Фан Клуб: Пелистер

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.673
Поени од реакции
2.893
Правила си се правила. 10% од капацитетот на стадионот. Не сме ние криви шо ни е за нигде стадионот и шо не го реновират. Ете ако се случи чудото да напрат стадион за 12 000 ќе можи да дојдите 1 200 и то е то.
Ама вие и натаму сте да не се гради стадион во Битола (има и исклучоци)
Veruj deka isklucoci ima a ne se gradi. Se molam da se napraj toj famoze stadion so 4 trbini da ima kaj da ne smestat i vo pogolema brojka
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.477
Поени од реакции
5.940
Подолго време немам пишано на форумот, ама не од нешто друго туку за инќар кој денес ми го прекина Работнички.Реков не пишам дури не изгубиме.Ама редовно ве читав :).
Значи вчера скоро до полноќ имаше состанок во општината како шо сите знаете.Епа накратко колку шо имам јас информација глумецот не му го давал на клубот се додека не стоела фирма спонзор.Е сега која е фирмата за која се согласиле,дали воопшто има фирма или нешто трето не знам ќе ве излажам.Значи ништо не е завршено и готово, па единствено можи да се надеваме на поволен епилог...Ех како ме потсеќа ова ситуација на таа од пред 6-7 години кога беше Монголот и пак вака го дупеја понеделник ,на 1-ви , среда за на крај да се повлечи, а Пелистер да падни во тешка криза за да и ден денес не е среден.Значи неможам да разберам како има толку неспособни луѓе во градот те т.н. спортски работници политичари големи директори и менаџери кои главна цел им е да уништуват и наместо да ги истребуваме напротив нон стоп изникнува по некој нов на кој главна цел им е џебот место доброто на градот.Е за тоа не ни се криви ни вмро ни сдсм ни скопјани туку самите ние.
Па и да ви кажам реално ако го заебат и сега најарно нека си оформи еден тим Пелистер Унајтед кој сигурно за 5-6 години ќе биди шампион :D.
Овај пораз од Работнички од купот па и евентуален неуспех недела со Напредок не ми менва мене ништо доколку не се среди ситуацијата , оти и да поминевме денес а и тепаме недела се ни е џабе ако не се средат работите.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.288
Поени од реакции
5.165
Заслужено пласман на Работнички во 1/2 финале !
Катастрофа игра ! Удар на голот немавме ејј :eek: па во неделата со Шкендија изигравме подобро од денес.
Да браниш резултат 1:0 уште од 1 минута епа и тоа не го бива, не сме ние Челзи лани како шо ги помина сите во лига на шампиони.
И против било која друга екипа да игравме, денес со ваква игра ќе испадневме 100%, имавме идеална шанса во купот зошто ги немаше Вардар, Турново, Шкендија, ама сега то е замина возот, сега и нас не нема во купот :)

Не дека изигра нешто Работнички, повеќето се играше на средината, ама поќе мрдаја тие, 75 минути се одбранивме, па во следните 10 минути примивме 2 гола, толку можеа да издржат со таква игра.
За двата гола на Работнички, мајсторски акции браво (y)

То е то нас ни останува сега првенството, да се надеваме дека ќе се решат сите проблеми околу клубот и ќе видиме 3-4 нови засилувања во екипата за уште подобар успех!
 

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
Подолго време немам пишано на форумот, ама не од нешто друго туку за инќар кој денес ми го прекина Работнички.Реков не пишам дури не изгубиме.Ама редовно ве читав :).
Значи вчера скоро до полноќ имаше состанок во општината како шо сите знаете.Епа накратко колку шо имам јас информација глумецот не му го давал на клубот се додека не стоела фирма спонзор.Е сега која е фирмата за која се согласиле,дали воопшто има фирма или нешто трето не знам ќе ве излажам.Значи ништо не е завршено и готово, па единствено можи да се надеваме на поволен епилог...Ех како ме потсеќа ова ситуација на таа од пред 6-7 години кога беше Монголот и пак вака го дупеја понеделник ,на 1-ви , среда за на крај да се повлечи, а Пелистер да падни во тешка криза за да и ден денес не е среден.Значи неможам да разберам како има толку неспособни луѓе во градот те т.н. спортски работници политичари големи директори и менаџери кои главна цел им е да уништуват и наместо да ги истребуваме напротив нон стоп изникнува по некој нов на кој главна цел им е џебот место доброто на градот.Е за тоа не ни се криви ни вмро ни сдсм ни скопјани туку самите ние.
Па и да ви кажам реално ако го заебат и сега најарно нека си оформи еден тим Пелистер Унајтед кој сигурно за 5-6 години ќе биди шампион :D.
Овај пораз од Работнички од купот па и евентуален неуспех недела со Напредок не ми менва мене ништо доколку не се среди ситуацијата , оти и да поминевме денес а и тепаме недела се ни е џабе ако не се средат работите.
Јас како шо разбрав веќе била готова ситуацијата и средене со фирма ( стопанска банка - Битолската ) заедно со пелистерка...и дека веќе ке било се готово до нова година.Е сега дали е точно ова треба да почекаме малце.Или некој ако има посигурни информации да кажи шдо кај е работата.
--- надополнето: 5 декември 2013 во 10:21 ---
Подолго време немам пишано на форумот, ама не од нешто друго туку за инќар кој денес ми го прекина Работнички.Реков не пишам дури не изгубиме.Ама редовно ве читав :).
Значи вчера скоро до полноќ имаше состанок во општината како шо сите знаете.Епа накратко колку шо имам јас информација глумецот не му го давал на клубот се додека не стоела фирма спонзор.Е сега која е фирмата за која се согласиле,дали воопшто има фирма или нешто трето не знам ќе ве излажам.Значи ништо не е завршено и готово, па единствено можи да се надеваме на поволен епилог...Ех како ме потсеќа ова ситуација на таа од пред 6-7 години кога беше Монголот и пак вака го дупеја понеделник ,на 1-ви , среда за на крај да се повлечи, а Пелистер да падни во тешка криза за да и ден денес не е среден.Значи неможам да разберам како има толку неспособни луѓе во градот те т.н. спортски работници политичари големи директори и менаџери кои главна цел им е да уништуват и наместо да ги истребуваме напротив нон стоп изникнува по некој нов на кој главна цел им е џебот место доброто на градот.Е за тоа не ни се криви ни вмро ни сдсм ни скопјани туку самите ние.
Па и да ви кажам реално ако го заебат и сега најарно нека си оформи еден тим Пелистер Унајтед кој сигурно за 5-6 години ќе биди шампион :D.
Овај пораз од Работнички од купот па и евентуален неуспех недела со Напредок не ми менва мене ништо доколку не се среди ситуацијата , оти и да поминевме денес а и тепаме недела се ни е џабе ако не се средат работите.
Јас како шо разбрав веќе била готова ситуацијата и средене со фирма ( стопанска банка - Битолската ) заедно со пелистерка...и дека веќе ке било се готово до нова година.Е сега дали е точно ова треба да почекаме малце.Или некој ако има посигурни информации да кажи шдо кај е работата.
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
глумецот не му го давал на клубот се додека не стоела фирма спонзор.Е сега која е фирмата за која се согласиле,дали воопшто има фирма или нешто трето не знам ќе ве излажам.

Па и Монголо фирма е не е јабанџија :D

Во друго е проблемот, Тројче ко бевме втора лига наводно даде некои си 20-30К кои низ нос ни ги изваде дека се грижеле за спортот и слично. Лани најголема мизерија бевме, арно ама после Вардар во Скопје, дочек, пречек, сликање, ете ги новите шампиони, пак парадирање... Иако нула заслуга има глумецот.
Сега пак можи до бесвест да оди со тие приказни дека сака да го дај клубот на сигурна фирма, приватен инвеститор бла бла... Па и по цена да клубот пропадни комплетно пак Двојче ќе има оправдање. А во ваква ситуација кога сме блиску до титула, уште поблиску до излез во европа, Двојче да крени раце тукутака нема никаква теорија. И нека е така, ама да Двојче вложи градски пари а не да фрла чифтиња само... Се нешто му испаѓа па не легнуват парите на сметката...
Не дека Монголо е светица или пак останатите "инвеститори" како Круме... Сите си гледат некои нивни интереси, ама мене ме заболе кој е претседател и кој дава пари и колку кради, пери, и шо уште не... доколку Пелистер личи на клуб и има успеси.

Така да тоа е тактиката на Двојче... Денес да му покажат highlights од предизборната кампања ќе се скини смеење шо кажал. Ама не е тој крив, чим сме овци нека не стрижи.

Па уште и читам коментари... Не бидете скептични, ќе биди овојпат, вака така... Јас конкретно скептичен сум од 2-1 ко ги тепавме Вардар дома во првиот мандат на Монголо. Уште тогаш се најавуваше мед и млеко, а на крајот стигнавме кај шо стигнавме. И единствен епилог во последните 2 децении во фудбалот и конкретно во спортот во Битола е лажењето и надчовечките напори и успеси на спортистите, ништо друго.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.550
Поени од реакции
1.546
Сите тимови се пречекани на ист начин како и екипата на Шкендија , само шо нивната управа сакала да се заблагодари за пречекот во Битола .
Ништо страшно , незнам зошто толкава прашина се крена...:confused:
не е страшно, баш добро е тоа. помислив некоја соработка да не прват управите, ама ете враќање било. затоа и прашав. а прашина се крена сигурно затоа што ова излезе во јавност, а од другите клубови никој ништо нема кажано за нивните ручеци, па многумина погрешно сфатија.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
832
Поени од реакции
991
Јас како шо разбрав веќе била готова ситуацијата и средене со фирма ( стопанска банка - Битолската ) заедно со пелистерка...и дека веќе ке било се готово до нова година.Е сега дали е точно ова треба да почекаме малце.Или некој ако има посигурни информации да кажи шдо кај е работата.

Значи прво нема да е до нова година туку многу побрзо, поправо до понеделник (09.12.2013г.) и најарно е ако некој нешто знај дали е стопанска и ред други фирми да не ги објавува тука по форуми т.е да не се објавуват во јавноста дури не биди се официјално преставено, а за тоа како што знам понеделник се планира. Иначе имаме посигурни информации т.е точно знам кои како што... ама монголот замоли да не се објавуваат јавно фирми дури не биди се официјално :D
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Декси брат како Ди Марцио си од Италија :) сѐ знајш унапред :)
 

spb

Битола ах моја битола...те уништија селјаците...
Член од
7 ноември 2012
Мислења
146
Поени од реакции
70
Значи прво нема да е до нова година туку многу побрзо, поправо до понеделник (09.12.2013г.) и најарно е ако некој нешто знај дали е стопанска и ред други фирми да не ги објавува тука по форуми т.е да не се објавуват во јавноста дури не биди се официјално преставено, а за тоа како што знам понеделник се планира. Иначе имаме посигурни информации т.е точно знам кои како што... ама монголот замоли да не се објавуваат јавно фирми дури не биди се официјално :D
Не треси бе човече...
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Јас колку шо разбрав дека Камчев ќе биди спонзорот , заедно со рамбовци .
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.474
Поени од реакции
5.524
Јас колку шо разбрав дека Камчев ќе биди спонзорот , заедно со рамбовци .

И јас за Камчев слушнав, само не се знаело која негова фирма ќе биди, дали Стопанска банка или Лозар-Пелистерка.
 

WilliamTell

Before Zee Germans get here...
Член од
3 март 2013
Мислења
963
Поени од реакции
1.630
Каква колективна меморија имаме значи... Златна рипка да ни позавиди :LOL:
Од Камчев сигурен сум дека ќе имаме 2-3ца странци кои се оперирани од фудбал, Ли Нинг дресој во наредните 100 години и уште мал милион ветувања...

Слатки се пусти тендери во РЕК, па скопјаните дури и во Пелистер би "вложиле" за нив...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.477
Поени од реакции
5.940
Аман те бе да не сне пишеле фирми спонзори демек некој шеик со 300 милијарди евра ќе влегва па сега па да не се објавува демек ќе го заебиме бизнисот.Абе во последните 20 години бизнисмени од цел блиски исток носеа во Пелистер.
Инаку ова со Камчев незнам шо да очекувам некако сум со прашалници освен за тоа шо го пиша @william tell шо дефинитивно ќе биди прв проект.:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom