Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
Контролен натпревар:

Беласица 2:0 Пелистер
Лошо лошо од малку по спремними одма губиме истото беше со брегалница сега и со беласица арно шо на запад се слаби едино гостивар и лабуништа тро појачаа до душа охрид најмногу се засилија ама тие се далеку на табелата па пак остануваме само ние дај боже да влезиме после ќе видиме сепак на генералката ќе видиме колку вредиме со кит го кој не се наивен противник баш напротив се по мерка штета шо немаме терен за тренинг освен тој до стадионот кој иако го средуваа е во лоша состојба поради временските услови сега се чека оризари да се оспособи да се донеси струја и вода ама ако го остават таму сам на себе пак ќе го испустат
Во наредниот период треба да се среди веб страната и преносите шоме за поздравување но уште сме далеку од тоа што треба да бидиме и за крај се надевам нема да има повреди на играчите барем првите неколку кола да се одлепиме на табелата а после здравје шо сака нека биди...
За стадионот иако се очекува да биди готов до крајот на октомври од она што го видов многу тешко дека ќе стигнат до таа дата но прв пат чинам има во договорот пенали ако не се исполни договореното па да се надеваме на најдобро но како што реков мора да се оспособи и терен за тренирање а не само трибината да се прави!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
Некни со малите плус борката и неџми игравме во новаци тепавме 5-3 добро се покажаа децата посебно торнето и то од њу стар шо го вратија исто така имаше двацја американци на проба и тие беа добри за вгодина ќе видиме шо ќе биди
Утре од два сатот е генералката со кит го се надевам на добра игра и пресинг на нивната половина за лесно да ги решиме иако не се ни малку наивен противник небитно најважно следната недела да тепаме со кораб

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2019
Мислења
89
Поени од реакции
171
Гол на пријателски утакмици не можиме да дајме не пак во лига. Нека донесат тренер овај се заебава со нас. Можи и неќат да влегват прва лига. :tapp:
Screenshot_20200222_175142.jpg
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Хаха, ова го коментирав јас уште по смената на Крстески ко го кладоја овај Штерјо, појма шо нема, ама како шо функционират сите работи кај нас, така и во фудбалот. То шо има некоја паричка ќе се сврти, ништо чудно и да останиме втора лига, да беа изборите тро покасно ќе не пикнеја сигурно, вака којзнај :icon_lol:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
greoj cak od esenta poslabi sme a zasiluvanja slikat, koj ke se nervira upm
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.875
Поени од реакции
7.260
А ја гледаше некој утакмицата да кажи нешто поќе?
Najverojatno pak nikoj ne bese oti samo pet dusi imalo na stadion ama vazno za zboranje prvi sme tipicni bitolcani nema opravudavnje za denes generalka trebase da tepaat dali se prezasitija preumorija ne znam so e rabotata ama mora da si sredat do slednata nedela i od sega vazni ke bidat samo rezultatite ne me inteserira kako i so koj igrale prva liga da vlezime drugo nisto ne e vazno


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Јас бев и гледав и од то шо видов трагедија, на пријателски натпревар удар кон гол да немаш стварно незнам шо да речам, тешко нас ако влезиме прва лига 15 нови играчи требат
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
@Goran Bt од шо да се презаситени и преуморени жити мене? Од лежење пола зима? Од едни помочани подготовки? Реално, тимот шо го имаме е мизерен, со полупрофесионални играчи и со тие шо се некој мааалце поискусни се толку истрошени како фудбалери и евентуално би можеле за канта сирење во Црнобуки да играт.
Автоматски споено мислење:

https://www.gol.mk/fudbal/pelister-so-gol-od-penal-porazen-od-kit-go-vo-bitola

„Пелистер има половичен учинок во подготвителниот период, а Кит-Го, кој се подготвуваше и во Анталија, славеше на голем број од одиграните тест натпревари. “

Кој е тој половичен учинок во подготвителниот период барам да ми се објасни?
 
Последно уредено:

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
„Пелистер има половичен учинок во подготвителниот период, а Кит-Го, кој се подготвуваше и во Анталија, славеше на голем број од одиграните тест натпревари. “

Кој е тој половичен учинок во подготвителниот период барам да ми се објасни?
Епа на пола изгубија, а на другата половина противникот победи :D
 
П

Пљампач

Гостин
Naredno kolo so Vlazerimi ke se vidi kolku se pojacaja i koja e realnata slika za pripremite.
Poraz vo Kicevo treba da znaci i sut karta za Sterc. Nema opravduvanke veke za eventualen neuspeh protiv bilo koja ekipa vo proletniot del.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom