Фан Клуб: Победа - Прилеп

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
А шо е проблемот сега гомна шо се јади на темава, облекло ѓупчето дрес кое што и самото не знае од кого е, најверојатно и другите околу него, се качило во комбе или во автобус на шетња, денеска го гледаш утре не го гледаш....
Ако немаш врска од навивачка култура,не се уклучувај како Џокер во покер без врска.

Знаеш ли што е проблемот ?
Проблемот е што се декларираат како навивачка група,значи МАКЕДОНСКА навивачка група (после ова не знам колку е македонска и дали е воопшто навивачка група),ние имаме проблеми со Гејција веќе 20 години,гејските навивачи вадат пароли против нас,а ние тука се бламираме што некое ѓупче облекло гејси дрес,а воџата до него го масира фризурестиот !
Кој кур ондак го зел кога го видел дека е со гејски дрес,м?

Значи вие сте се,освен навивачка група,го срамите името Маркови внуци алооо....подобро сменете си го името во МАЛА ГРУПА,ПОЛНА ЦИРКУЗАНТИ,подобро би изгледало,а и реално ќе ја отслика сегашната ситуација кај вас.
 

RBA

Член од
6 ноември 2009
Мислења
75
Поени од реакции
7
Ако немаш врска од навивачка култура,не се уклучувај како Џокер во покер без врска.

Знаеш ли што е проблемот ?
Проблемот е што се декларираат како навивачка група,значи МАКЕДОНСКА навивачка група (после ова не знам колку е македонска и дали е воопшто навивачка група),ние имаме проблеми со Гејција веќе 20 години,гејските навивачи вадат пароли против нас,а ние тука се бламираме што некое ѓупче облекло гејси дрес,а воџата до него го масира фризурестиот !
Кој кур ондак го зел кога го видел дека е со гејски дрес,м?

Значи вие сте се,освен навивачка група,го срамите името Маркови внуци алооо....подобро сменете си го името во МАЛА ГРУПА,ПОЛНА ЦИРКУЗАНТИ,подобро би изгледало,а и реално ќе ја отслика сегашната ситуација кај вас.
За кој клуб навиваат овие Маркови внуци за Победа или и они самите не знаат го срамат името кој некогаш значесе несто јас не сум од Прилеп ама со детето со дрес на гејците е срам не само за нив туку за цела мак тифо сцена.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Ако немаш врска од навивачка култура,не се уклучувај како Џокер во покер без врска.

Знаеш ли што е проблемот ?
Проблемот е што се декларираат како навивачка група,значи МАКЕДОНСКА навивачка група (после ова не знам колку е македонска и дали е воопшто навивачка група),ние имаме проблеми со Гејција веќе 20 години,гејските навивачи вадат пароли против нас,а ние тука се бламираме што некое ѓупче облекло гејси дрес,а воџата до него го масира фризурестиот !
Кој кур ондак го зел кога го видел дека е со гејски дрес,м?

Значи вие сте се,освен навивачка група,го срамите името Маркови внуци алооо....подобро сменете си го името во МАЛА ГРУПА,ПОЛНА ЦИРКУЗАНТИ,подобро би изгледало,а и реално ќе ја отслика сегашната ситуација кај вас.
Темата е Ф.К. Победа а не навивачката група, која што искрено реално е мизерија како и се во македонскиот фудбал.
А за навивачката култура и лојалноста и патриотизмот нема што да ти се докажувам тебе, освен тука ништо друго не ме интересира ни Реал Мадрид, ни Барселона, ни Челзи ништо ниту пак твојот клуб.
Па ќе си прашаш што те интересира во ПП. таму тие што биле на натпреварот и што ги гледаш на слика и прекинете со лања јадење тука, јасно?
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Туку дај кажете викендов со кого играме и дали дома, можи че наминам на стадион по неколку годишна пауза, време е да се бодри клубот кога е најтешко
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.630
Поени од реакции
70.389
Туку дај кажете викендов со кого играме и дали дома, можи че наминам на стадион по неколку годишна пауза, време е да се бодри клубот кога е најтешко
Епа ќе почекаш уште некое време за домашен меч да гледаш...
Следно коло го играте дербито со Црна Река (која е непоразена исто како и вас и бабуна но има најдобра гол разлика па е прва), и тоа на гостински терен. Потоа Викторија е слободна, па гостувате кај Младост од Кривогаштани, за конечно во 8-то коло во Прилеп да го пречекате Вардарски од Богданци...
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Епа ќе почекаш уште некое време за домашен меч да гледаш...
Следно коло го играте дербито со Црна Река (која е непоразена исто како и вас и бабуна но има најдобра гол разлика па е прва), и тоа на гостински терен. Потоа Викторија е слободна, па гостувате кај Младост од Кривогаштани, за конечно во 8-то коло во Прилеп да го пречекате Вардарски од Богданци...
Можи че појдам Кривогаштани, не е далеку, а и имам другар од таму, да го позаебавам малце ако изгубат.
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
ПО НЕОСНОВАНИТЕ ОБВИНУВАЊА ПРОТИВ БАЕРН
Гробарот на Победа под истрага
УЕФА му вети на Баерн Минхен дека ќе ги испита тврдењата на своите функционери за борба против корупцијата, кои лажно го обвинија германскиот шампион дека местел натпревари. Европската куќа на фудбалот соопшти дека ги разбира причините зошто Баерн поднел кривични пријави за клевета во обвинителството во Минхен против двајцата функционери на УЕФА, за кои, исто така, побара да бидат отпуштени. Еден од нив е Петер Лимахер, кој ја водеше дисциплинската постапка против Победа за на местење натпреварот со Пјуник, која заврши со осумгодишна суспензија за македонскиот клуб.
- Баерн Минхен е информиран дека, со цел да се расчисти случајот, УЕФА веќе отвори внатрешна истрага за целата работа - соопшти УЕФА.
Претседателот на УЕФА Мишел Платини кажа дека генералниот секретар на УЕФА Џани Инфантино имал средба со претседателот на Баерн Карл-Хајнц Румениге и неговиот заменик Карл Хопфнер, но тоа не помогна германскиот клуб да се откаже од правна разврска на случајот.
Лимахер, кој е шеф на дисциплинскиот комитет на УЕФА, и истражителот Робин Бокшиќ стојат зад неоснованите тврдења дека Баерн намерно загубил од Зенит во реваншот од полуфиналето на Купот на УЕФА во 2008 година. Русите славеа со 4:0 во Санкт Петерзбург по нерешените 1:1 во Минхен. Гласините дека дуелот Зенит-Баерн е наместен од руската мафија циркулираа пет месеци по неговото одигрување. Еден шпански судија, кој ја истражува руската мафија, им обезбеди информации на обвинителите во Минхен, но овие решија дека има премалку докази да се отвори истрага.
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Црна Река-Победа-1:2:salut::salut:

--- надополнето ---

Наредна утакмица со илинден,би трбало лесно до 3 бода,со среќа!!!
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
tolci pobeda !!!!
za inaet za site dusmani utre si kupuvam grcki dres pa neka patat patriotive :)
Шо се замараш шо јадат педерите скопски љања тука, ете ги избркав од тема еден нема да се врати :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Чекај сега , ти сериозен си или што е работава со дресов ??? Пред една недела побарав одговор на сликата кога ја имам поставено а вие си пишувате само резултати и абер немате за одговор да дадете на сликава со ѓупаков мал што е, како е, од каде е, како и со која замисла го носи дресот..... Тоа ме интересира што те прашав, не ме интересира Победа дали тепала или не не те прашав тоа , да те прашав тоа да ми одговориш. Како сте дозволиле вие ако се нарекувате ПАТРИОТСКА навивачка група да дозволите дрес во ваша близина од најголемиот душман. Прилеп е патриотски град додека вие со ова дресовиве........Не се кријте убаво си прашав културно, убав одговор сакам :tapp:. А за Македонија Ѓ.П. што правиме слободно прашај ме на што мислиш, на клубот на навивачите... ќе ти кажам јас тука сум за одговор секогаш .

КРАЛИ МАРКО И ПЕЛИСТЕРКА ВО ДЕТЕ СО ЦИГАНСКИ ДРЕС ------- СОВРШЕН СПОЈ
прво и прво!!! ова е фан клуб Победа ако не прочита!!! значи овде се коментира за резултатите од победа и од никој друг!!!
второ!!! навивачката група мајмуни така речи и не постои, оти нема ни 20 души кои се таму, со исклучок на група деца кои се собираат повремено, така да никој нема да ти одговори на ова прашање!!!
и немој ти да ми глумиш патриот и загрижен за состојбата во македонија, оти да следеше и да го сакаше толку мак фудбалот немаше прво никот да ти биди ПСЖ!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.630
Поени од реакции
70.389
прво и прво!!! ова е фан клуб Победа ако не прочита!!! значи овде се коментира за резултатите од победа и од никој друг!!!
второ!!! навивачката група мајмуни така речи и не постои, оти нема ни 20 души кои се таму, со исклучок на група деца кои се собираат повремено, така да никој нема да ти одговори на ова прашање!!!
и немој ти да ми глумиш патриот и загрижен за состојбата во македонија, оти да следеше и да го сакаше толку мак фудбалот немаше прво никот да ти биди ПСЖ!
Да те поправам само...
Мајмуни почнаа да навиваат за 11 Октомври (т.е. и за двата клубови). Повеќе не станува за збор за поединци туку за навивачка група под тоа име!
Одма ја заборавивте Победа а??? За обична публика сваќам, али за НК Мајмуни ова е срамота.
Бтв годинава нема така лесно да стигнете до втора лига, бидејќи и бабуна се бори за прво место и се доста јаки :)
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Да те поправам само...
Мајмуни почнаа да навиваат за 11 Октомври (т.е. и за двата клубови). Повеќе не станува за збор за поединци туку за навивачка група под тоа име!
Одма ја заборавивте Победа а??? За обична публика сваќам, али за НК Мајмуни ова е срамота.
Бтв годинава нема така лесно да стигнете до втора лига, бидејќи и бабуна се бори за прво место и се доста јаки :)
прво и прво!!! ако ова болдираново важи за мене!!!
не ме мешај јас не сум во нк мајмуни. бев едно време мноооооооооооооооггггггггггууууууууу одмана, се додека не почнаа тука да се прават сра*а до даска!!!
инаку, јас како обичен навивач го следам ПРИЛЕПСКИОТ спорт и се радувам и тагувам на сите успеси и неуспеси на прилепски екипи, без разлика дали е во фудбал, ракомет и кошарка!
сепак и за мене победа е на прво место, но нема да ја следам се додека некои работи таму не дојдат на свое место!!!
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Да те поправам само...
Мајмуни почнаа да навиваат за 11 Октомври (т.е. и за двата клубови). Повеќе не станува за збор за поединци туку за навивачка група под тоа име!
Одма ја заборавивте Победа а??? За обична публика сваќам, али за НК Мајмуни ова е срамота.
Бтв годинава нема така лесно да стигнете до втора лига, бидејќи и бабуна се бори за прво место и се доста јаки :)
Немој да те чуди за мајмуни тие се момците на Манте ;) :)
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
Мајмуни ниту ја заборавиле ниту ниту некогаш че ја заборава Победа, Победа е наша гордост,а 11-ти ха ха тоа се само група на дечина кои немаат ни н од навивачи.ВИСТИНСКИОТ ПРИЛЕПЧАНЕЦ НАВИВА ЕДИНСТВЕНО ЗА ПОБЕДА.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom