Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638
Резултатите се само одраз на Костов подготовките, а не дека имаме некои спремни фудбалери. Прва лига ова година нема кај да бега.
Резултатот е само на полесни противници првите три кола ,вистинската сила ќе ја видиме со Детонит следното коло, па на гости кај Кожуф на гости после во Неготино со Ариси па Беса дома итн ...
Има уште многу да ја видиме вистинската слика ,но факт дека е сме многу по спремни(физички) од лани исто и појаки во нападот вршат децата за разлика од лани шо чекавме Боро да не спаси сега не знај кој по брзо ќе дај гол и ако не се себичат издржат на тренинзите да нема повреди ќе немаме мака но фали везен исто и уште еден штопер иако сега за сега назад сме добри немаме примнато гол сепак за клуб како Пелистер треба појако во одбрана, денес Саса имаше две пречки плус убо беше шо се одмараја некој од играчите и немаше жолт кај нас ако не се лажам и се мислам дека нашите одвај чекаат да има утакмица да одморат оти на тренинг душата му се вади Костов, нејсе одиме чекор по чекор до прва лига милум или силум но убо е да земиме уште некој играч
Саса не се лоша екипа претежно деца и нивни од тој регион класична домашна екипа ќе му прат проблеми на сите во Македонска Каменица
За гостувањето шо да се кажи топ со периодично но јако навивање и одлична атмосвера и хемија вкрај пријателски и лабаво гостување како шо немало времиња да тие милина да одиш вака на ова жешко време резултатот како шо треба на трибина без проблеми како по обичај шо секаде има(проблеми со полиција и неиживеани сељаци) забава пред и посебно после утакмица таман да му го честитам празникот на рударите и поздрав до екипата стара екипа багери за да се шири чекмбарштината и Македонштината секаде низ државата !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
902
Поени од реакции
2.646
Bravo samo za ckembari tie se liceto na bitola nikoj drug ovie lujge zasluzvat da mu se naprat spomenici okolu stadionot i salata segde gi ima so koli na svoj trosok kaj i da se igra samo neznam so koe lice ovie igracite od lani so zavrsija 4 mesto na tabelata se slikat prvi i prvi klavat sliki so ckembari a si obezbedija uste edna sezona cista para vo vtora liga oti sega ako bea prva ke gi nemase i sega tie bes troska sram klavat sliki najavuvat vrakajne vo prva liga kako da najavuvat izlez vo evropa ili pa sampionska titula zabegana rabota ova da ti bilo se ovde do kaj se svede bitola i fudbalot vo nego da se radvame na odnapred pisani bodoj so novaci i sasa pa i sliki so fudbalerite pola od tie i lani ke se setaja vo vtora kako so vika segasniot kapiten. Bravo samo za ckembosi zakon broj eden se
Штабски пацов, само неможам да те препознам дали од сдс или од внатрешните струи на дпне. Сигурно дремиш на форумот а ич кур не те боли за прогрес на екипата, одвај чекаш да лизнат негде за да брчиш. Три од три и пак не ти чини, какви сака нека се битно се победи досега и кој сака нека клава слики, децата се ќефој, почит искажват сите, Чкембари му се ѕвезда водилка, а ти не смејш ни на обичен коментар да не спомниш.
 
Последно уредено:
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.104
Поени од реакции
6.202
@Goran Bt ама и екипа денес на трибина гледам за машала :) :bravobe:
Просек 40+ се алигатори, бабачки...само ко ќе ми текни на муабетите од страна(надвор од бт) шо ги зборат, старите ја испустија групата :tapp:
Да сме здрави и живи сите
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638
@Goran Bt ама и екипа денес на трибина гледам за машала :) :bravobe:
Просек 40+ се алигатори, бабачки...само ко ќе ми текни на муабетите од страна(надвор од бт) шо ги зборат, старите ја испустија групата :tapp:
Да сме здрави и живи сите
Ја испуштија кај нас порано шо се понашаа без врска со децата а овие кркодили се богатство за групата или било која група да има на гостување 40+ шо имаат поминато сито и решето и шо имаат поќе утакмици од цела активна наша тифо сцена само жално шо децата не идат и да ги искористат и научат нешто плус од крокодилите шо не можи со зборој да се опиши само треба да се доживее
Децата нека си ја бркаат работата како до сега нека носат новитети и освежување ние старите ќе бидиме само додадена вредност и не дај боже кај шо треба први ќе реагираме одиме курбан оти се ние иживеано а светот(групата) треба да остани на младите
Има надеж кај нас допрва ќе се крева групата посебно после турнирот Чкембарски и со ракометот па и фудбалот ако играме вака без пораз плус се најавува силена кошарка ќе се крева групата
А тие надвор од Битола можи само да јадат трици и да се чудат улајте шо уште има вакви екипи шо оставаат жени,деца,работа сабота за Пелистер плус на сопствен трошок на небитни второлигашки утакмици само можи да замислам шо ќе биди за гостување низ Европа па да сме здрави и да си дочекаме и доживееме то шо заслужуваме како група,клуб и град
А другите нема никогаш да не разберат како ние нив да одат на кафе или седат пред компјутер наместо да седнат да одат некаде на гостување но не треба јас да пишам туку децата но ќе повторам во едно сум сигурен дека идат подобри денови како шо е секаде шо има успони и падови годинава е моментот за кревање на групата лудила ќе биди Радовиш на супер купот па после на секоја од ЛШ само се надевам на пристојни цени со картите а фудбалот само да газат и обезбедат превоз ништо друго не се бара од управите само карти и превоз за другото колку сме толку таман сне

За фудбалот вчера ќе речам дека е убо шо сите младинци шо играа и сите измени шо влегоа гризат сакаат да се покажат и докажат а Мики влегува во форма и изненадува шо е супер шо имаме вака еден сигурен под 21 година баш штета шо беше заминат во Хрватска да беше тука и да играше ќе се направеше играчиште ни ете оваа сезона се надевам ќе биди негова но и лесно кога покрај него се размо,спирко и симеон но вечера како шо реков сите(парталко,јоки,пепе, мачорот,кашето)беа супер сега ќе видиме со Детонит и освен победа посакувам да издржиме и не примениме гол до дербито со Беса за да се зголеми самодовербата и на одбраната оти Ило си е секогаш на висината на задачата
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638
Mozi link od golovite vcera?
Nema sega za sega imase kameri no nemase prenos edino golot na ljamce go ima na net od slobodniot udar Miki po Edna nafrlena g9 Dade prviot a.tretotio Sam po strana ja zede go fsuliraa ne padna Edna's dva Pati I ja udri ubo od 18 metri golmanot ja fati ama vleze patem osven dvete preciki na Sasa nie imavme uste tri cisti golmanot odbrani na domain domakinite go pogodivme vo telo I glavata a tie imaa Edna na kraj Ilo odbrani so noga ne znam dali Mnet snimaa ili ffm za da se vidat golojte


Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638
Едно ќе напрат арно после две лоши работи ние сите чекаме да земат плус играч во средниот ред и еден штопер тие го пуштаат најдобриот од лани ви есенскиот дел Николче Наумоски и цела среќа шо ојде во Охрид а не во Детонит кога сум кај нив баш ќе видиме колку ние силата во средината и назад оти напред сме топ но малку ми е нејасно да ги чуваш ветераните во составот а да ти бега никучот плус се збора дека ќе си оди и Стефановски не знам шо да речам освен дека клубот го чистат од тие шо не му одговараат за да играат синојте,зетојте и тие шо не се бунат па барем да се договореја сите да одат во Новаци оти вака на ништо не личи кој ќе ни игра вгодина или пак во одбрана ако имаме жолти или не дај боже повреда овде дојде пет души плата да земаат три четворица колку да играат и другите да си платат пари за да играат и се се крие зад лесните три кола Струмица му свират офсајд и за нас пенал после две дадени од Новаци и Саса баш следните кола ќе си ја видиме силата ко че заврши преодниот рок о се знај после прво ќе го манат Влатко за комплет да биди сликата со Гелето а не разбираат сите дека ова е Пелистер а не приватен клуб и дека се финансира од наши пари баш сакав да видам дали вака ќе се понашаа легендите шо се слаткоречиви ако даваа свои пари од џеп не се заебавајте земете еден везен и така се фалите дека живејте со Пандев нека ви пушти некој играч ко не можете да купите оти малку играчи останаа и пак че речам ај шо ни фалат играчи па уште ни бегаат ова го можат само "легендите " и никој друг но се е неважно до првиот пораз и примен гол е после ќе биди плачење, пишетење и вриштење ало 517 000 евра се сјебани за една година а ние го пуштаме драгарот и другите но на сите ние јасно кој играчи вредат за во Пелистер да не ги именувам се ќе преќутам дури победуваме но е страмота детонит чеок фирма со еден погон да ние ривал и конкурент или беса фирма фамиљарна за плочки редење во Швајцарија а ние демек цел град е зад нас и еден тон пари да се трошат за мака да мачиме ама ај да почекаме ...

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.056
Поени од реакции
7.831
abe si bara deteto klub kaj sho ke igra to e, ovde nema da dobie minutaza glaven igrac da e, klubot sho da mu praj, da go drzi so sila pak nema da chini.. ne se tolku prosti rabotite
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638
abe si bara deteto klub kaj sho ke igra to e, ovde nema da dobie minutaza glaven igrac da e, klubot sho da mu praj, da go drzi so sila pak nema da chini.. ne se tolku prosti rabotite
Нема лутење секој треба да си го бара чарето но никој не збора да е главен играч туку да биди во 22 пријавени а тоа не беше до сега или да влези како замена по мое сигурно повеќе ќе покажи од Пепе не дека го го кудам Пепе ама се знај дека е тука заради братму инаку реално Никучот треба да биди пред него ко се на иста позиција и можеше да биди замена и за Мики наместо Боро кој исто така нема една минута како Никучот плус е 22 години шо значи ќе ни требаше следната сезона ако веќе е извесно дека со влез во прва лига како шо е планот нема да можат таму да играат по старите играчи оти еве и сега во 2лига се гледа друга работа клубот можеше да го потпиши со професионален договор и после го држиш па да оди на позајмица ако не го планираат кај нас нека игра 6 месеци на страна па ако е во форма си го враќаш назад или по година дена а се разбира плата се договараш да му дава другиот клуб шо ти знам Охрид ,Новаци кој треба да биди наш втор клуб арно ама шо мислат и како мислат овие да прат не ми е јасно и реков претходно ќе му простам за Драгарот па и сега за Никучот оти не ојде во директен конкурент се ќе му простам ако земат еден во средниот ред и штопер се се простува и заборава ако има резултати а тие до права треба да дојдат и да се видат но за заден везен беше јасна изјавата и на тренерот дека треба да донесеме но управата шо чека месец и пол е прашањето и зошто бара и дава цело време исто оправдување ај да видиме дали ќе ни замини уште некој играч или ќе донесеме некој играч со 6ти е преодниот рок

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638
Недела играме со факинг Детонит плачковица од Радовиш кој исто имаат три од три за чудо тепаа на железара убедливо иако Скопје имаше црвен собраа интересни играчи и добар млад тренер плус тука е ффм шо ќе ги турка малку за да има конкуренција да биди интересно и да можи да зависи нешто од нив оти ако се оделат Беса и Пелистер нема да бидат од ффм и офс никој кур фактор па ќе гледаат шо можат некој да турнат шо е интересно Детонит даде многу голој од игра и со глава за разлика од кај нас шо се на прекини или после прекини единствен гол шо примнаа е од пенал од Скопје а ние немаме примнато уште гол иако висеше голот против Саса па очекувам интересен натпревар и тежок дури и потежок од против Беса која има поголема клупа и квалитет но не се спремни како нас физички и Детонит ги рачунам втори поспремни после нас
Судија ќе бидат браќата Кавадарчани шо судија против Беласица прво коло каде имаа една грешка па си велам нема сега да враќаат и ќе биди 50-50 па на големиот наш терен да ги пробиеме по страните и докажат нашите дека се сериозни за прва лига
Освен шо треба да земиме барем уште еден играч очекувам да поработат на маркетингот и конечно да се заврши со рефлекторите и новата трибина да добие технички прием со нови соблекувални па да личиме на клуб како шо заслужува Битола едно е сигурно дека милим или силум мора да влезиме прва лига и сами да си ја завршиме сите заедно работата а не како лани да се остај само на играчите и стручен штаб ќе мора и другите да работата за единствената цел

Detonit Plachkovica
IN: Oliver Hristov, Iljaz Chilafi (Voska Sport), Darko Stojanov, Suhejb Rushiti, Gordijan Hristovski, Vildan Kerim (Gostivar), David Bosheski (Sloga 1934), Amir Fejzulovski (Pelister), Andjelo Nikolovski (Bregalnica), Jusuf Aliu (Vlazrimi), Andrej Kudijan (Pobeda), Dejvid Mitrevski (Slovácko, Czech Rep.)
OUT: Jovica Radevski (Besa 1976), Darko Aleksovski, Martin Dimoski, Adelin Kjazimov (Vardar N), Alpaj Jusuf (Bashkimi 1947), Filip Dimoski (Pobeda), Stojche Stojov (Sasa), Bogdan Velinovski (Skopje), Marko Ristov (Kozhuf), Kristijan Antonov (?), Nikola Bozhinov (?), Serdar Ademov (?)

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.045
Поени од реакции
7.638


Prenos nema na YouTube tuku samo na Mnet TV


Za mene e vazno utre(denes) da ne primnime gol ,oti sum siguren deka ke dajme eden ili dva vo Bitola

P.S. Osven Besa pa I Detonit eve sega I Kozuf najavuva da bidi konkurent ...https://maktel.mk/slider/%d0%ba%d0%b0%d0%b7%d0%b8%d0%bd%d0%be-%d1%84%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b8%d0%bd%d0%b3%d0%be-%d0%b3%d0%b5%d0%bd%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bb%d0%b5%d0%bd-%d1%81%d0%bf%d0%be%d0%bd%d0%b7/?fbclid=IwAR2QYLcQkvV_Q0LIMQAtQYVH8PTPrqW_qcf6bCNLNA5LqSmn9LoYRZsPLvE
Ke mora legendite da najdat plus pari dali preku sponzor dali da se davaat akcii ili opstinata da si bara privatnik ne znam kako no vaka ke bidi tesko samo so opstinski finasii koj ne se malku no sigurno ke trebaat uste tolku za vgodina da bidime konkurentni
 
Последно уредено:

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.363
Поени од реакции
4.885
Давајте дојави ајде, ги има за игра по кладилници.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom