Фан Клуб: Пелистер

Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
Збораш како да не знајш дека фудбалот е најтежок спорт и најмногу средства требаат, втора лига ако не купиш утакмици и најак тим да имаш огромна е шансата да се лизниш негде посебно на гостински терен. Пелистер незнам што прават ама логично е да се нема црни пари да се купуваат утакмиците како лани Воска, Гостивар итн... Во Кошарката е ултра лесно да си при врвот дури и со 300.000 евра.
Паралелата ја напраја погоре, јас само се надоврзав. Реалноста е дека од осамостојувањето навака ФК никогаш не бил финансиски постабилен, а од друга страна резултатски начисто потфрлуваме. Јас и би рекол дека ова е најслабата управа која ја имал клубот последните 30 години и не е во ред да се релативизира нивното неуспешно работење.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.509
Поени од реакции
6.037
Збораш како да не знајш дека фудбалот е најтежок спорт и најмногу средства требаат, втора лига ако не купиш утакмици и најак тим да имаш огромна е шансата да се лизниш негде посебно на гостински терен. Пелистер незнам што прават ама логично е да се нема црни пари да се купуваат утакмиците како лани Воска, Гостивар итн... Во Кошарката е ултра лесно да си при врвот дури и со 300.000 евра.
И да и не .
Сега по ова треба да сфатиме дека Кожув и Детонит купват утакмици .
Еј дојде со Кожув и Детонит да прајме паралели ,ама од друга страна за нас Струга , Брегалница, Тиквеш се мисловни именки.
Ако се работи правилно , да можиш да киксниш 2,3,4 утакмици цела сезона , посебно во ова втора лига со реално послаби екипи , ама нашите кикснаа 2 во 5 кола.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
870
Поени од реакции
1.051
Кога имаш вака пишано за ракомето??
Ко ќе губи ракомето, то е за уживање, а фудбалот со раширени раце и со душа чекате да киксни за да брчите. И покрај најтранспарента управа, за разлика од другите, најцрна точка ви е фудбалот.
Па можи дека најмногу ме боли за фудбалот зато, иначе да имам и за ракометот, само ќе речам дајбоже и фудбалот како за ракометот да се бориме за шампони на Македонија па нека бидиме и втори и трети задоволен ќе сум, а ракометот лани прваци шо да пишам, оти беа прваци? Ако некој се задоволва со фудбалот во 2ра македонска факинг лига и паѓа на скаткоречкивоста на оваа управа, како и на сите претходни тогаш еве ќе ти се извинам јавно шо јас не сум задоволен...

Ако овде има некој шо има појќе критикувано за сите екипни спортој, и јавно и секако, нека се јави, освен @Goran Bt

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.232
Поени од реакции
8.011
Normlano nema trening posle utakmica tuku dva dena odmor i rekuperacija no denes pod kazna imale trening izleze info deka Kostov ne bil tamu e sega ne e provereno so e rabotata no ako si odi toj so Geleto nema so da barame prva liga i tolku ke bidi od nas no ostanuva deka fali spic klasicen deka fali eden vezen i plus stoper oti gledajki gi denes Tikves-miravci mozi da kazam deka sme mnoguuu nazad od prva liga pa ete i voska i gosrivar na tolku pari ne mozat za ova treba znaenje i plus pari a ne samo iminja na teren i vo upravata a zalosno so imame edna tribina da se renovira drugata naprat dva tereni plis reflektorite ke gi imame site uslovi za cel region da go sobirame za gledanje uzivanje kako i za igraci i talenti no sega za sega sme daleku se samo na zborovi mnogu malku na delo a pak najvazno bez retulzati ne mozam da se pomiram facing detonit i kozuf be aj besa se sobraja imaat mozi pogolem budzet no so kur prajme nie ne mi e jasno vo privatnata zabava a site gledaat deka mozi tro spirkoski, kice i tolku site drugi treba da si go klat prstot na gla prvo od upravata pa site na dolu za so tolku finkcii trista cuda ko ne mozi kozuf so eden poluigrac i deca ne pobedija a detonit so sobrani od sekade izbrkani ne gi pobedivme za upravata ko mozese korunot sam da gi brka site raboti so pomala plata neka go vratat nego ako ne gi biva ovie "legendite" bas me interesira dali angliskata kralica Mitko prv ke si zamini ili nekoj drug oti ne slusaat i gledaat drugo mislenje plus so toa ne kupvame utakmici a novaci i sasa ni gi dadoja sega i negotino ke ni ja daj plus teteks za lani pa taka drugari i jas mozam da bidam fudbaler, trener i uprava zemete nesto barajte si care oti uste edna sezona po selata nema da odime zaradi vasata nesposobnost ke go zemime klubot nie barem da znajme na so sme a ne vaka prikazni i skazni za narednata godina...
A ne znam kako ne gledaat deka ffm pak ke ne dupi da gi molime i da mu odime da imaat za so da ne drzat vrace arno ama nasite "legendi" ke ja ispravaja kriva drina na smetka na Pelister i ke si odat a nie pak ke se nervirame e nece moci ove noci drugari taka NE! Zemete tamu sredete si ja sekade kaj so mozi milum kade ne silum oti sme 2liga alo a ne sme uprava na C Zvezda nema stranci tuka da prat razlika tuku ebano pravilo deka mora dvajca pod 21 godina vo 90 miniti a toa deka ni zaminaa Nikucot i Partalko uste ne e oprosteno ne mozi be nekoj da trenira dva ebani meseci i da si odi po izigrani dve tri kola da ne zemame spic oti nemame klasicen spic tri godini mozi i poveke ne pamtam koj bese posleden spic kaj nas oti onaj gudjabi bese bek za sredina so kur se cekase dva meseci da go zemat posleden moment na sreka tanusev oti go izbrkaa od gostivar a tri meseci baravme sredina sega uste mesec dena da se uhoda vo ekipata za so ne se zemi uste eden stoper oti se gleda deka kostov ne moti da bidi zamena za dragarot se tresi kako list deteto a nikoj ne kaza zosto go izbrkaa dragarot koga trenerot ne go pusti tuku legendite od upravata i vo red da pustis nekoj ama da zemis poaren a vcera pisav od drugiot profil oti na ovaj zaginat mi bese paswordot no ke povtoram za site poedinecno da ne mislat deka ne gledame ili deka zaborajvme Andrej e dete ama kako i site drugi nasi golmani e lisniski golman nie nemame kompleten golman izvadeno od Petar Milosevski site Bitolski golmani se super ama na linija i za penali nikoj ne znaj na nafrlena topka site letaat i treba samo na toa da rabotat vo klubot trenerite, Fikata dupka nas si e ama decata majtap si praeja isto i prethodno na drugite utakmici samo defanzivno pokrivase za napred nemase sansi od drugata strana panovski oscilira so detonit dobra vcera ne go vidov nikade, Kice lani so voska ja zgresi vo Ohrid a vcera mu mava ona deteto megunoze i futa abe ima da go iskinam so zabi be ednas ke me pretrca drugiot pat so laktot a Kostov rekov ne siguren na site utakmici uplasen vkraj ako ja stigni mava vo aut za taka dete i jas znam tuku treba da ja zemis i prodolzis do bek ili dolga topka so dragarot pustase mozi ja pretervase so dolgi ama sega nemame nitu edna dolga topka od stoperite so e minus oti znaat deka dodavanjeto e na bek ili kaj mario koj isto kako bekot edna igra drugata nikade go nema se kara sam so sebe za kapitenot so da se kazi igra kaj so ne treba silum prilika ima leva ama ne e lider ili pak da brka abe nema da mu ostam da disat na vrat ke mu stojam a ne onaka mlitavo da se ceka korner ili sloboden vo igra nitu eden centar sut po stranite so da se kazi sime najgolemo razocsruvanje se gleda deka znaj da ja lepi i drzi topkata arno ama ne se zalaga ic kako so sila da go kladoja da igra za Razmo rekov prvoliniski trkac i go naucija deka se mesti samo na desna i opsto site nafrlanja ni se na prva stativa nitu edno nemame da iznenadime po zemja ili na vtora stativa da iznenadime izigrame nesto novo od drugata strana miki i toj dete ama ni pod razno ne smej da igra po strana i tehnoto treba da igra tamu ili na macorot maliot se znaj miki samo na sredina da ja turni i zavrsi za pepe e zborano ima mozok ama nema sila inaet a topka so oci ama da igra zaden vezen kako prethodno ne smej da se zamisli spirko e dobar no mora po brzo da zavrsava i sutira na gol oti odma go udvojvaat ili da pusta po strani a tamu da se ufrlaat no pak fali spic koj ke ja turni napred so znaci na fali igrac za kaseto i drugite so vleguvaat od klupa so da recam namesto da prat razlika ko ke vlezat odmoreni tie kako da igrale isto cel natprevar odma pagaat i se vklupuvaat vo siviloto ili ako mu odi na drugite i niv mu odi so joki i tie prilepcanite nema nekoj so mozi da ja kreni ekipata oti na klupa e samo boro koj cesno trebase da si zemi deca generacija da si trenira nekoj da zemi uci zanaet a istoto treba da go gledaat i drugite po stari igraci za da ne se stramat onaka kako vcera da gubat od deca vo Gevgelija mora da se krenat sega i se da pobedat do kraj oti na prvite vistinski utakmici vidovme deka ne sme za prva liga ej za detonit i kozuf prajme muabet mislete so glajte!
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
925
Поени од реакции
2.838
Само да додајме. Одлично гостување, околу 40 души, и според мене едно од најсолидните навивања дома/гости за досегашниот дел од сезоната, од прва до последна минута без никаков прекин и покрај банално примениот гол во 90+ и првичниот ран резултат од 2-0. Екипата топ, забава од Битола па до Гевгелија, должината на патот и времетраењето скоро и да не се сетија, ваквиот тип на гостувања ми се најомилени, за разлика од дерби гостувањата каде се губи дражот за многу работи.

Ми се бендиса и фактот шо вчерашната екипа шо беше присутна во Кавадарци е сосема различна од она во Гевгелија, секоја чест за тие 10тина момци шо најдоја време да исполнат две далечни гостувања во два дена, сепак за некој то е премногу, добро е шо на некој начин се поделија обврските.

А бројачите слободно можат да бројат и да вадат од ракав бројки, ете му слики ете му паинт, за то барем го бива тој со бројките на акаунтот.

Напред Пелистер, во срце те носам.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.232
Поени од реакции
8.011
Фудбалскиот клуб Пелистер ја известува целокупната јавност, дека во периодот што доаѓа, поточно на 25.09.2023 клубот започнува едно ново поглавје, и за прв пат ќе биде претставник во Балканската Esports лига која ќе биде пренесувана во живо на Arena Esport.
Клубот во соработка со најдобриот македонски е-спорт репрезентативец и 4-годишен шампион во EFootball во Македонија, Давид Гаревски со кого Пелистер постигна договор и како капитен ќе го предводи клубот во оваа лига.
Пелистер ќе биде за прв пат учесник на едно вакво натпреварување, и поради тоа ни претставува голема чест нашиот клуб да се натпреварува против најдобрите екипи од Балканот.

Повеќе инфо на нашиот вебсајт fcpelister.com.mk

Aj barem tuka da bidime prvi ako ne mozime na vistina inaku neka ne nosat dresoj ima od novite po 700 denari na pazar so site amblemi kako so treba oti duri gi cekame ovie ke zavrsi sezonata ke treba novi dresoj da se prodavaat

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: JOE

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.232
Поени од реакции
8.011
Инкер си напрај детето, ќе испадни втора лига. :icon_lol:
Nemojs taka da recis ,mozi sreka pak ke bidi i za prviot tim pa da go zemat da igra ,inaku top rabota e ova za klubot I promocija na TV plus konkurencija so:
- Партизан esports
– Црвена Звезда esports
– Будучност Подгорица esports
– Локомотива Загреб esports


– ОФК Београд esports
– Слобода Тузла esports
– Марибор esports
– НК Истра esports
– Раднички esports

-НК Младост esports

-РФК Нови Сад esports

Ke bidi interesno za gledanje vo sekoj slucaj https://fcpelister.com.mk/пелистер-влегува-во-e-sport-светот/

Za ova nema zabeleski se nadevam deka ke naprat i podcast vo zivo na YouTube kanalot od klubot da ima prasanja muabeti se kako so treba da se kreni nivoto na marketing I promocija mu posakuvam sreka I samo uspesi ko na vremeto na onaa igrata Hooligans ili kako bese pepel so gi praevme site a I na forumot sme dobri samo ni fali admin

Утре играме во Кичево во купот против Влазрими каде си викам ќе играме со мешан тим но мора да се победи и оди на купот каде со уба ждрепка се е можно оти од првенството играме со Карароман кој се убедливо најслаби не смеј утре многу да одмараме и да се вратиме на победите !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.232
Поени од реакции
8.011
Фк Влазрими 0-4 Фк Пелистер (0-2)
Стрелци Јошески,Љамче,Размо и Симе за други детали ќе почекаме ... ама е ебиветер шо прволигашите можи да играат со странци а ние како 2лигаши не можиме

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.232
Поени од реакции
8.011

Sega da se nadevame deka drugite ke kiksnat nekade ...

Sega mora site da bidat pobedi do kraj na polusezonata I da gi prestignime kozuf,detonit I besa si naprajvme gluposti da trcame po niv namesto tie po nas ,mi se plasi okoto da ne zavrsime kako lani se osven prvo I vtoro mesto ke bidi neuspeh I da letaat glavi !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.232
Поени од реакции
8.011
Исто како со Саса и Новаци

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Плус Тетекс не ги заборавај важно да влезиме прва лига милум или силум !
За вчера убо шо ни дадоја од соблекувална гол па да се свестат нашите и да почнат да играат требаше уште три ,четири да му дајме за лани шо не тепаа во Струга сепак не е мерило Караорман плус да пенали за нас и црвен за нив на почетокот од второто полувреме се меша тимот уште не е најдена првата постава која ќе биди посебно со децата се ротира не знам кој заслужува сигурно место но вчера подобри ние на прекини се гледа дека ги карале поарно изигра Симе од претходно о Размо добар ама за тоа Сприкоски многу ја држеше топката на средина добри а назад немаше шо да се види оти ние напаѓавме
На трибина супер не знам оти лош е звукот посебно во второто полувреме грмеше стадионот па во знак на благодарност прв пат се фрлија ланските дресој шо е потег за поздравување и шо зедоа децата дресој а не по тебе по мене и со роднини пријатели

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom