Фан Клуб: Победа - Прилеп

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
а бе само да се врати ПОБЕДА на старите патеки...па кој сака нека ја води...ние и онака че му караме ко че губа и че му штракаме ко че победуваа, како и шо беше уште Тони Наумоски ко играше. Само се надевам дека појче на штракајне че оди работава :)

СЕ ТЕЧЕ, СЕ СЕ МЕНУВА, САМО ПОБЕДА ОСТАНУВА!!!
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
НЕКА НИ Е СРЕЌНА НОВАТА ГОДИНА, клубот да се врати на старите патеки и повторно да биде број 1 во македонија!
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Ајдеееееееее Победооооооооооооооооооооо...

Теренот катастрофа а беше најдобро нешто, сега само крв, солзи горчина во душа, нешто што ме стега во грло, а ѕидчето еј не можев да се качам а сакав, Отидов пијан да се прекачам ноќе црна темница сега можам тогаш дете бев. Што правам си викам овде сега ако ме види неко јсамо клекнав и се потпрев со грбот на него. Ноќе гледам тука се контејнерите со медицински отпад, оградени се со ограда сега. А баравме во нив не знам што тешка некоја заразна болест да добиеме. Баравме метални делови беа од некоја опрема беше за да ги наполниме со фосфор од кибрит за петарди самонаправени....
Оди длабока горчина за ѕидчето кое што сеуште е тука од кое се влегува во стадуион а и за луѓето кои што ги нема, детсјка радост за лифтот болнички окупиран од нас и возење се додека не не забркаат стражарите . И одат бранови од публика гужва и се следи внимателно кога тој ќе стане до тебе а ти по него. Шеќерното јаболко од кај Мечо....
 

@ MONKEY @

ultras
Член од
12 декември 2007
Мислења
280
Поени од реакции
153
2-1 денеска со Охрид, првото полувреме го гледав (1-0), ме изненади играва, посебно во нападо, солидна екипа, очекував послаба игра ама добри си се дечкиве, ајде само за победи да пишуваме полусезонава...(y)(y)(y)(y)(y)
 

Пратеник

Ала Мадрид
Член од
28 ноември 2011
Мислења
995
Поени од реакции
617
Шо се случува моментало има некој информација? Се смени управа нешто?
Разбрав почнале да тренираат од вчера.Бивш фудбалер на Победа кој станал човек токму поради таа Победа вложил некој денар.Има вистина нешто?
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
За нерешеново со Скопје некој да пиши, како... шо...
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
За нерешеново со Скопје некој да пиши, како... шо...

Нема шо да се пиши, многу слаба игра од двете страни на прсти се броеа ударите во голот на цела утакмица, единствено Мегленски имаше добар удар од слободен при крајо и то е то отприлика.
Скопје заврши со играч помалку, Победа со двајца.
Следен натпревар дома е со Миравци, претходно со Локомотива на гости.
 

MAKEDONEC_PP

ПОБЕДАШ
Член од
7 декември 2007
Мислења
778
Поени од реакции
74
Јас сум малце далеку и незнам како сто работите... има некоја надеж за новава сезона да се избори 1 лига или ко лани че биди? и дали се зборува нешто за стадионо ко шо се ветуваше пред изборите???
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Јас сум малце далеку и незнам како сто работите... има некоја надеж за новава сезона да се избори 1 лига или ко лани че биди? и дали се зборува нешто за стадионо ко шо се ветуваше пред изборите???
Па, за стадионо ја симнавме сите анимацијата и се молиме пред незе секој ден. Лаги со бради според мене. Треба ова шо го имаме да се одржува, да се обезбедат подобри услови за работа. А за оваа сезона ко шо знам за опстанок че си се бориме.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
во годините на криза на прилапскиот фудбал, само да одбележиме дека в сабота од 16 и 30 ч. се игра градското дерби меѓу победа и 11 октомври.
во исчекување на долгонајавуваните спонзори, добро е во барем во 2 лига имаме 2 екипи и во нив 90 % се наши, прилепски деца и можи да се направи една добра основа за јак тим кој би бил во средината во 1 лига и еден тим кој би бил во средината во 2 лига.
очекувам добра посетеност на стадионот и потсетување на старите добри времиња.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
11 октомври-победа 0:1
посетата беше одлична, сигурно имаше преку 2000 гледачи шо укажува на то дека прилеп го сака фудбалот. доколку победа почни да се враќа на старите патеки, трибините крца че бидат.
се ближи крајот на кризата-ПРИЛЕП ПАК ЌЕ БИДИ НАЈФУДБАЛСКИОТ ГРАД ВО МАКЕДОНИЈА!!!
 
2

~2A

Гостин
Ќе биди најфудбалски град доколку имаат финансии и се засилат со квалитетни засилувања со кои што ќе можат да атакуваат и кон прва лига.

Со овие играчи, би бил пресреќен доколку и се спасат од отпаѓање во 3та лига, затоа што на утакмица од 90 минути одвај прават по 3-4 (полу)шанси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom