Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Драгарски потврден, Анастасов за прв пат повикан

Браво за Анастасов , се подобар и подобар (y)
Се надевам дека ќе се покажи во добро светло...
Batecot trebase i morase da dobie uste esenta povika vo sekoj slucaj doboro e sto kolku tolku Babunski gi prati nasite igraci se nadevam deka sleden ke bidi povikan Buki samo ke mora od klubot i se nadevam noviot sopstvenik ako dojde nema da dozvoli vakvi talenti da ni begaat isto i Mince ,Martin itn ..ne smee taka lesno da go pustat mora da gi pazime i neguvme da vadime igraci pa koga ke dadat dobri igri za nasiot klub i go nadminat da gi pustame a ne vaka isto taka ke mora noviot sponstvenik da zborni so top gol so lg bitola i talent da mu gi zemi(ima po dve tri) najdobrite deca vo Pelister !
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Batecot trebase i morase da dobie uste esenta povika vo sekoj slucaj doboro e sto kolku tolku Babunski gi prati nasite igraci se nadevam deka sleden ke bidi povikan Buki samo ke mora od klubot i se nadevam noviot sopstvenik ako dojde nema da dozvoli vakvi talenti da ni begaat isto i Mince ,Martin itn ..ne smee taka lesno da go pustat mora da gi pazime i neguvme da vadime igraci pa koga ke dadat dobri igri za nasiot klub i go nadminat da gi pustame a ne vaka isto taka ke mora noviot sponstvenik da zborni so top gol so lg bitola i talent da mu gi zemi(ima po dve tri) najdobrite deca vo Pelister !
Абе во ред е Горан се шо кажваш и јас се сложвам дека треба да е така , ама кој е новиот сопственик ?? постој таков воопшто ? има некоја информација или ќе чекаме од небо да падни...
Си врват денојте а ништо ни се смена а ниту е во најава нешто ново со клубот.
Само си купват време Двојче , а се крени малце прашина и се напрај притисок во јавноста одма излегва со проекти , па то не успева па ај ќе го продаваме клубот и се некако успеват да ги смират притисоците а да си ја терат работата(читај лагите).
Кој да ги задржи овие деца , ко не се знај ни кој јади ни кој пие... Поарно нека ги земат таму во странство барем ќе му го искористат талентот и ќе напрат јаки играчи од нив . Греота се да ги држиш во ваков Пелистер.
На она нивата да си ги кршат нозете , без никакви услови.
Поарно е вака уште од најмала возраст 15-16 години , да си ги запалат патиките а не на 23-24 врв на кариерата да му биди трансфер во Казахстан или во некоја втора-трета лига на Балканот.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Абе во ред е Горан се шо кажваш и јас се сложвам дека треба да е така , ама кој е новиот сопственик ?? постој таков воопшто ? има некоја информација или ќе чекаме од небо да падни...
Си врват денојте а ништо ни се смена а ниту е во најава нешто ново со клубот.
Само си купват време Двојче , а се крени малце прашина и се напрај притисок во јавноста одма излегва со проекти , па то не успева па ај ќе го продаваме клубот и се некако успеват да ги смират притисоците а да си ја терат работата(читај лагите).
Кој да ги задржи овие деца , ко не се знај ни кој јади ни кој пие... Поарно нека ги земат таму во странство барем ќе му го искористат талентот и ќе напрат јаки играчи од нив . Греота се да ги држиш во ваков Пелистер.
На она нивата да си ги кршат нозете , без никакви услови.
Поарно е вака уште од најмала возраст 15-16 години , да си ги запалат патиките а не на 23-24 врв на кариерата да му биди трансфер во Казахстан или во некоја втора-трета лига на Балканот.
Ne znam koj ke bide nov sopstvenik sega za sega ima muabeti deka nekoj si (nas)germanec dostavil ponuda a prethodno imase deka nekoj (nas) italanec bil zainteresiran itn ..Koj i da bide za mene ne bitno vazno da vlozva pari i da ima stabilen dogovor so dobri klauzili da izlez vo evropa vlozvanej vo klubot pred se vo mladinskite kategorii itn ...
Sto i da bide ke vidme posle 8-mi Mart oti neli an 7-mi zavrsva oglasot vo sekoj slucaj ne vervam deka ovie od opstinata se tolkavi budali i taka na ne videno go pustija klubot na prodazba ne daj boze nikoj da ne se prijavi pa togas ima da si karaat majkata sto se izglupiraa sepak nie sme cekale dveset i kusur godini ke pocekame uste malku vazno e da se sredi ednas rabotata zasekogas i da imame pogolem budzet oti so ovie pari se vide deka na sila na muskuli so molenje ne biva ...
Se znae koj treba da gi zadrzi igracite upravata oti vo niv se dokumentite i ispisnicite barem za ovie decata aj tie bugarite i igracite na mongolot mozebi odlucuva za niv toj ama za decata pred se za dragarot batecot buki mince pa ete i tome dokumentite bea vo upravata ..Drugo mi e muabetot ne smeese da se dade tome za sitni pari demek vo interes na igracot do koga be ke pustame deca za sitni pari za posle da ni go toporat kako ona dete vo metalurg ili so ti znam macata blagojce stefan kire na vrmeto pa mirko itn ...arno so sega se pordavaat vo stranstvo za razlika od porano sto vo nasata liga ni gi zemaat i ne pobedvaa ne moze da sfatam mladinski reprezentativec i najdobro ocenet na transver market da se prodava za ic pari
Jas razbiram da prodavas igrac sto e nad dvaeset i pet godini ama vaka decata idninata da gi ja prodavas za smesni sumi ne mozam da razbram pa se znaj nie imame po eden od generacija vo najdobar slucaj dva trojca i taman rabota ako tie gi davame a da nosime igraci od vtora liga bugarija ili nekoj en provereni stranci kako kekec ,pavlovic ovaj kolumbiecot itn ...
Znam deka moeto mislenej e sebicno ama toa ako saka nekoj da si odi neka plati klubot od stranstvo osteta neka bega a ne da sme stavale klzuzuli ako igral tamu i napravel drug transver da sme zemele pari toa e cista sreka pa ako ne se povredi ako igra tamu i napredva da cekame milost na klubot negov itn ..da go pustis na pozajmica v stranstvo pa ako izigra dobro da mu ponudat dogovor i da zemi pari klubot da svatam ama da go pustis za dzabe ne mozam da svatam i prifatam !Od koga znam za mene sekogas klubot mu izleguval vo susret an nekoj igraci duri nekoj gi forsirale po rodninski linii i igrale prva postava ako ne zasluzvale za da se prodadat a klubot posle en gledal nikakov air i kar duri nekoj mrsuli kako hristov i da en gi spomenuvam tie poranesnite zvezdi rabotele kontra na Pelister !
Za toa ovaa uprava morase da obrni pogolemo vnimani na nasie talenti i na rabotata so maldinskite skoli i da gi vrati nekoj od trenerite kako i vo upravata da se zemeja nekoj drugi poranesni legendi(seg podeleni na razlicni klanovi) na klubot barem za imidz iako veruvam deka imase poranesni igraci sto mnogu mozea da pridonesat vo klubot i so potransparetna poltiika i javna strategija mozese mnogu poveke da se napravi iako so ovie finasi jas sum zadovolen i ova e maksimumot !
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Добри се, на 2 дена пред почетокот на првенството лекарско вадат :D
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.422
Поени од реакции
5.822
Абе то за кој ќе се пријави за клубот има време ќе видиме сега пред избори ќе има заинтересирани :pipi:.Туку за со Работнички јас мислам дека Боче ваков таков ја има уиграно екипата за на гости...А то е 4-5-1 се умртвување на играта а во нападот шо ќе биди нека биди...Е сега само овде е проблемот шо од секогаш во Скопје барем јас шо памтам(освен лани ко ги тропнавме Вардар) на таква тврда игра односно кога одиме да се браниме примаме голој последни 10-15 минути...Според мене ај утакмица по утакмица да одам со Работнички мислам дека можиме да изиграме за да не изгубиме ако не послужи среќа.А само како би дошла победа :cool:
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
787
Поени од реакции
911
Најверојатно составот на Пелистер за со Работнички: Пашовски - Брдаровски, Ковачев, Мојсов, Миленковски - Анастасов, Христов - Елмазовски, Љубенов, Љамчевски - Воденичаров...
Ко ќе видам вака и не е толку лош составот, најверојатно нема ни да играат бункер според последните тренинзи. Драгарот со ситна потврда, ништо страшно сепак ризикот е голем да не настапи следната недела со Вардар ако игра сега и недајбоже ја обнови. Деновиве односно утре-другиден најавена му е нова опрема (дресови и се останато шо треба по ПЉАЧКАТА шо се случи по натпреварот со Напредок, нови топки, опрема за тренинг, маркери,сталки итн. и се то од засега "непознатиот" германец, тој ќе ги пуштел наводно). Горан негде спомна дека џабе општината не го дава на продажба, то му е нож со две оштрици или ќе биди или не, ако не биди губат многу, па така мислам дека и има големи или најголеми шанси германецот (за шо праев муабет онака и со чоек од клубот поточно од стручниот штаб) сепак да не креваме џабе фама германци, италијанци итн... Од искуство некогаш и самите си претерваме, то ти е Битола, јас тука да спомнам некој од Катар, помини сабајле кај 11 часот ќе слушниш како сите го прат тој муабет :D 7ми паѓа во петок, 8ми сабота (не ми се верва да има нешто) недела ич, понеделник велат дека не се прај ништо со бизнис, тек дури вторник можи значи од 11 до 15 изгледа ќе се знај... Арно вели Горан, сме чекале години, децении па сега уште за малце... ама недајбоже, НЕДАЈБОЖЕ да не биди ништо е па тогаш има мамата да му се расплачи ;) :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Ќе ја дават на ТВ?
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Зошто нигде не се спомнува Динчев и Петковски...
Да не се врати во Литекс тој Динчев ??
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
А добро знај некој шо се случе со Риад Демиќ?Колку шо пратам нигде никој нема спомнато дали е сеуште во клубот?!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Зошто нигде не се спомнува Динчев и Петковски...
Да не се врати во Литекс тој Динчев ??
Ne be tuka se i dvata arno ama ovaj bekot iako mnogu platen slab bil vladica i fikata se prva opcija a Mico od sto nemase igrano i ne vo forma ama so tekot na prvenstvoto ke si dobiva sansa i ke pomozi mnogu spored mene igrac za site mesta

А добро знај некој шо се случе со Риад Демиќ?Колку шо пратам нигде никој нема спомнато дали е сеуште во клубот?!
Kolku so znam toj imase pocnato se treninzi so sopsteven trener i se oporavuvase od povredata arno ama na nasite mu bese skap plus idi sesti stranec mislam i deka go otkazaa za da nema trosoci oti za petaneset minuti ne kostase pari za dogovorot kako i operacijata koja celosno mu ja pokri klubot

p.s.Deksi kade be mosjov pred maglata vo odbranata ? Ne za dzabe toni igrase po 90 minuti na site pripremi vo kalta :D
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Дали ќе се практукува карантин на гостувањата , како шо беше во есенскиот дел или по старо ќе се тера од автобус на утакмица ??
Од ко почнаја со карантин , одма се забележа подобрување на играта во гости.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom