Фан Клуб: Пелистер

Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
Nisto ne e izgubeno, ima uste mnogu da se igra...prasanje e samo dali saka nasata opstina saka da vlezime prva liga..spored moite soznanija ne
Не играме со младинци па да се излегва во ваква изјава. Да сме реални, сезонава се спичкани 200.000 евра народни пари за да останиме со таквото враце. Ама пошто си играт со туѓи пари нема да е никој виновен, а и клубот нема да види успех. Јас да сум на власт подели по 50 иљади евра сезоната на трите клуба, па ако е курназ ко воли нека изволи.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.037
Поени од реакции
5.763
Не треба откажвање 2,3 врзани победи и кикс на еден од конкурентите не враќа во игра. Вардар местена му е со воска 3 за 3 , охрид губат тие. Уште еден кикс беса или гостивар идиме на 3 разлика при што евентуално претпоследно коло би решавало меѓу нас. Сето ова под услов да сме и ние безгрешни. Мислам воска и гостивар се решени на овај или онај начин да влезат прва лига. Дај боже да испадни комбинација за нас и скопјани, али многу тешко отстварливо. Јас сум оптимист
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
За жал тоа е реалната слика за спортот во Битола, фудбалот непратам многу ама Гостивар и Воска се моќни надвор од теренот и нормално е да имаат предност пред Вардар и Пелистер (колку и да звучи бизарно и за жалење ова) . Факт е дека со општински пари дур се во игра ќе има крадење и незамарање од одредени ликови во клубовите, колку за пример тренерот на кошарката Марјан се заканува по луѓе дојден од СКОПЈЕ тука изиграваат шерифи како нивни да е клубот. Во Фудбалот има повеќе навивачи и Чкембари се насочени кон клубот повеќе па нема вакви екцеси од ликови, иначе прва лига е достижна со малку повеќе мади*а и ангажман надвор од теренот, не се работи толку лошо колку што се немаше среќа и судиите со Караорман и Детонит што украдоа многу.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.874
Поени од реакции
7.259
Мамата ни ја ебаа уште три дена да игравме немаше шанси да победиме само не ми беше јасно зошто даде гол Боро земи фати ја со рака дај ми ја на судијата устрамиго нешто тој Јосип Бартон си го товари магарето и пак че речам нашите се криви земи је тепај ги ко ќе дојдат тука шо се фаќаме демек пријатели ова она да се прајме арни со кој арен со душманите цел живот шо ни ја решаваат судбината само кршење нозете клај го во количка па нека земи пари друг пат се да му ебам помошникот крева офсајд о па фаул онај продолжува свири дива лига ова го нема во општинска лига земи натепај го судијата или повлечија екипата не ќе му прајме забава ние на тие со тапаните и со парите за кој кур се игра фудбалот цела сезона ти ја решава еден судија и фрлени во бунар еден куп пари, нерви губење деној и малтретирање по селата нека одат упм и офс и ффм и сите тие шо му праеја филмој дека ќе биди 50-50 мислам на раикиџиев,ќумбев од Велес тие за Борец не кладоја рака нашите чекат нешто од нив исто тие од Скопје со споретмедија како и тој од Кичево шо делегира не сјебаа за сите пари сам ако не си ја завршиш работата и не извадиш кеш во прва лига нема да се влези не играчи ,припреми,тренер па карантин и плати со премии во 2 лига само милим и силум со судии и пари инаку нема шанси !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.650
Море луѓе ваљда јасно ви е кај живејме!?

Дали имаме ние кеш ЦРНИ пари да плаќаме судии? НЕ, епа како сакате?
Ќе се токмиме со Нефи, аха нема грешка. Влезе во пола бизниси Битола, да одиме да си касниме сега благо кај него во новиот локал да ни се крени шекерот.
Еднсотавно немаме сила за такви работии. Цела држава е политика/мафија па то е стигнато и во фудбалот.
Решение има? Нема и нема да има, џабе филмој праење. Се дури не влези некој приватник, а ова го збораме од ко знам јас како се викам за мене, АЈДЕ ОВАЈ ЌЕ ГО КУПИ, ајде онај ќе го купи. Изгореја сите да го купат Пелистер гледаме, бреднот голем. Се дури сме под општината а ќе бидиме секогаш ќе си биди вака.

Има уште некој минимални шанси да се надеваме и то е.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
a sho se ocekuvashe demek sudijata prijatel e pa ke ja dobieme utakmicata? koja budala tuku taka ke ti ja daj utakmicata ete pak deksi idi muabeto ednash se ubedvame deka se sudi protiv nas, nekni mi trubeshe deka bile fateni ete pa za nas ke presudele, samo teorii se vrtat edna nema veze seto e laga, samo prazni muabeti od sho ne sme sposobni

se pobedva na teren a tamu ne sme sposobni, se posravme ete izgubivme ne mozime da dajme gol so direkten protivnik
 
П

Пљампач

Гостин
Ќе си поседиме уште една година втора лига а реално и таму ни е местото.
 

Deksi

Локал патриот
Член од
16 март 2010
Мислења
729
Поени од реакции
823
a sho se ocekuvashe demek sudijata prijatel e pa ke ja dobieme utakmicata? koja budala tuku taka ke ti ja daj utakmicata ete pak deksi idi muabeto ednash se ubedvame deka se sudi protiv nas, nekni mi trubeshe deka bile fateni ete pa za nas ke presudele, samo teorii se vrtat edna nema veze seto e laga, samo prazni muabeti od sho ne sme sposobni

se pobedva na teren a tamu ne sme sposobni, se posravme ete izgubivme ne mozime da dajme gol so direkten protivnik
На кое твое бе, помагаа за нас првите кола, за денес за Бартон кажав уште некни, врати поназад ќе видиш.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
На кое твое бе, помагаа за нас првите кола, за денес за Бартон кажав уште некни, врати поназад ќе видиш.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
sho presudi tolku preotiv nas, dali se klicni odluki na barton, dali imavme igra, dali imavme shansi nikoj nisto ne zbora pred nekolku strani barton velevte ke sudel za edna od ekipite pusten e, ete denes se zakluci za niv deka sudel

katastrofa so eden zbor za grev sme site
 
Член од
28 февруари 2022
Мислења
95
Поени од реакции
510
sho presudi tolku preotiv nas, dali se klicni odluki na barton, dali imavme igra, dali imavme shansi nikoj nisto ne zbora pred nekolku strani barton velevte ke sudel za edna od ekipite pusten e, ete denes se zakluci za niv deka sudel

katastrofa so eden zbor za grev sme site
Како да шутниме на гол ко не те остава до гол да стигниш??
Две шанси од корнер имавме едино така можеше гол да се дај,ама тое немавме среќа.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.874
Поени од реакции
7.259
sho presudi tolku preotiv nas, dali se klicni odluki na barton, dali imavme igra, dali imavme shansi nikoj nisto ne zbora pred nekolku strani barton velevte ke sudel za edna od ekipite pusten e, ete denes se zakluci za niv deka sudel

katastrofa so eden zbor za grev sme site
Абе оти зборате сите пишите а не идите на стадион ,едно е да гледаш на телефон друго е на лице место па пишав уште три дена да играме море барса да бевме немаше да победиме за какви шанси ко те сечи во корен уште на твоја половина свири аут голаут па офсајд и фаули да беше Охрид се ќе видеше вака до утре ќе си прајме муабет да се објаснуваме па и пеналот за нас ова денес беше дно дна и можи не треба да се жалиме на судењето нека добие преодна да нема казна и следно коло да фатат луѓе да ни го пуштат во Битола да суди, па да го посриме од мање не можи на најважната утакмица да има вакво судење оти и ние можи сме слаби, ама овие вошка не се за прва лига па ова е смешно не нефи ,пари глупи муабети нема смисла за шо играме еден факинг Бартон да ни ја фрли цела сезона во бунар и не прајте така ебаго како овие дека имаат пари мора да влезат дај слушнете се шо зборате уште не вие јасно дека сме Пелистер и дека треба да се бориме и да си ги бараме правата и само да ве потсетам Вардар без пари без играчи е 9 бода пред нас на среќа не на среќа а ние само оправдање а се е средено во клубот па шо треба уште една година во 2 лига по селата оти сме немале црни пари ајде мајката па дај да не играме ич фудбал и така никогаш не сме шампиони шо муабети прајте се читате од страна ?
еј збеснав се да му ебам на то пичката Тетовска се продаде за пари крв му ебам негова и забите раширени него и на помошниците

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.295
Поени од реакции
5.497
sho presudi tolku preotiv nas, dali se klicni odluki na barton, dali imavme igra, dali imavme shansi nikoj nisto ne zbora pred nekolku strani barton velevte ke sudel za edna od ekipite pusten e, ete denes se zakluci za niv deka sudel

katastrofa so eden zbor za grev sme site
Абе не зезај онде не имаше 20 минути фудбал , се виде денес дека вака така или онака требаше да изгубиме .
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.874
Поени од реакции
7.259
Како да шутниме на гол ко не те остава до гол да стигниш??
Две шанси од корнер имавме едино така можеше гол да се дај,ама тое немавме среќа.
Абе три да даевме тие ќе даеја четири ова денес го немам видено времиња од општинска лига еден свири крева офсајд овај главниот свири аут абе комедија дава жолти црвен ако знаеја шо судат и кај судат јас Горан да не се викам една шанса имавме преку Никучот и не кренаа офсајд ниту фаул и двата се чудеја судиите оти не свирнаа ништо како телиња иди топка во напад креваат офсајд ако поминиме крева дека е излезена надвор тие одат во напад едно метро излезена остава да се игра абе лудило тој шо беше виде а другите ќе кажуваат приказни и сказни па шанси сме имале за каде бе деца ќе имаме ако сака ффм и тие кажат а ние можи само филмој да си прајме и нерви калваме за џабе

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
14 февруари 2022
Мислења
209
Поени од реакции
1.513
фк воШка - ФК ПЕЛИСТЕР
22.03.2023

И покрај безбројните перипетии кои се случуваа измината недела,
преместување на термини, закани од официјални лица дека ќе ни биди попречен секој обид за наше гостување, давање забрани па тргање на истите, па повторно во последен момент забрана и прогласување на утакмицата од висок ризик, Чкембари денес со сопствен превоз и на своја рака присутни во Охрид. Околу 40тина браќа, силно згрмивме и дадовме јасна слика дека фудбалерите не се сами и никогаш нема да бидат.

По денешниот "фудбалски" преседан повторно се навраќаме на добро познатото прашање. За кого се игра фудбалот во ова држава, која очигледно за некои е мајка, за други маќеа? Како на чоек да му всадиш желба за следење на својот тим дури и на огромни километарски дистанци, кога однапред се знае за фингираноста, благодарение на полните актовки и алчните погани умови на оние кои треба да тежнеат кон правдата, а истите тие без грам совест, чест и достоинство.

Јасна и гласна е пораката наша, БИТОЛЧАНИ, а и сите оние кои зелениот дрес му има значење, вратете се на трибините за заедно да ја водиме ова битка, која до крајот ќе биди пеколна. Ајде да му бидиме трн во око на сите кои ги наоштриле своите бајонети против Пелистер.

Секоја чест за фудбалерите и нивната храброст и верба. Заедно против сите!
FB_IMG_1679508775606.jpg
 
Последно уредено:

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.874
Поени од реакции
7.259
Ќе си поседиме уште една година втора лига а реално и таму ни е местото.
Па нас ако ние таму местото тогаш шо да речиме за Воска ,Вардар Гостивар па ако сакаш и за пола екипи од прва лига Победа,Работнички,Скопје итн...

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom