Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.047
Со Вардар 100% не беше местена, имаа многу шанси пречки стативи ако влезеја шуу прајме? А тоа шо не го тепаја Шкупи не е мерило дека со Вардар или Шкендија биле местени.Има разлика од ден на ден многу фактори влијаат на резултатот на еден натпревар.И со Шкупи имавме неколку шанси првото можеше комотно 3-0 да биди.Шкендија немаше никаков мотив за игра и ако била местена тоа е само од нивна страна т.е си ја има уплатено кец коеф. беше преку 5.
Немој молимте слепец да ме правиш, 3-0 можело комотно со шкупи.:facepalm:
Имаше неколку соминителни пенали што барем 1но можеше да го свирне,ама немаше никаква ебана шанса во првото полувреме.
Со Вардар не ја гледав и неможам да коментирам, ама спрема сите утакмици што сум ги гледал сезонава, преголема е веројатноста дека ни ја пуштиле.Па и двете со вардар 2/1 влегоја, не е тоа преголема случајност??? Со шкендија ја гледав и неможе некој да ме убеди дека шкендија не стоеше во прилеп.Можеби не им се играло,можеби сами си ја наредиле незнам тоа ама тоа дека се играше реален фудбал убедувај си некој друг.
 

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
;)[DOUBLEPOST=1494965736][/DOUBLEPOST]
Шо ти е гајле,за два тима ќе јадиш говна в година..и само тоа ќе ти остане,полна уста со говна хихи[DOUBLEPOST=1494965907][/DOUBLEPOST]
Очигледно си некој К*р фактор во клубот.Имам едно дете стварно добро игра ама нема членска од вмро...Може некако да ја наредиме да дојде на проба или мора членска?
Шо?Се навреди дека дебили ве нареков?Eпа сте бе Па ми кажуваш гомна овде.Види вака оваа победа никогаш нема да биде во срцето на прилепчани како шо беше старата.Иначе имате крт во соблекувалната шо кажува кои утакмици се наредени... хинт.Шкендија ;) Најдете си го
 
Член од
16 мај 2017
Мислења
7
Поени од реакции
1
Очигледно си некој К*р фактор во клубот.Имам едно дете стварно добро игра ама нема членска од вмро...Може некако да ја наредиме да дојде на проба или мора членска?
Шо?Се навреди дека дебили ве нареков?Eпа сте бе Па ми кажуваш гомна овде.Види вака оваа победа никогаш нема да биде во срцето на прилепчани како шо беше старата.Иначе имате крт во соблекувалната шо кажува кои утакмици се наредени... хинт.Шкендија ;) Најдете си го
Сите за ВМРО се..за инает за тебе и Милан Војводич и Рамон се зачленија хахах
Дебил е човек шо говна јади и нишго друго непрај,овие овде се мачат кутрите и се трудат да направат од ништо нешто!
Куро ме боли дали ќе е во срцето на некој или не,ова е клуб ФК Победа и ако сакаш навивај ако несакаш никој не те тера..ама и немој да јадиш говна ако не ти е гајле!
Крт може има,ама утакмици наредени немало и нема ни да има!!! Ќе умриш од мака оти не си во право...а дете ако имаш,пиши број ќе му се јават тренериве..до толку можам,ваљда е мало за член на партија да е!? Хохихиихји[DOUBLEPOST=1495225646][/DOUBLEPOST]
Немој молимте слепец да ме правиш, 3-0 можело комотно со шкупи.:facepalm:
Имаше неколку соминителни пенали што барем 1но можеше да го свирне,ама немаше никаква ебана шанса во првото полувреме.
Со Вардар не ја гледав и неможам да коментирам, ама спрема сите утакмици што сум ги гледал сезонава, преголема е веројатноста дека ни ја пуштиле.Па и двете со вардар 2/1 влегоја, не е тоа преголема случајност??? Со шкендија ја гледав и неможе некој да ме убеди дека шкендија не стоеше во прилеп.Можеби не им се играло,можеби сами си ја наредиле незнам тоа ама тоа дека се играше реален фудбал убедувај си некој друг.
Пречка имаше Шкупи во 88мин.кај глеаше бе или слеп си!?!?!?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Не е возможен :facepalm:
Или е тежок трол, или е страшно глуп :D
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Како шо гледам, топ екипа ќе имате за наредна сезона :) Во Асани добивте играч шо е можда меѓу најперспективните во моментот во нашата лига, а доста добри и останатите засилувања. Во секој случај среќно, па да гледаме интересно Пелагониско дерби :)
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Ко да знаев дека Пелагониско дерби во прво коло ќе имаме :D
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Сепак уште сте појаки од нас.За сите битолчани шо кај вас нема место се во Победа.Очекувам да сме нешто подобри од лани ама фазла од средина на табела тешко.Да игравме на градски друго че беше....Иначе денеска уште едно засилување од Нови Пазар десен бек Елвир Качар мислам се викаше.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Во секој случај, Победа ќе можи да се носи со екипи како Пелистер, па можда и Работнички (мое скромно мислење), ако штерјо ја истера работата како шо треба :) За испаѓање нема сигурно да испадните, а одвај чекам да го гледам дербито :)
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
ja sum pomalku optimisticen, spored mene pobeda posle FK skopje zaedno so shkupi e glaven favorit za ispaganje. ako na pobeda i uspee da zavrsi na sredina bez previse da bide umesana vo borbata za opstanok togas toa so ovoj sostav bi bil uspeh.

koga pobeda se vrati vo 1. MFL se nadevav na povise bidejki ubo bi bilo da ima jaka pobeda vo ligata, ama za zal ne se vlozuva dovolno baska sto upravata ocigledno ne si ja znae najdobro rabotata. dodeka ne donesat pogolem strucnak i vlozat povise pari nema da ima pogolem uspeh.
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Ренова,Силекс,Пандевци па и Работнички не се ништо поквалитетни од нас во моментов така да имам некоја надеж за 4то место.За опстанок немам дилеми, доста сум сигурен дека че опстаниме,освен ако не направат 4 екипи да испаѓаат(ффм и се е можно).Досега немам слушнато како че биди со испаѓање ако знај некој нека пиши.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.047
И што ако завршеме 4то? Или да излезат европа за да наместат?Секако нема да поминат ни едно коло
 

Kajgana Shop

На врв Bottom