Фан Клуб: Победа - Прилеп

Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Наброј две утакмици што купила Бабуна ?

Ништо не планираше Бабуна, они и веќе се откажаа за борбата за 1-во по ремито во Велес со Победа 2-2 и со Корзо исто на домашен терен 0-0.
Киксот на Победа со Кожув пред 2-3 кола(реми 1-1) во Гевгелија ги врати во игра и испадна како кец на десетка.
Ќе ти откријам и дека Бабуна не одржува ниту еден тренинг неделно, и утре се ќе биде врзано ..од судии до делегати само за Победа да тепа :)
Не ги бројам со кого се купени, цела сезона се зборува кој со кого ја наредил целата лига е местена само на Обршани на гости ми текнува сега (тука арно ако ја наместиле оти жив не се излегува оттаму). Не велам дека има којзнае колку редени ама и тие не се светци.

Е сега не знам дали не планирале да влегуваат втора лига или не ама по резултативе низ другиве региони се најдобри, да не ја казнеа Победа сигурно ќе играа влезеа втора, не знам кои се амбициите на клубот ги немам гледано (утре прв пат ќе ги гледам:)) ама гледам дека имаат одлични резултати.

Тоа и јас велам, од почетокот се знаеше дека Победа ќе оди втора лига вака или онака.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Луѓе не сум баш упатен во ситуацијава со Победа. Може некој да ми објасни што се случува? Нели Победа 8 години не смее да игра во никаква лига? Која Победа е оваа за која што зборувате вие?
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Луѓе не сум баш упатен во ситуацијава со Победа. Може некој да ми објасни што се случува? Нели Победа 8 години не смее да игра во никаква лига? Која Победа е оваа за која што зборувате вие?
друга екипа е брат само со исто име... нови играчи и нов претседател се е ново ....
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.699
друга екипа е брат само со исто име... нови играчи и нов претседател се е ново ....
Се е старо друже, само играчите се нови :)
Тоа што некои други се водат како претседатели и слично е само за мачкање очи. Ацуле е сеуште главниот човек во Победа...
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Се е старо друже, само играчите се нови :)
Тоа што некои други се водат како претседатели и слично е само за мачкање очи. Ацуле е сеуште главниот човек во Победа...
и јас така мислам ..:P
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Нема шо да мислиш, арно ти вели Saber Rider, амблемот е ист, дрес ист, име исто, а то јуниор е колку да се регистрира нов правен субјект и да се избегни казната, стара пракса!
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Честита ПОБЕДА и влез во ВТОРА ЛИГА!!!

П.С. Вардар и Пелистер чекаат проширување на лигата оти знаат дека против ПОБЕДА тешко се игра :) ама како и да е, ако не оваа, че ги стасаме наредната година и че ги кафтиме во ПРВА лига :)
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Ајде инсајдерски информации немате? Трансфери нешо, „ИГРАЧИШТА“ шо треба да купиме? Туку би можел да се активирам како навивач, а?
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
Ајде инсајдерски информации немате? Трансфери нешо, „ИГРАЧИШТА“ шо треба да купиме? Туку би можел да се активирам како навивач, а?
CE IMA ZASILIVAJNA NAJMALCE 6 IGRACI .. A ZA NAVIVAC SEKOJ E DOBREDOJDEN DOJDI I NAVIVAJ ZA GORDOSTA NA PRILEP !!! M/97
 

Kajgana Shop

На врв Bottom