Фан Клуб: Пелистер

И

Игнориран член

Гостин
http://www.gol.mk/fudbal/vo-pelister-docni-plata-fudbalerite-protestiraa-pred-mechot-so-skopje :bravobe:

Требаше воопшто да не станат од тревникот, или да станеа и да си заминеја дирек в соблекувална.

Време е еднаш да се клај клучот на сите спортски колективи под името Пелистер и да не се замараме поќе со спорт.
Или ќе имаме спонзори како шо имат другите нормални клубој, или нека оди се у курац.
Ова спортска публика не заслужва вакво дупење на здрав мозок 20 и кусур години.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Pa onie Skopje be zosto igrat fudbal voopsto neznam greoj nevideni debili otepana rabota so onaka nikogas nema da opstanat plemeto nivno :mad:
Zosto ckembarite ne navivaja prvite 10 min I zosto igracite go pocnaja natprevarot so sedenje znaj nekoj?
Imavme sansi I golot na Baze mozi ne bese ofsajd neznam ama zasluzivme da pobedime protiv onie idiotite skopski. Ive uste podebel e od porano prebavno se dvizi a Petrov ne e ni 10% od stsriot Petrov.
Lukas zosto na klupa?
Jadelson, Silva I Quaynor kaj se sho e rabotata?
Nesto ne shtima vo klubot mozevme da imame 12 boda a nie doma dve kiksirame stara prikazna toe :mad:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Ова денес на се личеше, само на фудбал не. Дека требаше да тепаме требаше, дека појма немавме, немавме. 20 центаршути имаше Љамче од лево, можи и поќе, појма неам. Баже пола утакмица во офсајд беше. Лукас и ко влезе го немаше на терен. Попзлатанов очај. Не знам шо да набројвам поќе, излишно е.

Потег за поздрав беше само почетокот, нека си барат то шо му се борџи на играчите и то е то.

Греота е две утакмици дома да немаме победа, сеа наредна дома ни е со Вардар, ако не ја рачунаме та за купот со Борец.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Pa onie Skopje be zosto igrat fudbal voopsto neznam greoj nevideni debili otepana rabota so onaka nikogas nema da opstanat plemeto nivno :mad:
Zosto ckembarite ne navivaja prvite 10 min I zosto igracite go pocnaja natprevarot so sedenje znaj nekoj?
Imavme sansi I golot na Baze mozi ne bese ofsajd neznam ama zasluzivme da pobedime protiv onie idiotite skopski. Ive uste podebel e od porano prebavno se dvizi a Petrov ne e ni 10% od stsriot Petrov.
Lukas zosto na klupa?
Jadelson, Silva I Quaynor kaj se sho e rabotata?
Nesto ne shtima vo klubot mozevme da imame 12 boda a nie doma dve kiksirame stara prikazna toe :mad:
Koi stranci ke ti igrat ako nema pari be druze? Pa uste prasuvas kade se...
 
Последно уредено:

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Иако заслуживте да победите, сепак застрашувачки е што никако не успеавте да дадете гол (пред се Бажето) и мислам дека некои играчи мора да се сменат од стартерите. За Илиев повеќе од јасно е која дупка е, но ме чуди што Кајнор ни како резерва не доби шанса да почне да се воигрува, односно не го ни земаа на клупа, ваљда оставија за во купот да добие шанса. Појма неам дали ќе го биде тој ама треба да се проба оти Бугаринов е очај. После, Петар Љамчевски исто ништо покажа (од тоа што видов, трева Силва да почне место него, а место Попзлатанов требаше Цветаноски да игра, не знам тренеров зошто некако не го игра Матеј оти според мене добро си играше првите два натпревари коа играше прво полувреме. Исто и Петров како што спомна некој горе не е ни блиску до тоа што беше пред повредата, ептен е пропаднат.

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Не памтам јас кога последно сум го видел Пелистер толку немоќен. Не победивме дома ниту против Работнички, ама далеку подобра беше играта, денес се се сведе на центаршутите на Љамче.
 
И

Игнориран член

Гостин
Не памтам јас кога последно сум го видел Пелистер толку немоќен. Не победивме дома ниту против Работнички, ама далеку подобра беше играта, денес се се сведе на центаршутите на Љамче.
Шо те чуди незнам...
Ете пример тебе на работа да ти ја доцнат платата 3 месеци, кажи ми дали ќе бидиш продуктивен да сработиш нешто?
Шо ќе те мотивира да работиш, ако компанијата не си ги исполнува обврските кон тебе ?

Едноставно е многу.
Колку пари, толку музика!!

Само лошо е то шо го држат клубот во неизвесност веќе неколку месеци. Ако не планират поќе да инвестират, нека се повлечат скроз и нека го вратат назад на општината.
Така барем ќе се знај дека клубот функционира само со буџетот од општина и ќе се донесат многу поевтини играчи, ама барем редовно ќе бидат исплатени.
Вака носат играчи од типот на Баже и странци шо земат ненормални суми месечно, а во истовреме не се исплаќат и само оди во штета на Пелистер, кој на овај или на онај начин ќе ги исплати тие суми. Ако стигни работата до арбитража, ќе го банкротират клубот.

Ако нејќат, нека ги исплатат досегашните плати и нека го вратат клубот назад без никакви борџој. Па после шо ќе му прај општината, нека му ја мислат тие шупелките таму.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Се знаеше ова сценарио дека ќе биди,преѓе дискутирав со Драганчо и ми спомна дека Камчев тотално се повлече и платите ги префрла општината...секој проект е само за една година и то е то во зависност од политиките на власта..Пелистер никогаш нема да биди клуб како што посакуваме и мораме да се помириме со тоа..едноставно никој приватник не е будала со сопствени пари да фрла пари во бунар .
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Шо те чуди незнам...
Ете пример тебе на работа да ти ја доцнат платата 3 месеци, кажи ми дали ќе бидиш продуктивен да сработиш нешто?
Шо ќе те мотивира да работиш, ако компанијата не си ги исполнува обврските кон тебе ?

Едноставно е многу.
Колку пари, толку музика!!

Само лошо е то шо го држат клубот во неизвесност веќе неколку месеци. Ако не планират поќе да инвестират, нека се повлечат скроз и нека го вратат назад на општината.
Така барем ќе се знај дека клубот функционира само со буџетот од општина и ќе се донесат многу поевтини играчи, ама барем редовно ќе бидат исплатени.
Вака носат играчи од типот на Баже и странци шо земат ненормални суми месечно, а во истовреме не се исплаќат и само оди во штета на Пелистер, кој на овај или на онај начин ќе ги исплати тие суми. Ако стигни работата до арбитража, ќе го банкротират клубот.

Ако нејќат, нека ги исплатат досегашните плати и нека го вратат клубот назад без никакви борџој. Па после шо ќе му прај општината, нека му ја мислат тие шупелките таму.
Не велам дека не се залагаја, далеку од то, се гледаше дека сакат да победат. Ама нешто не штимаше, цела утакмица се думав и не можам уште да дефинирам дали тие се бранеа одлично (а Мишевски му беше фантастичен), или ние сме скроз дупка во напад. Ама ќе да е ова второто.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Kazete mi od skopje 10ta kako izigra?
Цела екипа од кај нив во принцип ништо не изигра. Една шанса не направија. На секој можен начин се трудеа да задржуваат време. Немаше некој да дели од другите за да биде забележан.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Немало кој да го спонзорира..Само градот.Ќе си направат управа од луѓе шо се разбират од фудбал и градоначалникот ќе си ги собере газдите по градот и ќе си се договорат ама ја нејќам нејкеш ли кцај го да неможе глава да дигне.Не треба којзнае колку пари Работнички немаше којзнае какви играчи кога догура до плејофф
 

Kajgana Shop

На врв Bottom