Фан Клуб: Победа - Прилеп

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Ме фаќа камерата блиску сум е сега кој сум......

 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
prviot trening na FK POBEDA E ZAKAZAN NA 18TI JANUARI ZA TOCEN TERMIN NE SE ZNAJ CE BIDAT PROMOVIRANI NOVITE ZASILUVAJNA A TRENINGOT CE GO POSETI I NK MAJMUNI VO ZNAK NA PODRSKA NA KLUBOT 19M87
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
70 seznoni fk POBEDA GAZI I GORDO GO NOSI EPITETOT SIMBOL NA MAK FUDBALOT I GO PRAVI PRILEP NAJ FUDBALSKI GRAD VO MAKEDONIJA DA PROSLAVIME USTE MNOGU LUBILEJI POBEDA E VECNA I MAJMUNI SO NEA !!! 19M97
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
pobeda pak visi na konec ostanuvat uste 12ina dena do prvata prozivka DALI I SEZONAVA NEMA DA IZBORIME MESTO PRVA LIGA ILI PAK CE SE VRATIME NA VRVOT ? !!!SAMO GOSPOD DA NI E NAPOMOS
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
pobeda pak visi na konec ostanuvat uste 12ina dena do prvata prozivka DALI I SEZONAVA NEMA DA IZBORIME MESTO PRVA LIGA ILI PAK CE SE VRATIME NA VRVOT ? !!!SAMO GOSPOD DA NI E NAPOMOS
Па уште не ви стана јасно дека управата не сака да влезете во 1 лига !?
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
нешто во последно време се зборува (а и некои од луѓето шо имаат контакти ми кажаа) дека жито прилеп сакал да го превезми финансирањето во победа и долгови и се, само услов ило ацуле да нема никакво мешање во клубот, а и никој од негојте копуци кои и го донесоа клубот на ова дереџе. тука баш заглавила работава оти ацуле нејчел ништо живо да го дај клубот!
е па дур е то лајно тука, пишете чавка од клубот!
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
нешто во последно време се зборува (а и некои од луѓето шо имаат контакти ми кажаа) дека жито прилеп сакал да го превезми финансирањето во победа и долгови и се, само услов ило ацуле да нема никакво мешање во клубот, а и никој од негојте копуци кои и го донесоа клубот на ова дереџе. тука баш заглавила работава оти ацуле нејчел ништо живо да го дај клубот!
е па дур е то лајно тука, пишете чавка од клубот!
Господ не ги брка Ацуле и компанија од клубот кај вас ...ЗА ЖАЛ !!!:tapp:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
то е то!!!
Господ не ги брка Ацуле и компанија од клубот кај вас ...ЗА ЖАЛ !!!:tapp:
на гом...о не му иди умо, а нема ни шо да се прај!!! да се надеваме само дека џорџ че дај уба пара и некако ќе го убеди. а не знам како можи некој ем нема денар, ем да упропасти клуб, ем да бара некој да фрла пари а овој да си ги троши. заебава цел град, гледа никој не го сака, никој не му оди на утакмица, а овој пак не си оди :tapp:
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
225
Поени од реакции
42
nema pari acule shto ke prodaj ne se nadevajte dzabe BAREM SEGA ZA SEGA :s
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
луѓе!!!
дај некој ако памти шо играч беше емерсон шо играше за победа пред некоја година???
која година беше и на која позиција играше?
--- надополнето: 16 јануари 2012 во 19:04 ---
nema pari acule shto ke prodaj ne se nadevajte dzabe BAREM SEGA ZA SEGA :s
па баш дека нема пари!!! зато треба да го продај клубот на некои финансиски помоќни и да се тргни веќе еднаш!!! дур е тој тука нишо не прајме!!!
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39

Емерсон
За позиција не се сеќавам што играл, ама беше во нападот или средина како полушпиц

2004/05 - Напредок (Кичево) - есенски дел (Настапува во Напредок, како позајмен играч од Победа)
2004/05 - Победа (Прилеп) - пролетен дел
2005/06 - Победа (Прилеп)


А за Ацуле еднаш имаше муабет, дека газдата на Металец или Витаминка му нуделе 2 милиони евра во кеш, да ја даде Победа, ама не прифатил, тоа беше негде 2007/08/09, не се сеќавам точно
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
480
Поени од реакции
38
zito prilep od pocetokot na sezonava im plaka prevoz sudi tie raboti oprema za oficijalen sponzor tesko ako go batala rakometo ce bidi ubo da finansira vo pobeda inaku prvite luge na zito pp i pobeda se vo dobar odnos da se nadevame deka ke plakat na igrazite ovaa godina i ke izborime plasman ili barem baraz a moja najgolema zelba e da igrame baraz so edanajsti !!!! vitaminka VS zito prilep :) KAKO I DA E NI ACULE NI SIMON NI NIKOJ NE E VECEN SAMO POBEDA PRILEP I MAJMUNI
 

Kajgana Shop

На врв Bottom