Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
Давајте дојави ајде, ги има за игра по кладилници.
Teska ke bidi nasata so dojavi a drugite site se kecoj treba da bidat i ubo da se odelime od drugite vreme e da kiksnat Kozuf I Baskimi

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
Прв по сериозен противник и без победа изгоревме во желбата да победиме многу грешки и не знам дали ние сме слаби или Детонит се добри сакав да пишам за сите поединечно кој како изигра или не изигра Мики,Марио измените и сите но да не бидам многу строг ќе кажам дека само Борјан бекот заслужи преодна оценка а сите други да си го клат прстот на гла оти вака брзоплето игравме и не успеавме да дајме гол едино добро е шо уште немаме примнато гол и тоа на два пати не спаси Андреј а со ова правилото на двајца под 21 година во 90 минути не сакатија но денес шо беше првиот тим тој е најдобриот но пак ништо не напрајвме и ќе речам дека ние сме единствената екипа во државата шо игра фудбал две ,три години без класичен шпиц шо ни фали заден везен како на времето Ристе Марковски шо знај да ја пресечи, тргни во напад и да пушти топка не можи сега на триесет и кусур години Пепе да го прајме заден везен а цел живот е позади шпицот има мозок да пушти топка ама за во одбрана е нежен а пак Марио во одбрана е солиден за напред ограничен но денес сите слабо многу повеќе се очекуваше од средниот ред да оди понапред да притисни оти ко напаѓаме прво полувреме тие во одбрана беа како оси како со играч повеќе да беа секаде удвојваја кај шо имавме шанса за удар по страните само просек од Симе и Размо а Спиркоски и Мики наместо данја решат ножички манаја на 0-0 одбраната се знај фиката дефанзивен а Кице и Костов малку побркани посебно синот како уште да е уплашен и ко ќе го гледам здраво дете шо толку е укочен не можаммда разберам поминаа 4ри кола само гледа во аут да ја мани да куртули од топка за да пуштат со Кице во напад долга нема шанси едино до бек е најдолг пас и се во аут за измените ако треба да прат разлика или да добиеме на свежина кајнас уште то го нема или го има со слаби противници а денес сите потонаа и загинаа пак ќе речам само то бекчето изигра скоро без грешка а сите други со брзање без потреба под притисок многу слабо наместо да ги изхазиме на кондиција и искуство како да се надеваваме дека ќе паднат на крајот арно ама убо спремни Детонит и точно поставени сега сакалемнеќеле мора да се вадиме во Гевгелија оти вака тешко во прва лига и да за крај шо е најважно ако не му е јасно уште на легендите фали заден везен,класичен шпиц и еден штопер за секој случај оти после ќе плачиме како лани по резултатите како шо одат еве Беса па Детонит дома и Кожуф одлично се држи ако беше за очекување Башкими да падни Гевгеличани изненадуваат плус со новиот спонзор а преодниот е уште два три дена не знам шо да речам само дека ффм ќе праќа вакво судење за да бидат фактор и до последно да се мачиме наместо есенва се да решиме со носење на уште играчи !


Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
22 септември 2021
Мислења
187
Поени од реакции
759
Наредна со Кожуф во Гевгелија, ако не ја добиеме таја пак ќе биди опето како лани. Имат две недели пауза нека се спремат и без три бода нема назад. Само пешки преку кајмакчалан :)
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.101
Поени од реакции
6.193
Како единствен финансиер на клубот, општината ако не го донеси за скоро ребалансот црно ни се пиши се до донесувањето. Тоа не донесување на буџетот се одрази и вчера...клубот ни е полн со платеници, на првото доцнење со плата се осеќа веднаш на атмосферата внатре во клубот. Моментално има незадоволство.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
Не се криви играчите и мене на работа да почнат да ми каснат куро ќе почнам да си играм. Управата како таква треба да се растрчат за пари ако му се секнати парите од општината. Веќе ко се нафатија за позициите де, барем за нив плата да си изват, па ако остани и за играчите. :icon_lol:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
Ne e vistina deka se borcat pari na igracite a toa so rebalanqot ke pomini (mora) za brzo I nikoj ne treba da bara opravduvanje vo toa koga do sega se e plateno tuku recete deka falat igraci a ne za plata koja e najredovna od drugite 2ligasi no fact e deka trebaat plus pari no ke povtoram nema opravsuanje za vcera oti ne mu se borcat pari sega vo pauzata treba da se zemi plata I premija

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Танушев е веќе сосем солидно засилување, се надевам дека ќе можи да дај максимум. Не успеав да ја гледам последната со Детонит, ама воопшто не сум зачуден од резултатот.

Како и да е, пласманот во ПМФЛ во ниеден момент не смеј да биди под знак прашалник.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
Танушев е веќе сосем солидно засилување, се надевам дека ќе можи да дај максимум. Не успеав да ја гледам последната со Детонит, ама воопшто не сум зачуден од резултатот.

Како и да е, пласманот во ПМФЛ во ниеден момент не смеј да биди под знак прашалник.
Gorgi si e taman za kaj ,nas ama ubo ke bese da zemevme uste nekoj igrac , za toa dali ne treba da stani zbor za vlez vo prva liga ke vidime I slednata utakmica vo Gevgelija ,dali imavme samo los den so Detonit Plackovica ili vistina tolku nie silata I kvalitetot da se macime so nekoj po solidni ekipi dolga e ligata ima vreme za podobri ocenki

P.S. Konecno denes se pomina I toj famozen rebalans blagodarenie na site partii osven ljevica e majata so ne go ispostovaa dogovorot I razgovorot so go imavme prethodno za dobroto na sportot pa sega ke nema opravduvanje deka ne bilo sigurno nemalo hemija imalo muabeti I razni opravduvanja neka zemat se da izgazat da ne bidi kako lani !
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
Taman Edna rabota ke e dobro so Tanusev nekni zamina Nikucot a denes citam i Partalko so sega po 21 godina se namalija igracite mislam na Erin koj bese planiran za prv tim ili rezerva ako veke e izvesn9 deka Miki vo napadot I Andrej ke bidi na golot

Vaka za rotacija ostanuvaat Kiko ,Macorot I stef a prethodno gi pustivme vo Novaci cetiri deca Amir ojde vo Detonit, isto ona vo Kozuf Adnonovski prethodno (lani) nekolku deca vo Novaci sekade dadovme za na kraj da igrame se deca od 19 ili 16 godini golem rizik za ekipa kako nasata so saka vlez vo prva liga
Pelister
IN: Simeon Hristov, Borjan Panovski, Gjorgi Tanushev (Gostivar), David Josheski, Mario Debreshlioski (Karaorman), Stefan Kostov (Tikvesh), Darko Razmoski (Vardar)
OUT: Tome Kitanovski (Sloboda, Serbia), Hristijan Dragarski (Besa 1976), Burhan Mustafov (Türk Sport, Germany), Ljavdrim Fazliu (?), Amir Fejzulovski (Det. Plachkovica), Naumche Bakracheski (Ohrid Lihnidos), Damjan Stojkovski, Tomi Siljanovski, Dimitar Jovanovski,Martin Bogadanovski (Novaci), Mihail Milevski (Mladost, Croatia), Eren Partalko (Ohrid)

Ova e prv preoden rok kade povenje igraci si odat a pomalku zemame za razlika od porano so zboravme od kvantitet da izlezi kvalitet

P.S.Detonit igra prijatelska so Tikves isto I Kozuf so prvoligasot Rabotnicki bas me interesira nie so koj ke igrame I dali ke igrame da si ja vidime silata I relanosta pred gostuvanjeto vo Gevgelija

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.039
Поени од реакции
7.635
Za zal nie ne igrame prijatelska I da testirame kako site drugi ke igrame megusebe utre a bas ke bese dobra sansa da vidime so nekoj prvoligas kolku nie silata kako so ke igraat drugite konkurenti no mozebi sega posle dvete zaminuvanja na Nikucot I Erin ke se pazime od povredi oti ni se namali brojot na igraci kako so rekov prethodno prv pat za preoden rok poveke igraci da zaminat od kolku so dojdoa I ne mi e jasno kako mozeja celevski I tolevski od Ohrid da gi izlazat ovie da odat kaj niv posle dva meseci pripremi I cetiri kola izigrani I poarno vakvi gluposti imalo so Macata da sedi celi pripremi arno ama pred prvo kolo si begase a vaka decata so menuvanje na vtor klub ke nemaat opcija do kraj mora da sedat kaj sto zaminaa no so rekov e dobro so ne zasilija konkurent I od so znam ima klauzula da ne igraat protiv nas no pak ke recam namesto nie da mu vlezime vo nekoj klub da gi rasturame od kaj nas zaminaa a se e sredeno I na mesto kako so treba I posebno garancii so rebalansot ne mozam da razberam no ima dobra vest so denes dosol (na trening)nekoj mlad igrac od stranstvo se nadevam deka ke go bidi taman za da imame vo rotacija pod 21 godina so e najvazno vo ovaj format I toa ebano pravilo za dvajca pod 21 godina da igraat 90 minuti no za toa pak mislam deka so dobra zdrepka mozi da odime na kupot a trkalata od ffm aj so smenaa da igraat deca barem da dozvoleja za dva tri stranci da mozi da se dobiese na kvalitet vo ligata I da ima od koj da ucat decata pa I da se zgolemi konkurencijata kaj drugite fudbaleri za nekni so ne sakase da vlezi I zedovme samo bod mora da se vadime vo Gevgelija kaj mladiot Kozuf

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
23
Поени од реакции
35
Kozuf denes 1-1 vo Skopje protiv Rabotnicki so znaci ke bidi vkraj jaka i vazna utakmica slednoto kolo vo Gevgelija kade mora da pobedime i denes strelec na golot kaj niv kapitenot vodele i 0-1 od penal a nie denes namesto prijatelska igrame megusebe prv tim so vtor tim 3-1 lazna trevoga deka ke zemime plus igrac pa ostanuvame samo na Tanusev no glavno ke bidi koj dvajca ke igraat pod 21 godina i napadot da smeni nesto oti veke pocnaa da ne citaat site koj na koja se mesti i na koja strana igra ke nafrla ili so ke igra no siguren sum deka imame najdobar napad vo 2liga samo treba poveke da pokazat a odbranata bas ke bidi na test oti nemame primnato gol i taka treba da izdrzat
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
23
Поени од реакции
35
Фудбалскиот колектив на Пелистер заедно го следат натпреварот од првото коло во ракометната Лига на Шампиони помеѓу Е. Пелистер и Колштад.



Dobar poteg za hemija ,tim bilding plus da ja osetat atmosverata koja mozese da bide I pojaka ako imase podobar rezultat na terenot no ubo e vaka da se vidat I komplet kosarkarite I rakometarite da ojdat na fudbal ,kosarka da bidi komplet slikata na zeleno beloto semejstvo Pelister


Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom