Фан Клуб: Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Леле колку сме за греој....:facepalm:
Ко пензионери играт,ко да имат изиграно 10 утакмици среда-недела,а само прво официјална утакмиа е,одвај одат...
Ништо не прајме ова полусезона....
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Ќе ни ја дат ко ќе играт младинците.....:icon_lol:
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Поарно со младинци да играт барем ќе имаме надеж дека можи играчи по асолни да станат отколку со овие умрените :facepalm::tapp:
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.431
Momci tolku od fudbal ovaa godina, a ne znam sto ocekuvav koga Pasovski e pak na golot a Bocevski na klupa, namesto da se pojacat ovie prodadoja se sto vredi i sega kozni gaki ne gi vadat.

Sent from my GT-S6310 using Tapatalk
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Оваа полусезона, за жал, приоритет опстанок. Нема шо да бараме. Колку пари толку музика.
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Тое ти е резултат на недомаќинско работење...
Се продадоја клучните играчи , се зеде одприлика околу 50000 евра а ништо не се купи .
СИ ги пикнаја вџеп монголот и компанија.
Е сеа ако има пресконференција пред утакмицата со Вардар , да му се постават следните прашања на управата :

1.Зошто не кажаја за колку пари се продадоја играчите ??
2.Зошто не се купија нови играчи ??
3.Зошто клубот не доби сопственик ?
4.Зошто се напраја такви очајни подготовки ?


Ова се прашањата шо треба да се постават а не да се бацват и гушкат со двојче.
За жал нема дилема кај ќе завршиме до крајот на првенството .

Следна утакмица очекувам Вардар да не понижи максимално со едно 5че и посрани да се вратиме уште еднаш од Скопје.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Шо се чудите бе луѓе,реално е ова..
Шо очекувавте?дека имаме екипа?дека имаме некоја шанса?
Џабе сега прес конефренции,вадења,ветувања ВАКА ЌЕ БИДИ ТАКА ЌЕ БИДИ...
Кој ќе излези на прес?Монголо?
(му е гајле него,си ги испрај сметките тој)
Кој друг?Миљачо,Кашето,потрковците на Двојче..
Има Пелистер некој во управата шо можи да повика било кој на одговорност?Нема....
Конците ги влечи Општината а тие јасно си кажаја шо мислат...само си купват време со пуштање понуди,берзи,овај ќе го земи тој ќе го земи...
Толку беше од Пелистер...дури и дресој немаме,ќе чекаме сега вујче од Њемачка да се смилува да пушти некој дрес....
Штом враќаме играчи како Чаки,Миле Петковски,Врапчето,Главевски и чекаме од нив да ни решат утакмица се знај колку е сатот...
Џабе му држат место на децата,нека ги пуштат поарно тие младите,барем ќе трчат ако ништо друго,да не гледаме мизерии...
Сега ќе ја смирват топката,лош ден,дрн,дрн....да се насочиме кон дербито...
Кое дерби кој бакрачи,за дерби треба двајца...
Ако играме поарно нека не одат Скопје,нека ја предат службено....да не се срамиме..
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.431
Dosta e ponizuvanje, mora da se pobara odgovornost od dvojce. Izbori se blizat mora da se iskoristi situacijata. Dvojce stana epten prividen mesec dena oglas mesec dena razgovori ke pominat izborite i koj ve eba. E dosta e ili rezultati odma ili nema glasovi.

Sent from my GT-S6310 using Tapatalk
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.068
Поени од реакции
7.858
Мацата стрелец денес за грчиштата, утре и ко за инает 3 Жуниор ќе му дај на Ѓорче.
Колку да биди поразот поболен и да сватиме колкава мизерија сме.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Значи за денешната утакмица нема шо да се коментира за играта - играчите не играа БОЈКОТИРАА . За цела ситуација виновен е двојче и општината никој друг.А играчите ич не ги окривувам дури и благодарница треба да му дајме Тие по 3-4 месеци издржват без плата , а мене еден месец да ни ми дадат палам патиките.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom