Фан Клуб: Пелистер

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
33
После еден месец повторно сум тукааааааааааааааа! :) :) :)
Денес очекувам победа на Пелистер, се разбира то нема да биди лесно против Металург, но нашите играчи знаат како да го изведат тоа! Со самата победа на Фк.Пелистер мислам дека ќе има подобро расположение и атмосвера во салата Младост. :) Денес ќе ми биди најубавиот ден само ако Фк.Пелистер и Рк.Пелистер ПОБЕДАТ!


ВО ДОБРО И ЗЛО НИКОГАШ САМ САМО НАПРЕД ПЕЛИСТЕР!
:бакла::бакла::бакла:

Металург - Пелистер 1:0 :uvo:
Нема појќе шо да браниме, мора да се отвориме сега...
АЈДЕ ПЕЛИСТЕР!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.540
Поени од реакции
5.769
Добро е што примивме гол рано, ако веке то мораше да се случи....Сега одиме во напад....
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.156
Поени од реакции
7.854
слаба утакмица од наша страна иако повеќе ја имавме топката не се вие никаква цел од тоа металург еднаш шутна на голот првото полувреме и тоа по големта гршка на нашата одбрана на мајк баже ни даде гол а ние ниту се обидовме да напдниме во првото освене една шанса за контра што ја имавме но мацата закасни со пдавањето и тоа беше се а во второто со измените имавме голема доминација на теренот но без ефект и единствено преку еден корнер љамче шутираше директно во голот и тоа беше од удари а металург само на контри играше и секој момент го користеше за да украде на време жално е што на најважната утакмица не имаше навивачи од кај нас барем 30 души ќе збркаа работа играчите сигурно ќе се ослободеа побрзо и ќе имавме шанса за 3 место го прашав и ванќо зошто не организираа барем еден автобус и само креваше рамена
Ајде сега ни останува само купот да се надеваме ете веќе кога загубија работнички и од силекс доам зошто ние не извлечеме барем нерешено и пораз со даден гол но сигурно со навивачи а доколку бидат сами не ни бега убедлив пораз се гледа дека овие млади играчи не можат да играат на гости и тоа денес каде што имаше одлично судење за чудо од прилечанецот спиркоски и без никаков притисок од публиката
ps.добре ни дојде зелено бел:smir:
 
Z

ziko bt

Гостин
очекван пораз од Металург и сеа ни преостанва да се потприме на купот мада за таму не сум голем оптимист
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Имам информација дека ви се дупнала гумата од автобусот на пат за Скопје таке:back:
 

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
33
Имам информација дека ви се дупнала гумата од автобусот на пат за Скопје таке:back:
Да не ти речам нешто оти пак ќе јадам бан. :)
Пред две сезони се реактивиравте и сега многу јаки сте а? хаа бее...
Ич да не те интересира за нас!
Наша е работа шо ќе прајме.
РК ПЕЛИСТЕР ПРЕД СЕ. Сваќаш? Побаравме автобус за Скопје, ама не ни дадоја. ( иако не е то оправдување ).
Денес навивавме на ракомет, и успеавме во то шо го сакавме го победивме Вардар, и можи да се речи обезбеденo ни е 3тото место во ракомет.
А за фудбал да се надеваме на купот.Мора да се оди Скопје против работнички, иначе го јадовме брутот.
:бакла:

ps.добре ни дојде зелено бел:smir:
Добре ве најдов. :) :) :) :) :) :) :) :) :) :smir:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.898
Имам информација дека ви се дупнала гумата од автобусот на пат за Скопје таке:back:
Сега да ти кажам нешо мочко еден,а и за вашите педери браќа важи ова. Последни 3 утакмици на ФК Пелистер на сите нив 3 кореографии,а од ваша страна ниту едно браво,ок или што и да било. Во ред,ама да ти кажам сега нешо изгледа или незнајш или само се прајш улав. За Чкембари РК Пелистер секогаш ќе биде пред ФК или КК Пелистер. Секогаш било и така ќе биде. Се погоди денес ФК да игра на гости, а РК дома, па затоа заради тоа што РК игра дома и поради причината која ја наведов горе не се отиде на гостување во Скопје. Имаше разговори за да се обезбеди еден автобус за на утакмицата со Металург,па доколку се добиеше автобус,шансите за пола од групата да остани во Битола,а пола да оди во Скопје беа големи.Кажано е многу пати дека на Чкембари повеќе им значи РК Пелистер од ФК Пелистер и нивното оформување е воедно на утакмица на РК Пелистер. Затоа не јадете многу гомна.:smir:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
не знам шо му објаснувате на вакви форумџии кои очигледно се тука само да реметат по фан клубови!!! Битола е можеби најспортски град во нашава држава,секако безпарицата си го стори своето и клубовите се таму каде што се.....бележиме рекордни посети во сите спортови со топка,тоа е факт
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Сега да ти кажам нешо мочко еден,а и за вашите педери браќа важи ова. Последни 3 утакмици на ФК Пелистер на сите нив 3 кореографии,а од ваша страна ниту едно браво,ок или што и да било. Во ред,ама да ти кажам сега нешо изгледа или незнајш или само се прајш улав. За Чкембари РК Пелистер секогаш ќе биде пред ФК или КК Пелистер. Секогаш било и така ќе биде. Се погоди денес ФК да игра на гости, а РК дома, па затоа заради тоа што РК игра дома и поради причината која ја наведов горе не се отиде на гостување во Скопје. Имаше разговори за да се обезбеди еден автобус за на утакмицата со Металург,па доколку се добиеше автобус,шансите за пола од групата да остани во Битола,а пола да оди во Скопје беа големи.Кажано е многу пати дека на Чкембари повеќе им значи РК Пелистер од ФК Пелистер и нивното оформување е воедно на утакмица на РК Пелистер. Затоа не јадете многу гомна.:smir:

Уште еднаш нејќем да слушнем некој од вашите да рекол дека сте најдобра група у Македонија после ова, едни багабонти праат гостувања у трета лига(немаа пропуштено утакмица у 3 лига на гости оваа полусезона) макар биле по 20 душе еве и фаланга идеја у Струмица заради тоа што не им чинеше теренот и сеа беа у Скопје.
Сеа баш им треба ваша подршка се борите за излез у Европа со директниот конкурент, а еве мие и Вардар за опстанок се боримо па...:toe:
И да, се утепавте фалење како сте иделе на ракомет а нигде не видов слике(освен со Вардар)??? А и не ве гледам полусезонава ракомет на гости да идете???
Во моментов далеку сте....

Да не ти речам нешто оти пак ќе јадам бан. :)
Пред две сезони се реактивиравте и сега многу јаки сте а? хаа бее...
Хммм кој нашол за историја да збори, порано Тетекс кј играше у Југославија имало и по 15 000.
btw и вие игравте втора лига па ве снема, затоа...
 

110%ЗеленоБел

Слобода за навивачите!
Член од
26 декември 2009
Мислења
638
Поени од реакции
33
И да, се утепавте фалење како сте иделе на ракомет а нигде не видов слике(освен со Вардар)??? А и не ве гледам полусезонава ракомет на гости да идете???
Во моментов далеку сте....
.
Леле те молам бегај од нашиот фан клуб!
Ко не се разбираш ајде не тропај глупости аман!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Metalurg se odlepi na + 7

Metalurg - Pelister 1:0 (1:0)

Natprevarot zapocna so 10 minutno zadocnuvanje, bidejki dvete ekipi izlegoa so zelen komplet na dresovi, a so ogled na toa sto bitolcani dopatuvaa so samo eden set, mecot se igrase so zeleno-bela i belo-zelena kombinacija na Metalurg. Domasnite fudbaleri motivirano go pocnaa mecot i od prvata zrela sansa dojde vo vodstvo. Imeno, se igrase 9 minuta, koga Baze Ilijovski dobi upotrebliva topka na levata strana od kazneniot prostor i so precizen udar po zemja go sovlada srbinot Igor Pavlovic na golot na gostite. Samo tri minuti podocna Pelister imase mnogu sreka po centarsutot na Trajcev i udarot na Krstev, koj zavrsi za malku kraj direkot. Dolgo im trebase na izbranicite na Ljamcevski da se konsolidiraat i samo udarot na Aleksandar Veljanovski se obide od golema dalecina vo 21 minuta.
Duri vo vtoroto poluvreme ja konsolidira svojata igra, no bez zakani za izramnuvanje. Zoran Simonovski vleze na mestoto na blediot Doknic, koj ne se proslavi protiv bivsata ekipa. Sepak do zreli sansi pobrzo doagaa fudbalerite na Metalurg, dodeka bitolcani samo od prekini se zakanuvaa. Vo takva kalkulantska igra se vleze vo samata zavrsnica. Se obidoa so pogolema doza na rizik pelisterci da izramnat, no odbranata na Metalurg lesno se spravuvase so Iliev, Altiparmakovski i ostanatite. Taka so omileniot rezultat na Pelister ovoj se raduvase Metalurg koj napravi definitvno odlepuvanje od celi 7 boda pred Pelister na 4 kola do krajot. Bitolcani gi ocekuvaat dva natprevari so Rabotnicki, najnapred pod Tumbe vo prvenstvoto, potoa vo Kupot narednata sreda vo Skopje.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
.....................................
денес каде што имаше одлично судење за чудо од прилечанецот спиркоски и без никаков притисок од публиката
ps.добре ни дојде зелено бел:smir:
Жал ми е што денес не можев да ја гледам утакмицата. Мило ми е што сами сте го воочиле она што го кажав во неколку поста претходно - кога игра Металург дома нема никаков притисок ниту врз гостински фудбалери ниту врз судии, скоро како на неутрален терен.

Ви посакувам успех во купот !!! Да го освоите или пак, втора варијанта, Работнички ако оди во финале таму да ја покаже надмоќта во однос на Тетекс или Скопје.
Според многу работи Пелистер заслужи квалификации во Европа оваа сезона.
 
Член од
22 март 2009
Мислења
2.356
Поени од реакции
454
Жал ми е што денес не можев да ја гледам утакмицата. Мило ми е што сами сте го воочиле она што го кажав во неколку поста претходно - кога игра Металург дома нема никаков притисок ниту врз гостински фудбалери ниту врз судии, скоро како на неутрален терен.

Ви посакувам успех во купот !!! Да го освоите или пак, втора варијанта, Работнички ако оди во финале таму да ја покаже надмоќта во однос на Тетекс или Скопје.
Според многу работи Пелистер заслужи квалификации во Европа оваа сезона.
Ако оди Работнички во филане и Тетекс да помине,со сигурност Тетекс го освојува купот!Зашто Работнички сигурно ќе оди во ЕЛ преку првенството,па така да највероватно тоа ќе се деси..:helou:
 
Член од
7 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
151
Иако не смо бш и најдобри односи, сепак имам позитивно мислење за вас. Бравос за што конечно почнавте и по некоја кореографија да напраете само голем минус ви е што неидете на гостуања. Голема група сте, мислим дека не е проблем пола бус управа да ви плати, пола вие.
Постов го пишуем само да се надовржем на еден член наш што ве испровоцирал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom