Фан Клуб: Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Растурат децата Томе кладе гол за Крајова,Мацата за Панилијакос,утре Жуниор ќе дај гол...
Си ги пуштивме тие шо вредеа и шо трчаја(за ситна пара и провизија или за без пари)и сега ќе чекаме Чаки да дава голој...:pos:
 
Член од
13 март 2010
Мислења
378
Поени од реакции
480
Дур беше тука Мацата сите плукавте по него, сега добар бил...
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
69
Поени од реакции
14
Не бе каков Магла, ако игра маглата не ја гледам утакмицата и ќе ја пишам 1-1&3+ ЈАВНО кажвам, Мојсов можи и поубо игра штопер одколку средина ... небитно... Маглата и на припреми и сега во Битола по 20 минути останвал секој тренинг неможел долга да погоди со Боче мавале па прва... :))

Декси стварно поарно шо играше мојсов 3 гола од него да јадиме добро изигра стварно аххахахаха
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Растурат децата Томе кладе гол за Крајова,Мацата за Панилијакос,утре Жуниор ќе дај гол...
Си ги пуштивме тие шо вредеа и шо трчаја(за ситна пара и провизија или за без пари)и сега ќе чекаме Чаки да дава голој...:pos:
Само да те дополнам :P
Значи имало ,има и ќе има екстра играчи од Пелистер , но исто така имало , има и ќе има банани управи...То е то освен Бутле кој ваков таков онаков Пелистер секогаш беше во врвот се останато е :гомце:...Па страмота е бе, да ги вратат само битолчаните во Пелистер комотно ќе имаме не 1 туку 2 тима кој секоја година ќе излегват во Европа...Со еден збор :facepalm:
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.068
Поени од реакции
7.858
И Томе гол кладе??? хаахаххахахах која иронија е ова. хахахахаха
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.431
Samo vo PELISTER moze da ima sponzor koj (Mongolot), koj ceka od opstona pari da mu dadat a toj da bide sponozor, gi prodade najdobrite igraci i sega ke si odel pa normalno sto ke pravi uste vo klubot ke namesti uste edna dve utakmici i magla ke fati. Direktori na klubot (Miljacot i Dimov) koj dva dena skolija imaa i dvajcata a ke upravuvale so klubot, pa edinecna merka za nesposobnost da ima po ovie dvajca pusaci ke ja krstea. I na kraj Pelister ima sopstvenik koj go zabole za fudbalot edinstveno vazno sto mu e na dvojce glasovite i parite. E sega se blizat izbori i ke mora dvojce da izlezi i da kazi sto realiziral i zosto pak ke ha bara podrskata za vlasta koga vo Bitola nisto ne se realizira od lagite na dvojce.

Sent from my GT-S6310 using Tapatalk
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
787
Поени од реакции
911
Значи за денешната утакмица нема шо да се коментира за играта - играчите не играа БОЈКОТИРАА . За цела ситуација виновен е двојче и општината никој друг.А играчите ич не ги окривувам дури и благодарница треба да му дајме Тие по 3-4 месеци издржват без плата , а мене еден месец да ни ми дадат палам патиките.
Баш така, за што индиректно и преку текст за спортски веб портал го кажав истото, сега кога е брат ми таму знам многу работи што до сега не сум ги знаел... за жал баш така, фудбалерите не играа БОЈКОТИРАА !
Но што и да прават треба да сме на нивна страна, тие не се за ништо криви, најмалце се тие виновни за се ова што се случува во клубот, а порано или подоцна некој скапо ќе плати, само то многу ќе го чини ! Гледам некој и по монголот плукате, шо да прај чоекот ? Ако не друго донесе спонзор каков таков, отие овие од управата цела Битола наводно ја свртиле и од никој ни 100 евра не нашле ... само незнам како ги бараја... Бугарите само заради монголот останаја иначе сакале да си одат сега во зимата, за оти настапивме со оние дресој не заборавајте дека ПЛАЧКА се напрај на големо по утакмицта со Напредок, до тој степен за на натпреварот со Работнички и штуцните од младицните да бидат земени. Во текот на оваа недела треба опрема (комплет дресој, штуцни итн. ЈАКО) да стигни од Германија, опремата кошта 700 евра.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.431
Deksi gledam informiran si pa sakav da te prasam kako to igracite sakaat da protestiraat za neisplateni plati koga vo zimskiot preoden rok prodadoja 3 igraci i sigurno zedoja najmalku 50000 evra. I sega ti ke go pravdad Mongolot toj sto e sponzor ili grobar, kade otidoa tie pari i zosto ne se isplateni fudbalerite.

Sent from my GT-S6310 using Tapatalk
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Во текот на оваа недела треба опрема (комплет дресој, штуцни итн. ЈАКО) да стигни од Германија, опремата кошта 700 евра.
Мислиш 7000 евра?
Малце е 700 евра за комплет опрема....
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Баш така, за што индиректно и преку текст за спортски веб портал го кажав истото, сега кога е брат ми таму знам многу работи што до сега не сум ги знаел... за жал баш така, фудбалерите не играа БОЈКОТИРАА !
Но што и да прават треба да сме на нивна страна, тие не се за ништо криви, најмалце се тие виновни за се ова што се случува во клубот, а порано или подоцна некој скапо ќе плати, само то многу ќе го чини ! Гледам некој и по монголот плукате, шо да прај чоекот ? Ако не друго донесе спонзор каков таков, отие овие од управата цела Битола наводно ја свртиле и од никој ни 100 евра не нашле ... само незнам како ги бараја... Бугарите само заради монголот останаја иначе сакале да си одат сега во зимата, за оти настапивме со оние дресој не заборавајте дека ПЛАЧКА се напрај на големо по утакмицта со Напредок, до тој степен за на натпреварот со Работнички и штуцните од младицните да бидат земени. Во текот на оваа недела треба опрема (комплет дресој, штуцни итн. ЈАКО) да стигни од Германија, опремата кошта 700 евра.
Ако бојкотират нека излезат како мажи на ТВ и нека кажат зошто бојкотират.
И поарно ич нека не излегват на утакмица , ќе ни ја земат службено 3-0 без борба а не вака да се резилат пред цела држава и да се влечат по теренот.
Ќе ги поддржиме сите , ама нека излезат и нека кажат а не вака да го срамат дресот шо го носат со вакви порази.
Еве следна утакмица со Вардар , нека не отпатуват и крај .
Ќе ја имат поддршката од сите нас а вервам и од ссите љубители на ФК Пелистер.
Нека прекини еднаш ова агонија , па ако треба и нека испадниме .


ПОДДРШКА ЗА ИГРАЧИТЕ!!
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Ако бојкотират нека излезат како мажи на ТВ и нека кажат зошто бојкотират.
И поарно ич нека не излегват на утакмица , ќе ни ја земат службено 3-0 без борба а не вака да се резилат пред цела држава и да се влечат по теренот.
Ќе ги поддржиме сите , ама нека излезат и нека кажат а не вака да го срамат дресот шо го носат со вакви порази.
Еве следна утакмица со Вардар , нека не отпатуват и крај .
Ќе ја имат поддршката од сите нас а вервам и од ссите љубители на ФК Пелистер.
Нека прекини еднаш ова агонија , па ако треба и нека испадниме .


ПОДДРШКА ЗА ИГРАЧИТЕ!!
Неможи тоа така да го изведат барем не во нашата банана држава...Во секоја нормална држава по 2-3 неисплатени плати играчите се слободни да си побарат исписници односно да заминат кога сакат---кај нас не оди тоа така...Од друга страна да бојкотират лесно можи клубот да ги казни и со то да не им исплати плати,ке му пребијат платата со казната и ке останат со прстот во уста.Значи единствен легитимен начин да си ги барат својте пари е да одат како на модна ревија на натпревари па после ако не сака тренерот нека не ги клава...
ПОДДРШКА ЗА ИГРАЧИТЕ!!!
А од друга страна и Монголот колку и да го подржував и тој ја еба работата...Значи ако се нафаќаш да спонзорираш треба да имаш средства за цела сезона минимум,а не така на слепо ќе го земи некој клубот и по 2-3 месеци нема пари...КАТАСТРОФА
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Ne mislev da komentiram oti ne bev vo moznost da go gledam natprevarot ama od vasite mislenja i vedoto so golovite i site tekstovi na portalite ke kazam deka za prv pat sum protiv igracite se nadevam i za posleden !
Ne smee be Pelister koj e staven na prodazba i so euforija pred derbi da prima cetiri parcina do Rabotnicki vistina deka nemame napagac za so e kriva upravata i trenerot ama tie sto se zemeni i igraat mora da davaat 100% za ovaj svet dres ...Ne mozi aj ni borcat plati ili premii(ako se borcat) nema da igrame ili ke igrame radi reda odnosno ke bojkotirale ..Kade be taka ne e nivni klubot na igracite pa da go bojkotiraat ako en ti se igra ne igraj be nikoj ne moze so sila da ve tera da igrate ostanete si vo Bitola i ne odete nitu na treninzi i kraj na prikaznata ama ne mozi da izlezis i da en sutnis nitu ednas na golot i da se branis kako picka jas razbiram da se izgubi i 5-0 ama da se igra so srce a ne gledam citam nasite bojkotirale ...
Znaci mora upravata da si prezemi cekori za ova visok poraz i da vidi vo sto e problemot dali trenerot dali nekoj igraci ili tie sto ne dovedoja spic i drugi zasiluvanja odnosno tie so gi dovedoja se povredeni ili slabi vo formata ...
Esenskiot del nemavme odbrnata igravme samo so dva stoperi i sekoja vtora utakmica pokrivaa bekojte na tie pozicii a sega ovaj proleten del nemame klasicen i klasa napagac !
Mora da se ima pres i da se odgovorat nekoj prasanaj sto bea ponazad postaveni kako i tie od opstinata da kazat dali ima i kolku kako zainteresirani ...
Treta rabota gledam se spekulira deka na poluseona mu se ukrale dresojte sto en tocno i laga an goce koja aj povtoruva nekolku pati znaci deka bev na lice mesto znam deka se zedoa dva dresa i edna trenrka odnosno tie bea dadeni isto taka i dva dresa se dadoa uste koga zavrsi natprevarot a toa stucni site drsovi se lagi za mali deca odnosno tie drsovi site trebase da se poklonat na navivacaite a en da gi delat igracite i krijata za nivnite rodnini !
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Kako fan na Pelister moram Da kazam deka preteraja vo sekoj segment I igraci,uprava,opstina I sekoj koj mesa prsti! dresoj ova ona topki neznam so uste mu fali, pa daj be ednas seriozno pocnete! Za nedela na derbito bev reshen nornalno Da odam, ama nekako pokje ne sum I nema Da odam! Neznam ni ckembarite so najavuvat golem Karavan Da se odi.... Ama za koj? Klubot go upropastija, igracite gi prodadoja, klubot nee prefrlen, nitu se znaj ama bas nisto, ni se napraja kvalitetni pripremi,na igracite ne mu se igra neznam ne mu bilo pogodeno, nikoj od klubot ne se zalaga za uspeh a to e fakt! Na tolku uba pozicija sme na vtoriot del od sampionatot I na kraj kese borime Da opstanime, pa ova e20 God vaka nema smisla veke!!.. I koj Da odime Da go bodrime 1000 dusi, za so? Za deka vdzep piknaja pari I Napagac ne zedoja? Deka nisto ne se desava? Pa titula nemame I ne se zalagame za koj Da odime? Mrs u picku mater ni odam ni gledam, samo kazni MOZi da izvajme od policijata nisto drugo mame mu ebam!
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
787
Поени од реакции
911
Treta rabota gledam se spekulira deka na poluseona mu se ukrale dresojte sto en tocno i laga an goce koja aj povtoruva nekolku pati znaci deka bev na lice mesto znam deka se zedoa dva dresa i edna trenrka odnosno tie bea dadeni isto taka i dva dresa se dadoa uste koga zavrsi natprevarot a toa stucni site drsovi se lagi za mali deca odnosno tie drsovi site trebase da se poklonat na navivacaite a en da gi delat igracite i krijata za nivnite rodnini !
Грешка си Горан, ти влезе зеде дрес и излезе, останав таму праев муабет со Владица и Драгарот и на големо се креваше... нејќам да спомнувам имиња, се земаја штуцни, дресој долни, шушкавци, вентијаги... ДА МОЖЕА И ГАЈЌИТЕ ќе му ги земеа ... за ова со ГЛА гарантирам и тврдам јас лично дека ПЉАЧКА БЕШЕ БУКВАЛНО... нејќам да спомнувам имиња прекари итн... ама навистина срамота беше она... ОЧАЈ...[DOUBLEPOST=1393790051][/DOUBLEPOST]
Deksi gledam informiran si pa sakav da te prasam kako to igracite sakaat da protestiraat za neisplateni plati koga vo zimskiot preoden rok prodadoja 3 igraci i sigurno zedoja najmalku 50000 evra. I sega ti ke go pravdad Mongolot toj sto e sponzor ili grobar, kade otidoa tie pari i zosto ne se isplateni fudbalerite.
Ти гледаш само ко си ојдоја... а ко дојдоја тие кој ги плати ? Клубот плати обештетување ? Клубот му даваше пари на Жуниор, Мацата и дел на бугарите ?
ПР: Јас му плаќам на Работнички 100.000 евра да го донесам во Пелистер еден вид како помош за клубот, ко ќе се продај Владица клубот да ги земи парите ? Шо ти фаќа тебе паметот ?
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.431
Грешка си Горан, ти влезе зеде дрес и излезе, останав таму праев муабет со Владица и Драгарот и на големо се креваше... нејќам да спомнувам имиња, се земаја штуцни, дресој долни, шушкавци, вентијаги... ДА МОЖЕА И ГАЈЌИТЕ ќе му ги земеа ... за ова со ГЛА гарантирам и тврдам јас лично дека ПЉАЧКА БЕШЕ БУКВАЛНО... нејќам да спомнувам имиња прекари итн... ама навистина срамота беше она... ОЧАЈ...[DOUBLEPOST=1393790051][/DOUBLEPOST]

Ти гледаш само ко си ојдоја... а ко дојдоја тие кој ги плати ? Клубот плати обештетување ? Клубот му даваше пари на Жуниор, Мацата и дел на бугарите ?
ПР: Јас му плаќам на Работнички 100.000 евра да го донесам во Пелистер еден вид како помош за клубот, ко ќе се продај Владица клубот да ги земи парите ? Шо ти фаќа тебе паметот ?
Pa Deksi od sponzorot toa ocekuvam sigurno ne ocekuvam fa dojsi tatari za ic pari, da namesti nekolku utakmici, i na kraj da gi prodade igracite i parite vo dzepot da gi klaj. Toa ne e sponzor toa e profiter. I za na kraj Mobgolot dinar nema dadeno za Kitanovski kaj se parite od Kitanovski. Tesko ni se pise so vakvi zponzori i uprava.

Sent from my GT-S6310 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom