Фан Клуб: Пелистер

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Jas mislam deka ni Krume nema praeno budali od nas kolku Mongolo so praj. Od edna strana toj e I direktor I sponzor I se, od druga nitu ima akcii vo klubot nitu dava pari ni nisto...
Deka toj e taka fin I so iskreni nameri uste pri prviot mandat bev razubeden a ova sega so go praj e dambeter. Ako toj gi trga site konci togas toj treba da najdi pari, I nema nikakvo pravo da si gi pikni parite v dzep od nekoj transfer zaradi to so toj go plakjal igracot. Vo bilo koj klub vo svetot da se sluci to ima sose partali da go isfrlat toj direktor a ovde gledam nekoi I go opravduvaat. Fakt e deka se mestea utakmici, fakt e deka se dadoa 3 ca prvotimci I fakt e deka klubot od seto toa duri I vo zaguba e. Ravenkata e ednostavna.

A onaa mizerija vcera vo zivo ja gledav. Ako ima nekoj pameten vo klubot kje gi izbrka onie vedetite imesto niv neka igraat decata barem. Od forumot da soberevme ekipa ke licevme na nesto barem ona vcera bese dokaz deka celi pripremi imat lezeno I deka najgolem del od igracite vrv na karierata im e Pelister, natamu gi ceka 3 liga po livadite.

Okolu toa so dresojte... prvo e golem propust na klubot so dozvolva takvi gluposti. Vtoro sekoj so ukral dres za mene ne e navivac I treba da mu se zabrani vlez na stadion.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
787
Поени од реакции
911
Pa Deksi od sponzorot toa ocekuvam sigurno ne ocekuvam fa dojsi tatari za ic pari, da namesti nekolku utakmici, i na kraj da gi prodade igracite i parite vo dzepot da gi klaj. Toa ne e sponzor toa e profiter. I za na kraj Mobgolot dinar nema dadeno za Kitanovski kaj se parite od Kitanovski. Tesko ni se pise so vakvi zponzori i uprava.
Па спонзор ете монголот ги донесе Пелистерка, додека Миљачот и Кашето цела Битола ја прошетале никој ни 100 евра не дал... кој да биди спонзор од Битола ? Мара ? Милениум ? ШИК ? Немаме тука фирми во Битола големи освен РЕК ама РЕК е државен и несмеј мислам... нејќи само Битола да се бара... Парите за Томе се во клубот прашај некој од управата (Миљач, Каше) ќе ти кажат[DOUBLEPOST=1393804917][/DOUBLEPOST]
Jas mislam deka ni Krume nema praeno budali od nas kolku Mongolo so praj. Od edna strana toj e I direktor I sponzor I se, od druga nitu ima akcii vo klubot nitu dava pari ni nisto...
Deka toj e taka fin I so iskreni nameri uste pri prviot mandat bev razubeden a ova sega so go praj e dambeter. Ako toj gi trga site konci togas toj treba da najdi pari, I nema nikakvo pravo da si gi pikni parite v dzep od nekoj transfer zaradi to so toj go plakjal igracot. Vo bilo koj klub vo svetot da se sluci to ima sose partali da go isfrlat toj direktor a ovde gledam nekoi I go opravduvaat. Fakt e deka se mestea utakmici, fakt e deka se dadoa 3 ca prvotimci I fakt e deka klubot od seto toa duri I vo zaguba e. Ravenkata e ednostavna.

A onaa mizerija vcera vo zivo ja gledav. Ako ima nekoj pameten vo klubot kje gi izbrka onie vedetite imesto niv neka igraat decata barem. Od forumot da soberevme ekipa ke licevme na nesto barem ona vcera bese dokaz deka celi pripremi imat lezeno I deka najgolem del od igracite vrv na karierata im e Pelister, natamu gi ceka 3 liga po livadite.

Okolu toa so dresojte... prvo e golem propust na klubot so dozvolva takvi gluposti. Vtoro sekoj so ukral dres za mene ne e navivac I treba da mu se zabrani vlez na stadion.

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
Другар не го спомнувај КРУМЕ ми се повраќа, на утакмицата со Ренова, играч (знам и кој) дава гол 88 минута, Пелистер губи 2:1, слегва тој КРУМЕ среќен и задоволен в терен, ги гушка ова она и тој шо го дава голот му вели: Шефе вие наместо да ми честитате за голот, вие кефој сте дека изгубивме... ПА КАКО ДА НЕ БИДАМ КЕФОЈ МЕСТЕНА БЕШЕ ! (и ги кажал тогаш кој двајца од тимот знаеле, шо нејќам да ги спомнувам). Со Круме одпадавме, ги продаде, маца, стефан, кире, брда и се шо вредеше тогаш и појќе никој не го виде... НЕМА ВРСКА секој си гледа прво за себе, за то со дресојте и јас бев таму 1-2ца веќе имаа земено дрес, другите како кучиња пред месарница чекаа, и слезе монголот му се нафрлија дресојте дресојте и му рече ај земете ги само дресојте ... АМА КО ВЛЕГОВ ВНАТРЕ ДА МУ ЧЕСТИТАМ НА ВЛАДИЦА И ДУРИ ПРАЕВМЕ МУАБЕТ СЕ ОСЕЈЌАВ КАКО ОКОЛУ МЕНЕ ДА ИМА 30 АРАМИ И ПЉАЧКАТ БАНКА... сликата навистина сакам да ја заборам од тој ден... КАТАСТРОФА, СТРАМ ! Во ред ќе сватам зеде дрес излези, ама штуцни ? дресој долни ? шушкавци ? вентијаги ?
 
Последно уредено:
Член од
2 август 2011
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.431
Па спонзор ете монголот ги донесе Пелистерка, додека Миљачот и Кашето цела Битола ја прошетале никој ни 100 евра не дал... кој да биди спонзор од Битола ? Мара ? Милениум ? ШИК ? Немаме тука фирми во Битола големи освен РЕК ама РЕК е државен и несмеј мислам... нејќи само Битола да се бара... Парите за Томе се во клубот прашај некој од управата (Миљач, Каше) ќе ти кажат
Koga se parite vo klubot zosto ne gi isplatat igracite da ne se uroceni pa da ne smeat da gi gibat. Od Miljacot i Kaskavalot nikoj ne ocekuva da davaat pari vo klubot, tie treba da si ja rabotat rabotata, e sega tie sto se nesposobni e druga prikazna. Ako si sponzor vo klubot treba so dogovor da utvrdis kolku ke sponzoriras i kolku reklama ke dobies, Mongolot e tipicen profiter, vlezen e vo klubot da promovira negoj igraci da si gi prodaj, da namesti nekoja utakmica za da zemi vkladilnica, da se izguska so dvojce pred derbi natprevar i tolku. Sprema tebe Pelister ima dva sponzori Mongolot i Pelisterka ima pari od prodadeni igraci na smetka ama za plati se ceka da se smiluva dvojce da prefrli nekoja banka. Daj malku vidi sto pisis malku e neligicno da imas pari a da neisplakas i da ti bojkotiraat igracite.

Sent from my GT-S6310 using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129
Абе катастрофа беше, го гледав само првото полувреме и резили, второто не планирав да го гледам удар на голот немавме , "бојкотирале" жими куро поарно останете си Битола нека ги земат службено утакмиците отколку вака да не срамите педери едни !
Па уште 1.80 му дале во кладилница :pos: Каде бе ? Ова беше ПОКЛОН над поклоните !!!
Знаев дека ќе го јадиме немиен, вратете се 3-4 страни наназад каде имав пишано дека со Работнички очекувам со 3 парчиња да не пуштат за Битола и то се случи дури поќе ни дадоја :D
Требаше пишење 1-1&3+ над 3 коефициент беше сигурно, глумам локал патриот неќам против Пелистер да играм а тимот ми е С Р А Њ Е :гомце:

Истата приказна ќе биди и со Вардар, не очекувајте поволен резултат од Скопје, клајте си ја 1 сигурна победа на Вардар без примен гол, уште пред 1 месец кажав дека со овие напаѓачи ни 5 гола нема да дајме до крајот на сезоната! Освен ако влези Бочески фудбал да игра :pos: Каква мизерја сме не ми се верва...
Па уште се најавуваше да се надмини бројката на гостување од пред 2 години, после овај дебакл од Работнички, 80 Чкембари ќе одиме во Скопје, изгубена е надежта во фудбалот готово!
Па после Гостивар, Ѓорче и Напредок следна најслаба екипа е Пелистер! Се мислев дека со Ѓорче кога ќе играме дома за 2 кола ќе си тепаме, но по ова шо се случва X ќе биди полна капа :pos:
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.172
Поени од реакции
1.431
Site pisuvate deka igracite bojkotiraa i deka se heroi a nikoj ne se prasuva kolku od herote vo kladilnica ja imaja pisano utakmicata 3+ znaejki deka nema da ima odgovornost za rezilot.

Sent from my GT-S6310 using Tapatalk
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
714
Поени од реакции
981
pa nikoj ne ve tera so sila da idite be skopje so muabet e to izgubija od rabotnicki ne idime ( isto bodoj imame so 2riot so sakate vie real da go tepame bez pari ? ) se znaj za koj se odi na utakmica za pelister i za da se odbrani cesta na bitola ligusi edni
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.656
Поени од реакции
2.865
pa nikoj ne ve tera so sila da idite be skopje so muabet e to izgubija od rabotnicki ne idime ( isto bodoj imame so 2riot so sakate vie real da go tepame bez pari ? ) se znaj za koj se odi na utakmica za pelister i za da se odbrani cesta na bitola ligusi edni
Bravo za postov, za takvi pedercinja ne treba uopste da im se dade vlez
 
B

Beck's

Гостин
http://tip.com.mk/fk-pelister-na-prodazba/
Ај барем некоја добра вест да има во петок , да се напрај уште поуба атмосфера пред дербито.
Како што велат тие, цела ова процедура и официјалното преставување на новиот сопственик треба да се заврши во рок од 40 до 60 дена.

Повеќе од јасно
 
Д

Дуле Пацов

Гостин
Како што велат тие, цела ова процедура и официјалното преставување на новиот сопственик треба да се заврши во рок од 40 до 60 дена.

Повеќе од јасно
Јасно е дека калкулират со изборите , мене ми е побитно дали воопшто ќе има заинтересиран на огласот .
Ако се појави заинтересиран да се види кои се опциите за некаква надеж за да се стабилизира клубот за наредна сезона , за ова сезона се виде колку е сатот.
 

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
http://setaliste.com.mk/sport/fudbal/6034-ima-li-kupuvac-za-fk-pelister[/quo
Уште порано кажав дека тешко ке се јави некој и ако се јави ке биди некоја далавера.....
Друго кажав дека ми игра на лошо левото око оваа полусезона...
На ТВ дуел треба да одат Двојче Кашкавалот Димов Монголот и Котевски и сите да види ме дека едни со други се ебаваат јако.А НИКОЈ НЕ Е ТАМУ ЗА ДОБРО НА ПЕЛИСТЕР...НИКОЈЈЈЈЈЈЈ
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
40 - 60 дена ... ч ч ч ... какви игри си играат ... сега пред избори му е мајката да се притиснат на било кој начин ... оти ако се преќути и овој пат и 4 години пак ништо нема да се види ...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
pa nikoj ne ve tera so sila da idite be skopje so muabet e to izgubija od rabotnicki ne idime ( isto bodoj imame so 2riot so sakate vie real da go tepame bez pari ? ) se znaj za koj se odi na utakmica za pelister i za da se odbrani cesta na bitola ligusi edni
Си ветив дека од вас ќе напрам луѓе (y)

Најдобро да почекаме уште некој ден кај нас за се се чека последен моемнт и не сакам ниту да помислам дека нема ништо да биди ..па за тоа да не ја сипиме атмосверата пред дербито да почекаме и да видиме од Понеделник што ќе биди
Зоки има грешка најверојатно од 17 часот ќе се игра натпреварот но ќе видиме денес што ќе одлучат од вардар и ффм ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom