Фан Клуб: Пелистер

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
@Архивист утре сигурно сте без Маневски или незнајш?
На натпреварот против Напредок при еден обид за удар од далечина остана на теренот да лежи и мораше да ја напушти играта.
Спред некои информации тешко дека ке настапи утре иако не се исклучува можноста да влезе во финишот ако е потребно.
Сепак според мене есенскиот дел за него е завршен..
Изгледа и јас утре тешко да присуствувам на дуелот,но тука е МТВ 1 и ке се гледа пренос..
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
832
Поени од реакции
991
Декси бе...:D
Јас сакам клубот да се среди поќе од тебе , ама досегашните испади и ветувања гледај до кај не донесоја.
Се ветваја и брда и долини а на крај пак ништо... Од тие работи постој скептицизмот кај сите , не само кај мене.
Му се смачи на луѓето од муабети ЌЕ биди , ЌЕ се среди итн...
Зато дури не излезат официјално да кажат детали не се радвам .
А ако те погоди то шо се шалиме на сметка на фб профилот на детето , ете поќе нема ни да го спомнам него овде на форумот...
Не плачи...:D
Не не ме погоди ич, само нареден пат ко ќе има нешто ич нема да знајте па чекајте официјално нека е, сега се знај и кои играчи од Литекс ќе го засилат Пелистер ама почекај си таму негде до Јануари или до Март до првиот натпревар иначе страната не водам само јас и други дел од нив се и постари и сите сме блиску и до монголот и до останатите и затоа можи и секогаш знајме се први, оти друго е да слушниш низ широк сокак шо рекол еден друг, друго е директно од Монголот, Кашето, Димов, Бруно итн... ;)
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
ke dojdete koa ke ni dadete da bideme okolu 1000, a ne peliser da dava soopstenie 450 dusi maks moze.... i posle da treskate gluposti oti ne dojte bitola , ljuti , se plasime ili uste nekoja glupost :)

Пријателе кажи ми дали има искрен навивач на било кој клуб (Вардар или Пелистер) кој не би сакал дерби со голема бројка од двете навивачки групи? Кој не би сакал полни трибини и празник на фудбалот?
Јас ќе ти одговорам дека нема такви!
А тоа дека само 450 ви дозволиле или незнам што тоа е или измислица или ако е вистина сигурно така процениле џандарите со организаторот поради безбедност. Па и 450 не е мала бројка за оваа наша лига. Толку-толку. Но зошто и толку тогаш не дојдовте?
А да бидеме искрени од 500 она гостинсконо трибинче не верувам дека ќе собери повеќе, освен ако не ве стегнат како сардини да не можите раце да крените. :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
ke dojdete koa ke ni dadete da bideme okolu 1000, a ne peliser da dava soopstenie 450 dusi maks moze.... i posle da treskate gluposti oti ne dojte bitola , ljuti , se plasime ili uste nekoja glupost :)
Ај не зафркавај сега и ти...
За капацитетот на стадионот во Битола се е кажано....
За можностите да прими гостински навивачи се е кажано...
Таа е трибината....
Плус бројот на гостински навивачи го одредува не само домашниот клуб,туку и МВР....
Мислиш дека во ваква состојба ќе дозволат гостинска група од 1000 луѓе да допатува во Битола,па еве и Скопје..
Еве лани ние дојдовме во поголема бројка отколку шо било кој очекуваше,и самите џандари беа изненадени кога видоа бројка од 600+ Чкембари.....возот ги изненади....
Јас гарантирам и да има дозвола од било кој од клубовите за гостување од 1000 луѓе,џандарите нема да дозволат таква бројка....дури и да соберат групите таква бројка...
Ќе речат максимум 8-10 автобуси и решена приказна,посебно откако се покажаа дека се неспособни да спроведат поголема група низ еден град....
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.288
Поени од реакции
5.165
3-5-1 најпаметна формација за денес, со густа средина нема кај да поминат, да не се отвораме од почеток оти можи да не наполнат, 1:0 е НАЈНЕЗГОДЕН резултат за двете екипи, средина јас од почеток би го пробал Љубенов, до сега изигра одлично, плус искусен, прав играч за денешната утакмица, за замена за Батецот овај би бил супер за денес и најнапред нека трча Мацата...
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
3-5-1 најпаметна формација за денес, со густа средина нема кај да поминат, да не се отвораме од почеток оти можи да не наполнат, 1:0 е НАЈНЕЗГОДЕН резултат за двете екипи, средина јас од почеток би го пробал Љубенов, до сега изигра одлично, плус искусен, прав играч за денешната утакмица, за замена за Батецот овај би бил супер за денес и најнапред нека трча Мацата...
А уште еден играч? Или од почеток со црвен ќе почниме? :D
--- надополнето: 4 декември 2013 во 13:53 ---
Пашето сигурно пијан бил вчера :cenzura: Мора голман да се земи.
Фиката :facepalm:. Шо ќе беше не мислење еј, 10та минута прај безвеза жолт, а и обидите да дрибла :cautious:

Коментаторот прича за себе :icon_lol:

П.С. Многу пичкарски игра Бочевски (n)
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.191
Поени од реакции
1.496
Е немам видено поголема пичка од Бочевски, се да му ебам овај сурат нема не мисли да си оди ке не доупропасти.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Бочевски оди си со твојата пичкарска игра !

Какви екипи не одбраниле 90 минути 1:0 резултат, ние ќе се одбраниме со преуморени играчи.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Многу болен пораз,ги турнавме гаќите без борба..то е најжално....:(
АЈ У ПИЧКУ МАТЕР...
Имавме идеална шанса за пласман,идеален терен,добро судење,ние се повлековме....
Никаква идеја да се немало како да се напрај контра,нешто,било шо....еден ебан удар немавме на гол,ништо,чорба....:facepalm:
Штета,пропуштивме идеална шанса да одиме понатаму..
Многу не кошташе пичкарската игра во првиот меч,наместо да ги дотолчиме,ние бевме задоволни со 1-0..
Сега иста приказна,пак игравме на резултат....за ова треба многу,среќа најпојќе...
Со две акции,едноставни не решија....многу наивно....најлошо е шо имаја чисти удари од пеналтик,нешто шо не смеј да се дозволи,посебно при вториот гол....:mad:
Видоја дека по десна страна има многу простор,па од таму не нападнаја во второ,онај Имери не отепа упм....:facepalm:
То е ,јебига...сега да се насочиме кон лигата...
Да се тепа Напредок,па да одиме на одмор,да се прегрупираме,па да одиме со нови сили на пролет кон пласман во Европа....
 

fr0zen

Kirigaya Kazuto
Член од
26 септември 2011
Мислења
1.348
Поени од реакции
503
Тоа се случува кога се брани резултат.
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Слабо изигравме дечки ... Мораше малку похрабро ... Инаку сакам да прашам дали се слушаше нешто на тв? ?(мислам навивање)
 

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
5 Месеци пишам против бочевски и еве сега се си иди на моето....
Сега спас ни е само стабилизација на клубот ако има начин да се стабилизира затоа што тие што се таму само личниот интерес ги води да седат на нивните позиции...
Или нека му се дај клубот на монголот ама со гаранција на инвестирање во наредните 3-4 години или да се бара стабилен спонзор.Од овие што го водат клубот се виде песната ако не беше монголот да донеси играчи ке бевме во бунарот....
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.083
Поени од реакции
7.890
Не еба пичкарската игра најпрво на првио натпревар од ко дадовме гол за 1:0 се затвори па и сега...
Серијата ни ги замачка очите и заборајвме со кое дрво се расправаме на клупа...и дефинитивно со овој тренер толку!
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Колку шо прочитав и ми кажаа за фудбалот-бидејќи не ја гледав на ТВ,оправдано сме изгубиле и фер е да честитам на противникот.Имавме идеална шанса за полуфинале,гол предност,добро коректно судење и ред други работи,примена на карантин и ние земаме се браниме...Па барса да се брани и реал гол ке примат а не овие!!Сами си се криви,не дека сме или не сме изиграле добро или имало немало среќа,туку сами се заебавме..Значи во фудбалот добар и динамичен напад ти претставува спортивно одлична одбрана,а ако се затвориш назад на 16 метри цело време топката на друг ја препушташ да напаѓа.Како и да е ,одиме понатаму во лигата со нови игри и победи!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom