе 8 години 3та 2ра лига и оп 4то место во прва наеднаш..тоа на Фудбал Менаџер 2017та само,со преигрување на утакмиците по 10 пати ххахах
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Може, може. Ако се сака се се може.Пелистер поотепани и од нас беа ланската годин, нели ? Сеа пред нас наеднаш.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.019
Поени од реакции
2.059
@Gavrilo od Prilep

Abe druzhe koi gluposti gi pisuvas dali si svesen?
Nikoj ne kaza nisto za Bregalnica ili Shkupi, jas zboruvam za Skendija.
Vi ja pustija i toa e fakt, zatoa drugata sezona ke im vratite duplo. I ne ste samo vie taka, mnogu ekipi taka rabotat.
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
@Gavrilo od Prilep Ингилизов претпоставувам?
Ми го зеде мислењето.Ингилизов е 100%

Иначе се спрема старата Победа да се врати,раководството пополека се собира.
Сегашниве дебили од раководството Победа врска нема да имаат со оваа.
А новава победа ваљда Бтим ќе биде :D[DOUBLEPOST=1494948137][/DOUBLEPOST]
@Gavrilo od Prilep

Abe druzhe koi gluposti gi pisuvas dali si svesen?
Nikoj ne kaza nisto za Bregalnica ili Shkupi, jas zboruvam za Skendija.
Vi ja pustija i toa e fakt, zatoa drugata sezona ke im vratite duplo. I ne ste samo vie taka, mnogu ekipi taka rabotat.
Од авион се гледаше дека е наредена
 
Член од
16 мај 2017
Мислења
7
Поени од реакции
1
@Gavrilo od Prilep Ингилизов претпоставувам?
;)[DOUBLEPOST=1494965736][/DOUBLEPOST]
Ми го зеде мислењето.Ингилизов е 100%

Иначе се спрема старата Победа да се врати,раководството пополека се собира.
Сегашниве дебили од раководството Победа врска нема да имаат со оваа.
А новава победа ваљда Бтим ќе биде :D[DOUBLEPOST=1494948137][/DOUBLEPOST]
Од авион се гледаше дека е наредена
Шо ти е гајле,за два тима ќе јадиш говна в година..и само тоа ќе ти остане,полна уста со говна хихи[DOUBLEPOST=1494965907][/DOUBLEPOST]
@Gavrilo od Prilep

Abe druzhe koi gluposti gi pisuvas dali si svesen?
Nikoj ne kaza nisto za Bregalnica ili Shkupi, jas zboruvam za Skendija.
Vi ja pustija i toa e fakt, zatoa drugata sezona ke im vratite duplo. I ne ste samo vie taka, mnogu ekipi taka rabotat.
Секој може што сака да си мисли..јас мислам дека не ја пуштија,туку беа исплашени од цела ситуација во државава и играа многу претпазливо..плус идат во Прилеп за прв пат по 10години и малку и нпзете им се тресат,сепак се од друга националност :)[DOUBLEPOST=1494965958][/DOUBLEPOST]
@Gavrilo od Prilep

Abe druzhe koi gluposti gi pisuvas dali si svesen?
Nikoj ne kaza nisto za Bregalnica ili Shkupi, jas zboruvam za Skendija.
Vi ja pustija i toa e fakt, zatoa drugata sezona ke im vratite duplo. I ne ste samo vie taka, mnogu ekipi taka rabotat.
Секој може што сака да си мисли..јас мислам дека не ја пуштија,туку беа исплашени од цела ситуација во државава и играа многу претпазливо..плус идат во Прилеп за прв пат по 10години и малку и нпзете им се тресат,сепак се од друга националност :)
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
@Gavrilo od Prilep
Да да нозете им се тресеја,а на шкупи што се 10 пати послаби не им се стресија и неможевме полушанса даим на правиме.Небитно, секој си им свое мислење.
 
Член од
16 мај 2017
Мислења
7
Поени од реакции
1
Info od kaj Shefot:za 7 do 10 dena zapochnuvaat bugarite so trevnikot i so dovodot i reflektorite..;)[DOUBLEPOST=1495028312][/DOUBLEPOST]
@Gavrilo od Prilep
Да да нозете им се тресеја,а на шкупи што се 10 пати послаби не им се стресија и неможевме полушанса даим на правиме.Небитно, секој си им свое мислење.
Против Шкупи и на нашиве им се тресеа,кутрите,прв пат пред своја публика по долг период,големи очекувања и тоа е..битно пдлуката на Шефот да се игра во Прилеп по секоја цена,на крај испдна добра а!? :))
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.059
Поени од реакции
11.027
Info od kaj Shefot:za 7 do 10 dena zapochnuvaat bugarite so trevnikot i so dovodot i reflektorite..;)[DOUBLEPOST=1495028312][/DOUBLEPOST]
Против Шкупи и на нашиве им се тресеа,кутрите,прв пат пред своја публика по долг период,големи очекувања и тоа е..битно пдлуката на Шефот да се игра во Прилеп по секоја цена,на крај испдна добра а!? :))
Не беше муабетот дали е добро да се игра ПП или не,муабетот беше дека со шкупи незнаеја да одат а претходно го тепаат вардар,ептен очигледно.
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Со Вардар 100% не беше местена, имаа многу шанси пречки стативи ако влезеја шуу прајме? А тоа шо не го тепаја Шкупи не е мерило дека со Вардар или Шкендија биле местени.Има разлика од ден на ден многу фактори влијаат на резултатот на еден натпревар.И со Шкупи имавме неколку шанси првото можеше комотно 3-0 да биди.Шкендија немаше никаков мотив за игра и ако била местена тоа е само од нивна страна т.е си ја има уплатено кец коеф. беше преку 5.
 
Член од
16 мај 2017
Мислења
7
Поени од реакции
1
Со Вардар 100% не беше местена, имаа многу шанси пречки стативи ако влезеја шуу прајме? А тоа шо не го тепаја Шкупи не е мерило дека со Вардар или Шкендија биле местени.Има разлика од ден на ден многу фактори влијаат на резултатот на еден натпревар.И со Шкупи имавме неколку шанси првото можеше комотно 3-0 да биди.Шкендија немаше никаков мотив за игра и ако била местена тоа е само од нивна страна т.е си ја има уплатено кец коеф. беше преку 5.
Eve taman muabet..[DOUBLEPOST=1495046846][/DOUBLEPOST]Шкендија му ја пушти на Пелистер вечерва...шут на голот немаа!!!

Или ја редеа Х? Или од 0 до 2 гола,или х во х,или Ибраими имашее пишано дека ќе промаши пенал??? Или пак не!?!?

Абе неможиш дома да си наредиш полица без да има некој проблем,а не утакмица каде 100 луѓе се вмешани..ама тоа е..

И ко ќе има нешто редено,пред утакмица кажувајте,да фатиме некој денар..после утакмица,сите знаеме!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom